The Twilight Zone - Season 2 (1960) (séria)

The Lateness of the Hour (S02E08)

(epizóda)

xxmartinxx

Zvrat byl trochu průhledný, nevím, jak tomu bylo v době uvedení, ale stejně to je působivé a konec celkem mrazivě patřičný pro Twilight Zone, kdy je hrdinka uvězněna do světa bez možnosti úniku před trestem - vlastně za samotnou existenci. ()

PetrPan

Prvně jsem v Zóně zaznamenal technické  zpracování podobné našim tehdejším televizním seriálům a jak jsem se dočetl byla to jedna z šesti epizod natočených na videopásku v rámci  pokusu o snížení nákladů, zajímavé zjištění.   Po vynikajicím bradburyovsko-asimovovském Elegy a doslova příšerném Mighty Casey se v Zóně opět objevuje téma robotiky a za sebe musím říct, že se to opět příliš nepovedlo. Hapruje zejména uvěřitelnost, robotická dívka se hroutí pod tíhou svých emocí, protože je jí údajně zapovězena láska...ehm, to mi přijde minimálně poněkud zvláštní  a když jsem si při hereckém výkonu Inger Stevens vzpomněl na Káču z Takové normální rodinky? Inu, tříhvězdičková fraška, která neurazí, nic víc, nic míň. ()

honajz2

Trochu mě zarazilo odlišné (levnější) technické zpracování, ale naštěstí jsem si na to rychle zvykl a pak už mi to vůbec nevadilo. Co se samotného dílu týče, možná jsem čekal, že to vygraduje někam jinam a dočkáme se většího zvratu než toho nejpředvídatelnějšího možného, ale nakonec mi to ani tolik nevadilo, jelikož to mělo slušnou atmosféru, příběh taky nebyl zrovna špatný a spíš to fungovalo než ne. Slabé 4* ()