The Twilight Zone - Season 1 (1959) (séria)

Long Live Walter Jameson (S01E24)

(epizóda)

xxmartinxx

Vrací se koncept nesmrtelnosti, vrací se koncept naplněných snů, které dělají člověka nešťastnými - jde asi o můj nejméně oblíbený motiv Twilight Zone. Tady je navíc zpracovaný dost divně, kdy celé nadpřirozené je nakonec zbytečné, protože manželky mohou opouštět i normální lidi a nemusí to dělat kvůli své nesmrtelnosti. Pokud něco, tak to zvolené motivy leda rozmělňuje. ()

Anderton

Kto videl kultovku Man from Earth, bude hneď doma. Jej zdroj inšpirácie je ale myslím aj na ploche necelej polhodinky údernejší aj filozofickejší. Pričom vôbec netušíme, kam bude príbeh smerovať a ako skončí. Áno, všetky končia v zóne súmraku, len tam je nesmierne veľa odtieňov. Niektoré vysnené veci sa javia ako dar z nebies, ale v konečnom dôsledku môžu byť prekliatím. ()

PetrPan

Po Escape Clause druhá nesmrtelná povídka, jejímž největším problémem je to, že do tématu nepřináší nic, co by nás mohlo překvapit. Ano, nesmrtelnost by zřejmě byla především únavná. A....inu a tečka. Nic víc, tedy kromě toho, že při ní pochopitelně všechny přežijeme, se tu nedozvíme. Fajn byl výkon sympaťáka Kevina McCarthyho, takový George Clooney své doby, jinak ale jen hezký průměr. ()

honajz2

Tak nějak jsem čekal, že se z toho ne tak rozvinutého Pozemšťana před Pozemšťanem vyvine víc. Sice půlka epizody jen napíná, jak to vlastně s tím chlapem je a daří se jí to dobře, ale pak začne vysvětlovat, dojde k fajn myšlence o prokletí nesmrtelnosti (která se dá ale najít i třeba v Drákulovi apod.) a skončí tak jak se dá čekat, i když za pomoci jednoho wtf zvratu, který tu v závěru celé shodil někam do frašky. Ušlo to, ale ta nekonzistentnost to sráží dost dolů. 3* ()