Trash Town

(študentský film)

Období po apokalypse, kde už se lidé téměř stačili vzpamatovat z hrůz, které trvaly několik desítek let. Postapokalyptické městečko ve střední Evropě, které nakonec kvůli okolní situaci přiláká všemožné národy a etnika, kde všem nezbývá nic jiného, než se tu spolu naučit žít. Jeho jméno je Trash Town. (holmesjedna)

Fr3nk

Jediné, co se na odpadním městě řekněme povedlo, je výprava. Tam to začíná, ale zároveň i končí. Film doplácí na naprosto nekonzistentní a logiku postrádající příběh. Chaotickej pocit z filmu dostali zřejmě i tvůrci a tu paseku se snaží zachránit jakýmsi vypravěčem, který ani není zasazen do příběhu a nedává tam jediný smysl. Trash Town si od prvních minut snaží hrát na něco, co je vám už po 5 minutách jasné, že nemůže naplnit. Bitka dvou chlapů cca uprostřed filmu, ve dvoře s klackama s na hrotu zapíchnutým cédéčkem jen podtrhla bizarnost, scénáristickou nevyspělost a postprodukční něsikovnost, která pomáhá krvácet vašim očím napříč celým filmem. Když pominu ty naprosto otřesné herecké výkony a přimhouřim obě oči, tak je to na necelou jednu hvězdičku. Leoš Kastner si osedlal opravdu velkýho koně, kterého absolutně nezvládl ukočírovat. Tvůrci si na sebe ušili bič a jestli film někdy zveřejní a začnou to hodnotit i jiní lidé než kamarádi a členové štábu, velmi rychle se tento film přesune do nízkých %. ()

honajz2

Na studentský (nebo amatérský?) film to má docela dobré herecké výkony a vizuál taky není špatný. Ale jinak to povedené fakt není. Ambice tvůrcům rozhodně nechyběly, ale celý ten film je strašně přeplácaný. Třeba už jen to, že se zde mluví tak čtyřmi jazyky bez nějakého pořádného vysvětlení je dost otravné. K čemu v tom filmu vůbec je vypravěč? Když je Čech, proč mluví pořád anglicky? Aby to bylo jakože strašně cool? K čemu jsou v tom ději ti Francouzi? Rozumí česky, ale česky vůbec nemluví? Proč tam úplně všichni rozumí všem jazykům? Vůbec celý ten scénář je odfláknutý, snaží se tvářit, jako že nabušený akcí, přitom v tom filmu o nic nejde, příběh to pořádně nemá, postavy jsou nesympatické a otravné a hlavně je to strašná nuda. Hlavně tu první polovinu jsem vyloženě protrpěl, ta druhá sice byla o něco lepší, ale nezaujala mě ani ta. On je tu problém i s naprosto přehnanou délkou, celé by to vystačilo sotva na 20 minut, ale ne, tvůrci se chtějí tvářit světově, tak to protáhli skoro na jednu hodinu, ačkoli úplně zbytečně. I ten vizuál je přeplácaný, ačkoli se mi do jisté míry líbil. Není to vyloženě katastrofa, nějaké klady to má, ale příště by to chtělo míň ega a mnohem víc práce na scénáři. Slabé 2* ()

C0r0ner

Z podobných amatéřin pořád jednoznačně vede Prach a broky. Tomuhle projektu chybí lepší příběh a useknutý závěr taky nepotěšil, nicméně vzhledem k podmínkám, ve kterých to vznikalo, je to perfektně natočené, kostýmy by brali i v Hollywoodu a ta očividná inspirace Šíleným Maxem je prostě parádní. 90% ()

A.Fish odpad!

Po pravdě nevím co pozitivního o filmu říct. Je to megalomanský projekt, který se mermomocí snaží ohromit svou přeplácaností. Kvantita tady rozhodně vyhrává nad kvalitou. Trash Town ale selhává snad ve všech filmových ohledech. Slabý scénář, ploché postavy, chabé herecké výkony, do očí bijící choreografie soubojů a v neposlední řadě bídná práce s kamerou, zbytečný vypravěč a tak dále, a tak dále. Spoustu chyb je vyloženě začátečnických a dalo se jim vyhnout. Tvůrci se měli více zamyslet nad scénářem a udělat třeba dvacetiminutový short, takhle to opravdu působí jen jako nabubřelé nic. Autorům vzkazuji, aby se probrali z toho opojení doprovázejícího dokončení filmu a zamysleli se nad sebou i nad svým výtvorem. V žádném případě není ostuda natočit film, který není dobrý, obvzláště pokud se jedná o amatérskou prvotinu, vyloženě trapné ale je nedokázat přijmout oprávněnou kritiku... ()

vitekpe

Vyprava nadprumerna, kamera slusna (v ramci moznosti). Nevydrzel jsem do konce. Pribeh jsem nezachytil (byl tam nejaky?). Jsem rad za kazdej takovejhle amaterskej pokus, drzim tvurcum palce. ()

mazadlo

Celovečerní prvotina Leoše Kastnera doslova vyrazí dech výpravou a smyslem pro detail. Na filmu je vidět láska k látce postapokalyptického scifi a k filmu samotnému. Pan Husar společně s Kastnerem starším by se zfleku mohli začít živit výpravou filmu. Výprava a výtvarno je totiž v tomto "amatérském" filmu na takové úrovni, že vás hned napadne, že právě tady by se mohli skuteční profesionálové s tučnými honoráři něco přiučit. Celý film zaútočil na stejnou písničku jako Mad Max - dostal na plac nadšence, kteří mu dodali naprosto neuvěřitelnou hloubku a když si odmyslíte rámcové technické problémy, které předpremiéra mívá, tak máte pocit, že se díváte tak trochu na postapo a trochu na Space Operu typu hvězdných válek. Vysvětlím proč. Leoš Kastner se nebojí používat různé jazyky kmenů (ve filmu zazní ruština, francouzština, arabština a angličtina) Přesto si hrdinové rozumí i když každý mluví jiným jazykem. Hlubší smysl to nemá ale popcornového diváka potěší, že to vlastně je to Star Wars...tam taky plno postav žvatlá ve vymyšleném jazyce a přesto si rozumí. Tuto volbu osobně kvituji. Myslím si, že to filmu dodává stejné kouzlo jako samotná výprava. Dávám pět hvězd, protože na prvotinu je to opravdu velký kus. Problémy ovšem film má a bude velmi těžké přesvědčit i "nefanoušky" projektu či tématu. V první řadě film trpí na scénář a následně na herecké výkony. Absence hlavní postavy (kterou asi měl být Ondřej Baumrukr, což ale v podstatě bohužel není pravda - spíše bych se přikláněl k dvojici Ex seveřanů a Muslimů). Hlavní postavou v tomto filmu je ale převážně místo Trash Town, které je úžasné a vzhledem k tomu jak skvěle vypadá by si zasloužilo mnohem hlubší vyprávění. Dobrá zpráva je, že všechny tyto věci může do velké veřejné premiéry Leoš Kastner vyřešit byť to bude ještě kus práce. Má totiž to hlavní - má ten nejskvělejší tým a umí ho motivovat do neuvěřitelných šíleností. A za to si zaslouží pět hvězd. ()

Cermbo

O filmu Trash Town bylo rozhodně v oblasti amatérských/studentských filmů slyšet hodně. Samozřejmě velká a sebejistá reklama přináší i velké očekávání. Nechci úplně říkat, že pýcha předchází pád, ale mám pocit, že si tento film hrál na něco, co zdaleka neodpovídá realitě. Nicméně Trash Town jsem se poměrně nadšeně očekával a zajímalo mě, jak tvůrci tento žánr zvládnou zpracovat. Určitě bych pochválil výpravu, kostýmy a sympatické post apo káry, ale to je bohužel asi všechno. Chápu samozřejmě velké nadšení štábu, nepochybně dřinu a velkou výzvu v rámci celovečerního projektu. Nicméně zrovna v tomhle případě by tvůrci udělali mnohem lépe, kdyby vymysleli zajímavější zápletku a zkusili ji vmáčknout do 15 minut. Protože Trash Town jako celovečerák prostě nefungoval. Příběh nulový a nezáživný, herecké výkony slabota, žádná postava nedokázala nadchnout ani přirůst k srdci, nikdo neoplývá žádnou pořádnou motivací ani logickým chováním, zvraty taky moc nestály za řeč. Mohu říct, že jsem se párkrát zasmál pár vtipům, ale jinak příběh společně s charaktery patří mezi nejslabší články. Já upřímně vůbec nepochopil proč “obrovské skupiny” z celého světa mají tendenci se scházet a schovávat do obyčejného “hangáru” a pár beden uprostřed lesa v České republice, jako kdyby se jednalo o vyvinuté, opevněné a mezinárodní útočiště. Jestliže apokalypsa trvá x desítek let, nemyslím si, že by střelné zbraně ještě fungovaly efektivně, byly čisté a hlavně se ještě používaly, ale zrovna tohle vem čert. Po konci si divák řekne “To je jako vše?”. Nemám nic proti otevřeným koncům, ale subjektivně mi to připadalo jako spíš takové “demo”. Práce s kamerou často špatná a chaotická, párkrát ovšem příjemně překvapila. Zklamání se koná i v oblasti soubojů, které jsou nepřehledné, špatně ozvučené a nastříhané. Snímek často působí opravdu amatérsky, za tu lepší vizuální stránku se nemá šanci schovat a divák odchází s pocitem, že negativ tu na něj čekalo více než pozitiv. Hudba místama dobrá, ale bohužel také spíš slabota a někdy se absolutně nehodila, nebo dokonce otravovala - zejména depresivní “písklavé” tóny někdy v úvodu filmu byly utrpení pro uši. Upozorňuji, že se na Trash Town snažím dívat maximálně objektivně. Beru to jako někdo, kdo už také nějaké chyby udělal a zároveň se něčemu přiučil. Rozumím samozřejmě amatérským podmínkám, ale aby divák odpustil několik nepovedených aspektů jako třeba pár horších záběrů, nebo hereckých výkonů, je potřeba funkční celek, který by za to stál, ale nestojí. Ničím jiným než vizuálem (postavy, auta) se tenhle film chlubit nemůže. Můj vzkaz pro autory zní: Častokrát když vám něco připadá “neskutečně cool”, tak externí divák může vidět úplně jinak. Vesměs zatím pozitivní recenze od kamarádů a členů štábu - oni vám to vždycky pochválí a zkritizují minimálně. Skutečné recenze přichází “zvenku” od cizích lidí, tak se doporučuju kritice nebránit, ale přijmout ji. Proč to říkám? Mám rád, když se český filmaři snaží o něco nového a nevšedního. Celou recenzi (dokonce s původně vyšším hodnocením) jsem vedl v dobrém duchu, ale bohužel autoři můj veškerý respekt ztrácí v momentě, kdy mají potřebu na "konstruktivní kritiku" reagovat na ostatní negativně, neobjektivně a hlavně neférově. Asi moc není potřeba komentovat nejmenované CSFD profily s minimem ohodnocených filmů, hodnotící Trash Town pozitivně a jiné dokonce nepublikované amatérské filmy odpadem. Snad se tvůrcům časem otevřou oči, jelikož jednohvězdičkových hodnocení tu rozhodně nevidím málo. Jak bych to celé shrnul? Kvantita zde bohužel převažuje kvalitu, ať už se jedná o auta, zbytečně masivní komparz nebo příběh, o kvalitním filmu se i přes (předpokládám) nemalé finanční investice nedá mluvit. () (menej) (viac)

ZHODNOTITEL

Zbytečně dlouhé se zbytečným scénářem. Hvězdy dávám za kostýmy, masky a rekvizity. Samozřejmě za fakt, že se jedná o amatérský film. Horší už to je herecky. Prakticky se opakuje totéž, co u amatérského seriálu Dračí prsten, filmu Dračák, nebo Srdce zóny a jim podobných. Často mladí hrdinové si hrají na věkem otřískané otrlé zlouny a nikdo z diváků jim to zkrátka nevěří. Každý nemůže hrát všechno. Ani ten, komu narostou vousy nespadá automaticky do kategorie drsňáků. Vousy se dají vždycky přilepit. Mimiku musí herec umět, a když nemá hlas, musí být předabován někým hlasově zdatnějším. Když nejsou ostří herci, je nepřirozeně ostrý obraz. Kamera bez uvážení natáčí všechno, co vidí a při té záplavě informací se ani pořádně nesoustředí na kompozici. Divák dovede do určité míry omluvit horší obraz, ale co omluvit nelze je potom kvalita zvuku, který je stále a stále opomíjen. Byla tu snaha vytvořit megalomanský projekt, což vnímám opět jako jednu z typických chyb již zmíněných snímků. Někdy méně, je více. Možná, kdyby autoři sáhli po kratší stopáži, pochopili by, že je zapotřebí děj. Ideálně trochu originální. Nabízí se říct, pokud něco miluji, nemusím to hned běžet točit. Autorům bych doporučil a zároveň popřál trochu pokory a klidu. ()

pan_josef

Premiéra Plzeň - skvělý... čekal jsem nadšeneckej studentskej post-apo film, ale dostal jsem snímek plnej skvělý kamery, střihu a vtipu. Herci co nikdy nic nehráli... prostě hráli. Klaním se! 5/5 ()

holmesjedna

Nerad bych začínal slovy "amatérský film", a to z prostého důvodu. Toto dílo má s amatérismem pramálo společného. O to víc překvapí, že jde o prvotinu režiséra Leoše Kastnera, který se svého prvního projektu nebál a ukousl si dost velké sousto, které překvapivě dopadlo lépe než jsem sám čekal. Chyb samozřejmě není málo a stále je co vypilovávat, především co se samotného děje týče. Ten celou dobu slušně odsýpá, ale useknutý závěr ve chvíli, kdy jsem čekal že přijde vyvrcholení, mě doháněl vážně k šílenství. Avšak byl jsem hned po Plzeňském promítání uklidněn, že se "asi" dočkáme pokračování. Osobně bych nejvíce uvítal, kdyby se z Trash Townu stala taková mini-série, jelikož příběh a jednotlivé postavy mají slušně našlápnuto se řádně rozvinout. Song na pozadí post-apokalyptické pustiny od skupiny The Animals - The House Of The Rising Sun mi vykouzlil úsměv na tváři, naopak druhý cizí song Short Change Hero do zpustošeného světa zase tolik nesednul, avšak to je spíše můj osobní názor dle vkusu. Líbilo se mi i občasné odreagování příjemně odlehčujícím humorem od vážného tématu, který film řeší. Pro příště si stačí jen dát pozor, aby některé situace herci příliš nepřehrávali, ale jinak všichni, a to i začátečníci, hráli parádně. To co dělá z filmu Trash Town výjimečný nezávislí film je to, s jakým úsilím a pečlivostí byl vytvořen. Stejnojmenné městečko, ve kterém se děj odehrává, si tvůrci postavili sami a nejde si nevšimnout i takových detailů jako TrashTownské pálenky, kterou obyvatelé popíjí. Špičkovou práci odvedl i Robert Husárek, který vytvořil postapo káry ala Mad Max přímo pro film. Vidět tyhle auťáky na živo je prostě pastvou pro oči. To co ale musím velmi pochválit je hudba Václava Benjamina Špírala, která doprovází téměř celý film a atmosféru světa neskutečně umocňuje. Nemohu nevyzdvihnout pečlivě vybrané prostředí, špičkové kostýmy, napínavé souboje a maskérské práce. Společně s vynikající kamerou a řadou detailů, na které začínající filmaři i rádoby profíci často zapomínají, tvoří Trash Town vynikající post-apokalyptický zážitek z blízké budoucnosti. ()

Mitchoza

No.. Tohle se tvůrcům moc nepovedlo. Pokud by se nejadnalo o amatérský snímek, nebyla by tu ode mě ani ta jedna hvězda. Začíná to šíleně špatnou kamerou, bizarní, rádoby snad umělecké záběry se střídaly s těmi naprosto zbytečnými. Díky kameře a nesmyslnému střihu byl celý film takový zmatený.. Snímek, který se snaží tvářit velmi profesionálně pak srážejí hloupé kostýmy. Půlku filmu jsem přemýšlel, proč mají všichni potřebu se v "post apo" světě omotavat řetězy? Jako vážně? K čemu? Proč? Co k tomu tvůrce vedlo? Víc do očí bijící byla snad už jen sváča v podobě čerstvé housky ze supermarketu u ohně. A pak přijde samotný Trashrown. Slavné město, kam se stahují celé národy je vlastně jen hangár, pár laviček a stolů z palet, všude vodnice a hrstka nesmyslně oblečených herců. Obsese tvůrců všechny "post apo" předměty omotávat špagátem nebo hadrem už je jen třešnička na dortu. A příběh? Povrchní, nezajímavý, bez hloubky.. Škoda. Na Trash Town jsem čekal dlouho. Možná by to příště chtělo méně energie věnovat rekvizitám a více času strávit nad scénářem a práci s postavami i kamerou. ()

HeroJoker

Původně jsem měl v plánu dát 4 hvězdy. Ale jo, já jim tu plnou palbu prostě dám! Ač amatérské, mnohokrát lepší než vztahové, výplachově sterilní televizní filmy produkované naší veřejnoprávní televizí. Z filmu čiší lehkost a ačkoliv některé herecké výkony nejsou rozhodně profesionální, nepřijdou mi tak hrozné. U příběhu se člověk nenudí, dobře odsýpá, choreografie soubojů je na velmi vysoké úrovni jakožto i celková výprava. Možná jen tam byly narážky, které jsem úplně nepochopil, vše ale vynahrazuje komediálně a přesto vážný parodický ráz celého snímku. Za mne zatím nejlepší nezávislý film s takovým miniaturním rozpočtem, jaký jsem dosud viděl, a tvůrcům přeji další úspěšné projekty. ()

Wonky87 odpad!

Co tohle jako mělo bejt kurva? Soudě podle hvězd potřebujete trošku zchladit ego. Tenhle snímek sleduju už nějakou tu neděli a konečně jsem měl příležitost se podívat, aniž bych se musel trmácet do Kardanové Lhoty nebo nedej Bůh si ten film někde kupovat. Mimochodem, to jste tak za vodou, nebo vážně chcete někde prodávat film se songem Short Change Hero a House of the Rising Sun? Dle vašich slibů na sociálních sítích jsem očekával promakanou choreografii soubojů a pak vidim sotva tak namalovaný uřvaný vidláky, dva souboje, co ani nemají pořádný zvuky a nikdo neví vůbec která bije, stejně jako autoři při produkci. Dialogy utrpení, soundtrack nic moc, otravný vypravěč a příběh výsměch. Nevim kolik toho pan Leoš Kastner natočil, ale měl by se ještě učit. Tohle byl těžkej Allah Akbar pro diváka a ještě víc fanouška Mad Maxe. Sorráč. ()

Schizofrenia

Připadá mi, že tvůrci si ukousli moc velké sousto. Snažili se mít toho ve filmu tolik, že vlastně všechno pak působí nedotaženě. Od scénáře, přes herecké výkony, choreografii soubojů a v neposlední řadě střih... Dle prezetace autorů na sociálních sítích jsem opravdu čekal asi moc... ()