Příběh vypráví o vězeňském katovi Talbotovi (William Sadler), který ukončuje životy vězňů odsouzených na smrt na elektrickém křesle. Po zrušení trestu smrti přijde Talbot o práci a dál pokračuje ve své dřívější práci na vlastní pěst a trestá zločince propuštěné justičním systémem, aby se nakonec sám stal vězněm po znovuobnovení trestu smrti. (Epistemolog)

PKD

Nuda. 2x jsem u toho usnul. Což se u dílu, který nemá ani 25min. děj, dá považovati za vskutku výmluvné. Ani Sloan tomu moc nepomohl. Ty 2 jsou v podstatě jen za Strážce Krypty, páč v Kassirově podání je prostě neuvěřitelný. ()

Mr.Apache

(10.6.1989) Režisér Walter Hill (např. Warriors, Southern Comfort nebo Crossroads) byl jedním z producentů Tales, a stejně jako jeho slavnější kolega Zemeckis, režíroval hned několik epizod. Tahle se točí kolem poprav pomocí elektřiny. Elektrické křeslo je mimochodem v Tales from the Crypt poměrně oblíbené, a nejedna z postav seriálu na něm skončí. Tato epizoda byla odvysílána jako úplně první, a upřímně řečeno, není nic moc. Taková obskurnůstka, kterou zachraňuje hlavně slušná atmosféra a hudba Hillova dlouholetého spolupracovníka, bluesového kytaristy Ry Coodera. ()

Epistemolog

Díly jsou založeny na příbězích z brakových komiksů z 50.let. Potěšila mne účast Willa Sadlera v hlavní roli Talbota kata vypravěče a kontrast s jeho nejznámější rolí vězně ve Vykoupení z věznice Shawshank. Pokud Vám bude povědomý ten kancelářský hlodavec, tak jde o Davida Wohla, který si zahrál toho ulisneho rozvodového právníka ve Válce Roseových a ano ten motorkář v soudní síni, který je následně uskvaren je ten samý motorkář s doutníkem z Terminátora 2. Robert Winley. ()

• Citát, který pronese Talbot (William Sadler): „Zacházejte s děvkami jako s královnami a s královnami jako s děvkami,“ zazněl i ve snímku Vetřelec ³ (1992). (Epistemolog)