Príbehy zo záhrobia - Série 1

(séria)
Horor / Fantasy / Komédia / Thriller / Poviedkový
USA, 1989, 2 h 45 min (Minutáž: 23–30 min)

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných epizód. Na tomto projekte sa podieľalo mnoho skúsených režisérov a známych hereckých osobností. Tento seriál sa stal jednou z vlajkových lodí televízneho káblového kanálu HBO (Home Box Office). Prvá séria bola natočená v roku 1989. Skladá sa zo šiestich dielov: "The Man Who Was Death", "And All Through the House", Dig That Cat... He´s Real Gone", "Only Sin Deep", "Lover Come Hack to Me", "Collection Completed". **** ()

zdeny99

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [25. hodnocení, 2. komentář, 76%] ()

Mr.Apache

První série je z jedné třetiny průměrná (první a poslední díl), z druhé třetiny vynikající (epizody 4 a 5) a z té třetí jednoduše geniální (díly č. 2 a 3). Malé fuflíčky na dokonalosti pak s přehledem napravuje Crypt Keeper, takže verdikt nad úvodní sezónou nemůže znít jinak než 5*. ()

• Když manželka vezme klíče od svého mrtvého manžela a vydá se zpět do domu, na kapuci ani na ramenou kabátu nemá žádný sníh. Když však vejde do domu, je celá zasněžená. (Epistemolog)