Krajné medze - Season 1 (1995) (séria)

Schopnost slitovat se (S01E13)

(epizóda)
  • Kanada Quality of Mercy (viac)

Lze se slitovat nad nepřítelem?  Pilot John je zajat a uvězněn v tmavé kobce společně s kadetem Bree, která tam už nějakou dobu je. Touha obou se odtamtud dostat je veliká, a proto vždy, když si mimozemšťané Bree odvedou, má John možnost ventilací utéct. Jenže Bree se mění na mimozemšťana a John se ji snaží zachránit dříve, než bude pozdě. (Varan)

maoc

Komorní drama o zajatci, který se snaží s pomocí spoluvězenkyně uprchnout za každou cenu. To, že je příběh vsazen do scifi kulis boje Země a satelitů s mimozemskou invazí je irelevantní. Nebylo to špatné, ale předvidatelné a oproti dnešku (2018) prostě levněji a nudněji natočené. A Lukavským čtený komentář mi přišel tentokrát dost mimo. ()

noriaki

Diskutabilně nejlepší díl první série a jeden z nejpůsobivějších dílů Krajních mezí vůbec. Stačili mu k tomu dva mluvící herci a nezařízená místnost. Závěrečná pointa mi svého času přinesla noc plnou nočních můr. ()

Dan9K

Tenhle díl je takovým zlomem u Krajních mezí. Do té doby byly díly veskrze velmi rozpačité, někdy až úplně blbé. Je to první díl, ve kterém je ta atmosféra, pro kterou ten seriál miluji. Ty bezútěšné konce. Robert Patrick skvělý, scénář Brad Wrighta, co k tomu říci že. A hlavně, pokračování v druhé sérii s názvem Lehká Brigáda, což je vůbec nejlepší epizoda seriálu. ()