Julie Lescautová

• Česko Julie Lescautová (viac)
Francúzsko, (1992–2014), 151 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvorcovia:

Alexis Lecaye

Predloha:

Alexis Lecaye (kniha)

Scenár:

Alexis Lecaye, Alexis Lecaye (pôvodný scenár), Charlotte Oubitza (viac)

Véronique Genest, Jennifer Lauret, Mouss Diouf, Walter Kreye, Joséphine Serre, Mariele Millowitsch, Renaud Marx, Hans-Martin Stier, Claire Borotra (viac)

Sympatická policajná komisárka je rusovlasé tornádo! Musí totiž zvládnuť nielen parížske zločinecké podsvetie, chlapský tím podriadených policajtov, ale aj výchovu svojich vlastných detí! Napriek tomu zostáva vždy elegantnou a rozvážnou ženou a so šarmom rieši aj zložité kriminálne prípady.
Francúzsky kriminálny seriál Julie Lescautová, ktorý tohto roku oslávi už jedenásť rokov od začiatku nakrúcania, dôkladne narušil zaužívané tradície seriálovej tvorby z policajného prostredia jeho ústrednou hrdinkou je totiž žena šéfka jedného z parížskych policajných obvodov. Na dôvažok je krásna, príťažlivá, inteligentná a samostatná. Inak by totiž nemohla zvládnuť svoju náročnú úlohu na pracovisku i doma. Keďže je rozvedená, starostlivosť o výchovu oboch dcér je viac-menej na jej útlych ramenách.
Po nástupe na miesto komisárky v parížskom predmestskom obvode Clairiéres, osídlenom spolovice Francúzmi, spolovice prisťahovalcami, Julie musí dokázať nadriadeným, že zvládne akúkoľvek situáciu. Zladiť prácu s rodinou je skutočný zázrak! Hneď v pilotnej časti seriálu jej pridelili únos dieťaťa. Horšie to už ani nemôže byť, veď sa s dcérkami ešte ani nestihli presťahovať do nového domu.
Mnohým podriadeným sa spočiatku nepozdáva, že im má veliť žena. Kto to kedy videl! Julie Lescautová (VÉRONIQUE GENESTOVÁ) však nedôveru ostrieľaných policajtov prelomí, keď dokáže, že jej vždy ide o vysokú profesionálnu prácu, ale nechýba jej ani zmysel pre sociálnu spravodlivosť a humor. Inak by totiž nemohla zvládnuť ani svoje dcéry Sarah (JENNIFER LAURETOVÁ) a Babou (JOSÉPHINE SERREOVÁ), z ktorých najmä staršia Sarah pred spolužiakmi nerada priznáva, že mama je policajtka.
Deti nechápu, prečo sa ich rodičia rozišli, keď na každom kroku vidia, že sa stále majú veľmi radi. Skutočnou príčinou ich rozporov a rozchodu je predovšetkým to, že obaja stoja na opačnej strane barikády Julie je policajtka, bývalý manžel Paul (FRANÇOIS MARTHOURET) zase obhajca. Hoci Julie pôvodne vyštudovala právo, vstúpila do radov polície, pretože nechcela sedieť za stolom a prekladať papiere z jednej strany na druhú. Vždy chcela pracovať s ľuďmi, zaujímala sa o ich problémy, súčasne chcela slúžiť právu v dennodennom živote. Všetci jej podriadení či už ide o zatrpknutého rozvedeného Davida Kaplana (RENAUD MARX), černocha Mottu (ALEXIS DESSAUX), citlivého Leveila (JEAN-PAUL ROUVE) alebo mladú príťažlivú Zoru (SAMIA SASSIOVÁ) si ju vážia nielen pre profesionálne, ale aj vysoké ľudské a morálne kvality.
Francúzsky kriminálny seriál čerpal z dlhoročnej tradície psychologicky prepracovaných postáv tohto typu seriálov, ktorým nikdy nechýbalo úsilie o pravdivé zobrazenie spoločnosti so všetkými jej neduhmi a poukázanie na to, že mnohé zločiny vznikajú na základe sociálnej nerovnosti. (oficiálny text distribútora)

roxy_ellen

Ale proč ne? Nejsem ten typ, který fandí kriminálkám, které jsou založené spíše jen na akci a nesnaží se šokovat hrůzostrašnými vraždami. Radši se podívám na pořádnou zápletku a umírněnější průběh. Radši si odpočinu u téhle kriminálky, u které se vyskytne nějaký ten vtip a normální lidské zápletky. ()

raelz

Tady je to složité. Někdy tento seriál sleduji a přijde mi, že je vážně super a jindy u něj umírám nudou. Přijde mi, že ty světlá místa jsou většinou asi části různých řad, protože buď to je několik dobrých dílů za sebou, nebo několik příšerných. Dokážu si dost dobře představit, že bych přišel k tomuto seriálu ve špatnou chvíli a dal bych mu jednu nebo dvě, ale také naopak narazil na ty dobré díly a dal bych i pět. ()

mardun

Lescautova je sympaticka komisarka. At si rika kazdy kdo co chce ale ja zase nemusim americke krimi serialy , typu Policie NY nebo L.A. Takto vypravene pribehy jsou mi mmnohem blizsi. ()

DadysGirl

O stupeň lepší než komisař Rex... :) Jo kdysi mě to celkem bavilo, ale to nebylo nic moc jinýho... Každopádně pro mě v kategorii nenadchne - neurazí... ()

cheonsacz

Kdy prosím Vás udělali z Motty černocha? :D Co si pamatuji tak jediný černoch v hlavní roli tam byl N'Guma, kterého hrál Mouss Diouff, ti distributoři by se taky jednou mohli na distribuovaný snímek podívat než k němu napíší oficiální text :-/ Jinak mě osobně se seriál líbí, aspoň sezóny co jsem zatím měla možnost vidět. Není to seriál, který bych ovšem sama vyhledávala, spíše jsem si zvykla se na něj kdysi dívat, když to mamka hltala a já jí musela sdělit co se tam odehrálo, pokažé když zrovna nebyla doma :D ()

strom-z

O pulhvezdu nadhodnocuju, ale 44% je nesmyslne podstrelenejch - mam pocit, ze na csfd hlasujou vetsinou (straight) panove, takze jsou tu pak serialy typu friends nebo himym overrated, zatimco rovnocenne kvalitni gilmorky/will a grace (dobre, u W&G to zabiji i dabing) underrated. Nebo i julie - jo, obcas je to serialove sablonovity, ale naopak je to i francouzsky "svy" a i tyvztahy misty uveritelnejsi a lidstejsi nez u americkejch kriminalek. I par prekvapive silnejch scen. Shlednuto s dabingem, nekdy to budu muset v zkusit v originale (byt Nelu Boudovou od skvelyho dabingu Samanthy Jones zeru ;-) ()

Arccos

Seriálu je nutné odpustit jednu věc - většina dílů končí pohádkovým happyendem, ve kterém se vše v dobro obrátí. Prostě reality to mnoho nepobralo, ale dívat se na to dá. (doplnění 2010: nové sezóny jsou už opravdu poněkud přiblblé... navíc bez původních hlavních představitelů) ()

eXavera odpad!

Hlavní představitelka mě naprosto odpuzuje - dost možná i příšerným dabingem. Jen co slyším její uječený hlas, přepínám, pokud není možnost, utíkám. ()

Cnelka

Naprostá katastrofa a hvězdu jsem dal jen proto, že tady nevidím moc odpadů. Kdy už konečně tu strašnou ženskou zastřelí?! Tolik šancí vždy měli a pokaždé to totálně zvorali. Největší vtip je, jak jeden policista hlídá celou stanici a holka ho přepere, propustí vězně, který zabije jiného a také málem policajta. Lescautová se potom hájí, že to není chyba a nenese za to zodpovědnost :D V normální zemi a seriálu by byla propuštěna. ()

(fjw)

Docela nadprůměrný televizní seriál. Vždy když nějaký díl stihnu, tak se na něj podívám. Velmi příjemná hlavní představitelka, ale i ostatní herci. ()

smrtubohem

Proboha, proč je tu zase tak nízké hodnocení? Je to kvalitní seriál, francouzskej-bez americkcých vlivů. Na příští díl jsem se vždycky těšil celej tejden. ()

route60

Já dávam za tchy, 3 hvězdičky ten kdo to neví, není to tak zlé je mnoho blbostí a tohle je alespoň trochu ke koukáni, když se nudím tak zvládnu aji NOVU naštěstí se nenudím často 55% ()

B.enka

Absolutně nepopírám svou zaujatost vůči J.L. Já tu buchtu prostě vůbec, ale vůbec nežeru. Možná za to může fakt, že se u nás vždycky jela v neděli po obědě....a člověk u toho mohl třikrát usnout a stejně vždy, když se probudil, tak to tam furt bylo. Neuvěřitelně dlouhá stopáž na krimi seriál. Zároveň jsou mi kromě starší dcery všechny osoby krajně nesympatický, melou kraviny a vůbec jim to není trapný. DOBŘE ale já to říkala, že jsem proti téhle věci zaujatá. ()

maty-maty odpad!

Jsem na ní úplně alergický jen jí vidím, nebo slyším ten tupí český dabing. Jsem borka, umím všechno nejlíp, poserte se ze mě. ()