Čarodejnice

Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (1998–2006), 124 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Constance M. Burge

Holly Marie Combs, Alyssa Milano, Rose McGowan, Shannen Doherty, Brian Krause, Julian McMahon, Dorian Gregory, Kaley Cuoco, Ted King, Rebecca Balding (viac)

Phoebe (Alyssa Milanová) prišla v New Yorku o prácu a tak sa vracia do San Francisca, aby bývala so svojimi sestrami. Jej staršia sestra Piper (Holly Marie Combsová) ju privíta s nadšením, ale najstaršia z nich Prue (Shannen Dohertyová) nie. Obviňuje Phoebe z toho, že kvôli nej sa jej rozpadol vzťah. Ešte v ten istý večer sa Phoebe a Piper hrajú so starou špiritistickou tabuľkou a odrazu jej ručička začne ukazovať sama písmená, z ktorých vznikne slovo podkrovie. Phoebe sa tam vyberie a nájde starú, rodinnú knihu kúziel. Prečíta z nej zaklínadlo a to obnoví moc všetkých sestier, ktorú ich babička uspala, keď boli ešte malé. Na druhý deň sestry zistia, že každá z nich má inú schopnosť. Prue má telekinetické schopnosti, Piper vie zmrazovať čas, Phoebe máva predtuchy budúcnosti. Brzy sa ukáže že nie je všetko také prosté ako to v prvej chvíli vyzerá. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa tyna97 k tomuto seriálu (7)

Čarodejnice (1998)

Jeden ze seriálů mého dětství. Miluju magii a kouzla a lepší seroš na toto téma neznám. Do 4. série vynikající, pak už trošku slabší, ale i tak si ode mě holky zaslouží celých 5 *. ()

Ďábelský sňatek (1998) (S01E06)

Prue: „Dokázaly jsme to!“ Phoebe: „A budou žít šťastně až navěky.“ Piper: „A my budeme taky?“ Prue: „Samozřejmě, proč by ne?“ Piper: „Tobě se to říká snadno, ty nikdy nevítáš manžela slovy 'Drahý, zmrazila jsem děti'.“ Prue: „Jenom jsem je nešťastnou náhodou poslala na jinou adresu.“ Phoebe: „Ale já je uvidím, najdu a přivedu ti je zpátky. Tedy pokud svou schopnost někdy dokážu ovládnout.“ ()

Návrat (1999) (S01E17)

„Mám ty kytky vyhodit jen proto, že je přines mizera? Kdyby to bylo pravidlem, nikdy by jsme v domě žádné neměly.“ Zde se poprvé objeví babi a Patty Halliwellovy:) ()

Neúprosná smyčka (1999) (S01E22)

Konec první série, první velké úmrtí, první smutný díl. ()

Rozpoutalo se peklo (2001) (S03E22)

Za mě asi nejlepší a nejsmutnější díl ze všech. ()

Děje se tu cosi čarodějného, část druhá (2005) (S07E22)

Zajímavý závěr sedmé řady a skvěle promyšlený plán, který holky měly. Kouzlo se s ním ale vytratilo a následujících několik epizod nemá „bez sester“ šťávu. ()