Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

Vodnářka

Skvělý příběh a Jack Nicholson ještě odpornější než v Osvícení. Co víc si přát aneb nechutně zábavná herecká etudka pro Jacka, jehož šílené výrazy vás budou děsit ještě dost dní po zhlédnutí. Nezaostává ani herecké trio Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer představující schopné ženy, které se nechají svést ďábelským charismatem a sebevědomím tajuplného cizince, a které pak se vším umem využijí jeho drsné metody pro svou záchranu. Hravé, vtipné, strhující! ()

Hafran

Režisér Miller má neuvěřitelný záběr od filmů typu Happy Feet až po Mad Maxe ;) Tohle je ale jeho skvost 80. let, Jack Nicholson hraje naprosto famózně a všechny tři dámy jsou bezchybné. Kontrast odpudivého a naprosto neodolatelného Ďábla v maloměstském zapadákově je veselý a mrazivý zároveň a vytváří jednu z nejnápaditějších a nejsložitějších společenských satir v příjemném komediálním hávu. ()

campix

Doufam jsem, že Črodějky z Eastwicku budou více mysteriozní a hororové a mé přání se mi splnilo pouze ve zhruba poslední půlhodině, která je co se týče mysteriozna dokonalá a na rok natočení i poměrně trikově zdařilá. Herecky nemůžu naprosto nic vytknout jelikož Nicholson je jedna z nejlepších voleb na postavu maniakálního šílence. TO už víme například ze Shinning. Dále přeměna v té době ještě mladic (Sarandon, Cher a Pfeiffer) z šedých myšek v sexuální dračice se vcelku povedla. Příjemná lehce mysteriozní komedie na pozdní večer. ()

Anderton

Skôr ako komédia alebo fantasy na mňa Čarodejnice pôsobili ako alegorický psycho horor. Čo ženy skutočne chcú môže vedieť jedine diabol a mi máme možnosť vďaka Nicholsonovi sa to dozvedieť tiež. Nakoniec zistíme, čo potrebujú aj muži a že aj pán temnôt je len obyčajný chlap. Miller mal v ruke dva tromfy. Scenár s trefnými dialógmi a Nicholsona, ktorý ich asi ako jediný v Hollywoode mohol uveriteľne podať. Tenis je samozrejme nezabudnuteľný. Napriek bláznivej loptičke tu pôsobia výmeny uveriteľnejšie, ako v ľubovoľnom filme, kde sa alibisticky strihá z jednej strany na druhú. ()

hansel97

Film je opravdu úžasný, ale začátek je tak nudný a utahaný, že se jedná o jediný důvod, který mi brání dát pět hvězdiček. Nicholsonův herecký um je něco tak dokonalého, že se radši zdržím komentáře a všechny tři dámy sice herecky vedle něj nijak nevynikají, ale jsou velmi pěkným a zábavným doplnění, kterému se herecké kvality také samozřejmě vytknout nedají. Možná by mi nevadilo, kdyby to bylo o kapánek strašidelnější, ale spokojený jsem velmi. ()

• Severoamerické tržby byly 63,8 milionu amerických dolarů. (NIRO)