Chobotnica - Season 4 (1989) (séria)

Epizoda 6 (S04E06)

(epizóda)
Francúzsko / Taliansko / Západné Nemecko / Rakúsko, 1989, 1 h 48 min

Arkanoid

Efektná bodka za celou sériou, ku ktorej to celý čas smerovalo a odkazovalo sa na onen moment. Animálny rev Santucca a jeho zúrivosť je jedna z najlepších scén seriálu. Hudba pri streľbe sa absolútne nehodí, jedno prerušuje druhé. Tieto scény by boli bez hudby prirodzenejšie. Na záverečnú scénu bol divák pripravovaný celú sériu a mohla byť veru natočená lepšie. Znova sa môžeme pýtať, prečo bol hrdina neozbrojený a všetky postavy boli prispôsobené danej situácii. ()

Yarwen

A je tady finále. Tanův velký vzestup a pád, velká přestřelka, splněný slib a nakonec možná trochu přehrané finále, ale za ty čtyři série si to Cattani zasloužil, tady nemohu nic vyčítat. Co dodat na závěr? Zlo není poraženo, prohrává bitvu, nikoliv válku, ale na straně dobra nová bojovnice pozvedá meč a štít a přísahá, že neustoupí ani o krok. Pro mě jeden z nejkrásnějších seriálů, co jsem v životě viděl, čtvrtá série je pak možná ta nejlepší. ()

topi80

Tak tady máme další strhující závěr, kdy nakonec zase nevíme, kdo toho vlastně kolik vyhrál a kdo toho kolik prohrál. Tedy, s jednou výjimkou. Jen tomu Tanovu emočnímu vzplanutí se mi nějak nechce věřit. Pár Cattaniho známých zůstalo na živu, můžeme čekat jaký bude asi jejich další osud. ()

subic

Velkolepé finále, které je taky krátce proloženou hudbou Pink Floyd z tehdy nového alba A Momentary Lapse of Reason. A jak řekl stále tajemný Antonio Espinosa, komisaři vy už toho víte až příliš. V tomto díle se toho totiž oproti předchozím stane poměrně dost, Tano Cariddi řádí a hned 2x, Frolo se na smrtelné posteli dočká své dcery, loutkář spolupracuje a senátor Salimbeni skončí před parlamentní komisí. Zdálo by se, že je dokonáno, ale jak to dopadlo s tím vlakem s jaderným odpadem? ()