Chobotnica - Season 4 (1989) (séria)

Epizoda 5 (S04E05)

(epizóda)
Francúzsko / Taliansko / Západné Nemecko / Rakúsko, 1989, 1 h 30 min

Arkanoid

Jeden záber je výnimkou, ale vidno, ako málo vertikálnych pohybov kamery v interiéri tento seriál má a ako by mu to prospelo. Situácia hustne a viacero postáv začína riskovať. Príbehu to len prospieva. Vyššiemu hodnoteniu však bráni opäť hlúpe chovanie sa postáv dráždiacich hada bosou nohou po hlavičke a veselo vchádzajúcich do možných pascí. ()

Yarwen

Tano Carridi sází vše na jednu kartu a hraje vabank úplně o vše - a zdá se, že úspěšně. Cattani se zatím sám skrývá před policií a společně se soudkyní se mu daří v pátrání po Frolově dceři - možná ale, že mu do sítí takto uvízne taková ryba, v jakou ani nedoufal. A patrně nejméně sympatická postava (Loutkářův bratr, ale docela dobře zahraný) sklízí, co zasel. V nádherné Morriconově hudbě jsem se nechal unášet výborným scénářem, krásný snímek. ()

topi80

Graduje to. Zatím nejlepší díl ze všeho, co jsem dosud z Chobotnice viděl. Nepřekvapivé nedožití se jednè postavy konce dílu, spletence, tajemství i jedno překvapivé namíření střelby jinam. Díl zajímavý též tím, že Tano se tam chvíli usmívá. Jak správně tušíte, není to při nějaké rozkoši či radosti, nýbrž při plánování finančních operací. ()

subic

Tak pomalu jdeme do finále. Tano Cariddi poprvé na koberečku na tajemném setkání před špičkami Cosa nostra. A opět nejvyšší politika a senátoři. Jen mi nejde do hlavy, proč je ten scénář tak okatě blbě napsaný, proč ti, co mají důkazy, je nepoužijí, neudělají si od všeho kopie, proč to někam neuloží, když už se nechají zabít. ()