Chobotnica - Season 4 (1989) (séria)

Epizoda 2 (S04E02)

(epizóda)
Francúzsko / Taliansko / Západné Nemecko / Rakúsko, 1989, 1 h 37 min

Arkanoid

To nikto nepozná Cataniho, že môže ísť hocikam v prestrojení? Zo seriálu sa stala telenovela so zbytočne predlžovanými scénami. Konečne poriadna krvavá akcia. Škoda však, že ju nedostal točiť režisér, ktorý by ju mohol doviesť k dokonalosti. Takto len spravila chuť na lepšie kúsky žánru. ()

Yarwen

Tento díl má dvě prvenství: na scéně se poprvé objevuje Espinoza, nová záporná postava, a zároveň mistr Morricone uvádí novou melancholickou melodii, spjatou tématicky zejména s Ester, Razovou dcerou, jejíž přízeň Cattani odmítá s tím, že nechce, aby ho měl někdo rád, předpokládajíc, že na světě už nebude dlouho. Ve snímku lze nalézt pár kapek moudrosti a hlavně je možné poddat se fenomenálnímu zážitku. Každý díl hravě překonává většinu celovečerních snímků. ()

topi80

No vidíte, konečně jsme se v seriálu plném mrtvol, korupce, intrik a špíny dočkali romantické romantické linie s žádostí o ruku a rovněž citlivé postavy s vášní pro sbírání ušlechtilého umění. ()

subic

No ta počáteční akce v kasinu byla taková celkem naivní, to ty poldy a hlavně Cattaniho tam nikdo nepoznal? Na scéně se objevuje nová postava, francouzská hvězda Bruno Cremer jako záhadný sběratel umění Antonio Espinosa, který bude hodně dlouho tahat za nitky. A kdo měl uši ve střehu, nemohl si nepovšimnout nového kousku od Ennia Morricone právě v souvislosti s mladinkou Esther Rasi, která svolila se sňatkem s tím nějvětším slizounem Tanem Cariddim. A nakonec přepadovka kolony je taková hodně osmdesátková, ale pěkná. ()