Ona pracuje v nakladateľstve v New Yorku, on je známy fejetonista z Washington Post. Rachel (Meryl Streep) a Mark (Jack Nicholson) sa stretnú na svadbe spoločného priateľa. Skončia v posteli a všetko má pomerne rýchly spád. Manželstvo, dieťa, spoločný dom. Všetko vyzerá v najlepšom poriadku až do momentu, kedy Rachel, ktorá už čaká druhé dieťa, neobjaví, že Mark má aféru. Rozvod je na spadnutie... Vo filme sa predstaví celá plejáda vynikajúcich hercov a dokonca aj český režisér žijúci v USA Miloš Forman. (oficiálny text distribútora)

Brain-D

Podle mě skvělé psychologické drama o manželství a nevěře. Maryl Streep tu zde dokazuje opravdu velký výkon a tentokrát je díky ní Jack trošku v pozadí. Role Miloše Formana a Kevina Spaceyho potěšily. ()

JohnSmith

Nicholson a Streep? Tak to musí být pecka drama. Ale není. Pořád se nějak nic neděje, pak tu máme rozchod, návrat, vhození koláče do obličeje a konec, který jsem nečekal. Jako by to někdo ustřihnul a řek, že dál už točit nebude. ()

MaMitti

Název filmu nechával přiměřeně avizovat, že nepůjde o romantickou komedii, film romanticky nevyznívá, i když se nemůžu zbavit dojmu, že je spíš směrován ženám – resp.žena (Merryl Streep) a její „hořkost“ života je v něm vylíčena dostatečně, pohnutky a prožívání muže (Jack Nicholson) jeho „hořkosti“ jsou naznačeny, nepropracovány tolik jako její. Dlouhé scény o společném životě dvojice (těsně před svatbou – její váhání, jeho „pění“ v době těhotenství, samotný porod společného dítěte) nejsou špatné, chápu jejich význam ve filmu, ale trošku neharmonicky mi kontrastují s následným rychlým postupem života vpřed. Naproti tomu poslední fáze filmu, ve které je celou dobu Merryl podruhé těhotná (nakonec tedy konečně porodí) je zdlouhavá, nekonečná, dalo by se říct neutěšená – asi jako psychika hlavní hrdinky. Merryl hrála perfektně, zcela uvěřitelně a přesvědčivě, Jack (pro mne) dostal méně prostoru, ale i v něm (přestože ho nemusím) hrál dobře. Pro mne je název filmu všeříkající, ne vždy se v životě podaří to, na čem nám tolik záleží, někdy se nepodaří dokonce život sám, někdy celý, někdy jeho část… ()

vitekpe

Civilne pojate drama plne zvucnych jmen. Kde se stala chyba? Podle meho nazoru tomu chybel "Woody" - cili scenar, napad, moment, humor, zkratka neco co udela takovyhle film koukatelnym. ()

sona123

Vtíravá, ale skutečně dobrá melodie, se prolíná celým filmem. Filmem, kde to Meryl moc sluší, Jack vypadá stále stejně a jímž se párkrát mihne Forman. Žádné velké drama, v poslední čtvrtině už trochu chybí dech, ale na líné odpoledne dobré. ()

monaMis

Tak podle komentaru mistniho muzskeho osazenstva odhaduji, ze film jimi nebyl veru pochopen, nebot podle meho je to jeden z nejlepe natocenych vztahovych dramat. Meryl i Jack jsou absolutne skveli ( vlastne neexistuje film, kdy by Meryl skvela nebyla) a nenudila jsem se ani vterinu. Coming Around Again od Carly Simon do filmu pasuje jako poklice na hrnec ()

vickeyek

Díky bohu za Meryl Streepovou, která tento film zachránila. Herecké výkony jsou tohoto filmu silnou stránkou, také kamera a střih se dají hodnotit pozitivně. Bohužel celé dvě hvězdičky bude tento film stát naprosto neoriginální námět a patetické režijní zpracování. Film patří k těm, na které si vzpomenete snad jen díky Meryl Streepové, spíše se ale stane, že na něj brzy zapomenete. Popis filmu hovoří něco o komedii, dramatu a romantickém filmu - drama a romantika by ode mě dostaly jen jednu hvězdičku, dvě hvězdičky dávám místy velice vydařeným vtipným kouskům. ()

Huguette

2* mě moc mrzí, ale film jsem viděla 3x a prostě nuda - i přes ZVUČNÁ jména mých oblíbenců, jak jsou Nichols, Nicholson, Streep, Channing a dokonce Forman...a další slavná jména. Nechtěla jsem věřit tomu, že by tahle parta mohla udělat něco neslaného-nemastného, třeba jsem neměla náladu... ale ani potřetí mi to nic moc neřeklo, i když jsem se snažila. ()

helloween93

“Throwback Thursday #20” - Natočit s takhle nabušeným castingem takhle k uzoufání nudný film, to se jentak nevidí. Režisér Mike Nichols chtěl podle scénáře Nory Ephron natočit průlomové drama na téma manželství/rozvod a s Nicholsonem a Streep v hlavních rolích k tomu měl opravdu našlápnuto. Zvlášť, když ve vedlejších rolích jsou např. Jeff Daniels, Miloš Forman nebo Catherine O’Hara. O to víc se budete divit, jak nudný a utahaný film je. Dialogy nedávají Nicholsonovi nebo Streep vůbec prostor vyniknout, přitom film je hlavně konverzačka a na těch konverzacích není nic zajímavého, postrádají dynamiku, pointu, nadhled nebo humor. Nejlepší scénou je dort v obličeji Nicholsona v samém závěru. Kdo čeká, že ve filmu jsou slovní přestřelky a hádky ústředního páru, podobné z Války Roseových, ten bude vyveden z omylu. Nicholson hraje na půl plynu bez špetky náboje a vlastně nechápu, co chtěl režisér natočit. Měl film být vztahovým dramatem nebo hořkou komedií? Film pracuje s několika tématy, ale ani jedno z nich nijak nerozvine, takže se divák nedozví nic o Nicholsonově nevěře, která tu funguje jen jako příčina rozpadajícího manželství, ale jinak se Streep ani nezeptá, proč jí vlastně podvedl. Jednou za čas mi tyhle vztahovky nevadí, ale tady sem si naběhl, protože Heartburn je dobrý film maximálně na nedělní spaní po obědě. Shlédnuto na HBO Max. 2* ()

tranquill

"Manželství nefunguje. Víš, co funguje? Rozvod!... Rozvod je jen dočasné řešení!" Rodinné drama, které přes vynikající obsazení tak nějak vyšumělo... ()

John80

Skvelý film aj príbeh zo života, herecké obsadenie Vynikajúce, Veľmi chválim tento film 5* Meryl Streep vs. Jack Nicholson silná herecká dvojka ()

štíple

Film jsem bohužel nechytila včas. Takže jsem ho neviděla celý. Proto tři hvězdičky. A také mě spíš oslovují novější filmy než ty starší. U těch se místy nudím. Filmy Mika Nicholse mám ráda. Na dotek je jeden z mých nejoblíbenějších. Doporučuji komentář Kleopatry. Po jeho přečtení není co dodat. ()

Uesbe

cynici mali festival......ono, komédie s Jackom Nicholsonom fungujú napriek nemu, nie kvôli nemu.......dokonca aj Tak dobre, ako sa len dá je proti tejto výhovorke pre singles veselohra.....alebo žeby to bol zle maskovaný životopis Nory Ephron? ()

Unka

Pro mě jeden z nejpovedenějších "romantických" snímků. Film, ve kterém hraje Meryl Streep a Jack prostě nemůže být nepovedený, stejně tak plod Nory Ephron (scénář). Nevím, jak se může nelíbit. Ćistá stovka to sice není, spíše devadesátka, ale ráda zvednu hodnocení... ()