Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa ScarPoul k tomuto seriálu (39)

2. svazek (2021) (S02)

Druhá séria nemá toľko častí( čo zamrzí) na druhú stranu pôsobí omnoho konzistentnejšie. Hoci poviedky samy o sebe znova ukazujú vymoženosti novodobej animácie a spôsoby akým prezentujú príbeh, stále to má tú dravosť, hravosť a túžbu zobrať nás do iných svetoch. A v mnohých ohľadoch sa to sérií darí. Dúfam, že druhou sériou nekončíme. Táto antalógia ma totiž naozaj úprimne baví. 2.séria – 80% ()

Led (2021) (S02E02)

Ľadová planéta, súrodenci a perfektný vizuál. Posledných pár sekúnd to trošku kazí, inak to má presne ten wow efekt, aký od tejto série očakávam. ()

Zakázané ovoce (2021) (S02E03)

Poetika obrazu je uhrančivá. Myšlienka sama o sebe natoľko silná ( hoci nie úplne originálna) že si viem predstaviť akoby to mohlo vyzerať ako celovečerák.  A keď je tam tento pocit, tak je ten kraťas skrátka dobrý. Na tom daždi niečo je, nie? ()

Sníh na poušti (2021) (S02E04)

Podobné ako v prípade tretieho dielu. Viem si predstaviť film. V zásade príbeh o samote, ktorému to znova trošku kazí koniec. Najväčšou devízou filmu je ale to, že som bol dakedy na pochybách, či sa pozerám na skutočných hercov alebo nie. O chvíľu sa to bude všetko pekne zlievať s realitou. ()

Vysoká tráva (2021) (S02E05)

Na začiatku mi to pripomínalo Lovecrafta, len aby to plynule prešlo do atmosféry akú vie spraviť Stephen King. Veľmi, veľmi, veľmi dobré. Bludičky sú svine. ()

Duch Vánoc (2021) (S02E06)

Znova veľmi dobrý film. Best Santa Ever! ()

Azyl (2021) (S02E07)

Ako som Michaela B. Jordana moc nemusel, začínam si na neho pomaly zvykať. Survival filmík, ktorý by si zaslúžil premyslenejšiu zápletku. ()

Utonulý obr (2021) (S02E08)

Rozjímanie nad smrťou alá Swift. Meditatívne. V určitom smere smutné. ()

3. svazek (2022) (S03)

Najväčším problémom tretej série je repetitívnosť motívov. Áno, ľudstvo ničí zem, áno vyspelé technológie sú dakedy na škodu a samozrejme chyby čo sme robili v dejinách, robíme aj v budúcnosti. Nič nové. Tvorcovia sa snažia byť aktuálny ale pravdou je, že dakedy je to v rámci príbehu na škodu. Animácia vo všetkých poviedkach je ale výborná. Hoci najviac rezonuje prevedením posledná Jibaro. Mňa osobne bavili tie poviedky ktoré sa na nič nehrali ako Kill Team Kill, Bad travelling alebo Lovecfarftovské In Vaulted Halls Entombed. V zásade prevládajú pozitívne pocity. Bavil som sa. Ale to neznamená, že predchádzajúce série nemali v sebe viac originality a túžby vypovedať aj niečo iné ako agitku. Ale tento Netflixovský projekt mám rád a v zásade som bol potešený. 3. séria 75% ()

Tři roboti: Strategie úniku (2022) (S03E01)

Príliš doslovná agitka na to kam ľudstvo smeruje. Snažiaca sa o nadhľad, ale chýba tomu inteligentnejší vtip. Znesiteľnejšou verziou podobného razenia bolo pre mňa minuloročné Don´t Look Up. Výsledná pointa rovnaká ako z prvého dielu a tým pádom nezaujímavá. ()

Děsivá výprava (2022) (S03E02)

Vizuálna žranica, ktorej chýba údernejší koniec. Všetko ostatné je ale spravené perfektne. Fincher je tu ako tvorca cítiť a to poteší. Baker je už len stávka na istotu. ()

Tep toho stvoření (2022) (S03E03)

Niektoré obrazy sú nádherné. A v zásade mám rád, keď sa snažíme skĺbiť nejaké veľké myšlienky so snahou o prežitie. Ale pláva to po povrchu. Výborné náznaky sú udupané kostrbatými dialógmi. Cítil som z toho obrovskú snahu niečo v mojom vnútri zasiahnuť, ale bez úspechu. Zostala len vizuálna podmanivosť. ()

Noc mini mrtvých (2022) (S03E04)

Vo svojej podstate veľmi jednoduchá premisa schopná v 5 minútach predostrieť všetky zábavné klišé zombie žánru. Pobavil som sa. ()

Tým zabijáků (2022) (S03E05)

V zásade ničím špeciálne ale v tomto prípade sa mi páčil aj nepriateľ aj nepretržité fuckovanie. Nadhodnocujem, lebo som sa pri tom dosť zabavil. ()

Roj (2022) (S03E06)

Ja takéto témy môžem. Spolu s Fincherovým zárezom by som si toto želal vidieť v dlhšej, prepracovanejšej verzií. Potenciál na celovečerák to má. Mrzel ma len koniec. Film skončil vtedy, kedy to začalo byť pre mňa zaujímavé. Vizuál to má ale parádny. ()

Masonovy krysy (2022) (S03E07)

Na túto som sa tešil. Abercrombie a jeho prvý zárez do filmu. Zábavné, krvavé a s fajn koncom. Skvelá jednohubka. ()

V klenutých sálech pohřbený (2022) (S03E08)

Znova jedna z tých vecí, kde by som si prial dlhšiu verziu. Koniec useknutý - čo zamrzí, ale už som si na to v tejto sérií zvykol. ()

Jibaro (2022) (S03E09)

Takéto mytologické príbehy môžem a z celej série sa jedná o najkrajšiu animáciu. Veľmi sa mi tu páčila práca so zvukom a hudbou. Asi najoriginálnejší zárez v celej sérií. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)