Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

SelfishMan

Né že by to nebylo zábavné, ale zdálo se mi to až moc takové typicky Coenovské a odhadnutelné . Připomínalo hodně to Burn After Reading...zkrátka Coenovský film. Zasmál sem se, místy i dobře...ale smíchy jsem se nepotrhal a ani mi to nedalo nic jiného. 60% Hanks byl dobrý, ale ten černej byl na mě až trapně sprostej, ikdyž to tak možná vyznělo kvůli dabingu. Po rozležení stále na 3 hvězdy ale o 5% míň. ()

JeffScylla

Škatulka Komedie mi nepřipadne moc smysluplná, jelikož opravdových komedií napočítám stěží na prstech. Avšak tohle dílko ač ho za komedii nepovažuji mám velice rád. Tom to celou dobu krásně odlehčuje, a všechno ostatní drží pohromadě a při sobě. Již od počátku je všechno brilantní a přitom tak nějak poetické nevím jak to napsat na mně to tak prostě působí. Titulky, hudba, kamera, střih, prostředí. Mně se to moc líbí. Takže five. Aneb na to se kdykoli podívám znovu rád. A ještě + plus za tu krásnou hudbu v kostele. ()

Kizermen

65%- krimi komedie ,hodně jsem se zasmál a pobavil .Zaujalo mě že v hlavni roli hrál Tom Hanks který hraje spíše dramata než komedie . ()

retrix

V podstatě to cítím stejně, jak už v komentářích někdo napsal. Začátek filmu vypadá nadějně, slibně se to rozjíždí, i vtipné scénky nejsou přitroublé ale... Rozjíždí se to do chvíle podařené loupeže, pak naráz dochází šťáva a energie a už to směřuje jen, aby se to nějak dokončilo. Jinak hereckým výkonům nelze nic vytknout, všici to záhráli skvěle a i dabing, kde si překladatel zahrál se vtipnou taškařicí " Horalka - Tatranka" ,byl více než podařený. ()

lumpcz

Pro mě asi zatim nejlepší dílo od bratrů Coenů, netradičně jiný Tom Hanks, skvělá zábava...............Hodnocení: 9/10 ()

brasek

Priemerne dobrá, priemerne zaujímavá kriminálna komédia s takým vtipným Coenovským šarmom. Černošské spirituály a niektoré dobové prvky na mňa pôsobili veľmi pozitívne. ()

Igy007

Obšlehnutý film z roku 1955 Pět lupičů a stará dáma ... o tom nikde ani zmínka ... ak takhle bych i já dokázala sepsat "úplně novou" Illias a Odyssea :D ()

PTuranyi

Svižná komédia s dobrým scenárom a výbornými hereckými výkonmi. Skvelé charaktery: profesor, hromotlk, číňan-plukovník, emocionálny neger, pyrotechnik ktorý sa sem tam utne a stará nábožná/zásadová dáma. Náhoda tu samozrejme zohráva hlavnú komickú úlohu. ()

AcHeRoN

Taky normalny rodinny film/komedia. Nie je nicim vynimocnym, ale aspon nebudete nadavat, po jeho zhliadnuti. Tom Hanks zahral svoju rolu, ako vzdy, dobre. ()

Fill16

Velmi pěkný a vcelku humorný film je natočený trošku nudným, ale jinak velmi zábavným způsobem. Paní Munson je naprosto vynikající, Hanks hraje správného úchyláka a poslední záběr s kocourem RULEZ! ()

fikee

Filmy bří Coenů dlouhodobě balancují na tenké hranici mezi výbornými a geniálními filmy. V tomhle případě to sice dopadlo jen na výbornou, ale i tak se to moc příjemně kouká. A pro mne osobně jedna z nejlepších rolí Toma Hankse. ()

Agent008

Nevšední kousek režisérů Coenových s vytříbeným výkonem jako vždy skvělého Toma Hankse který tímto filmem dokázal že zvládne film napříč žánry. vřetně komedie a krimi. ()

TheNail

Tenhle film si budu naždy pamatovat díky krásné pohodové atmosféře s dokonalým bluesovým soundtrackem...ten maže všechny chyby.. ()

Standey

Nemůžu si pomoct, ale já se výborně bavil. Hanks byl v téhle roli k popukání a od Money Pit jsem se u žádného jeho filmu takhle nezasmál. Vlastně všechny ústřední postavy válely a těch hlášek, no prostě paráda... ()

Lovin

Řádná Coenovská taškařice, všechno parádně šlape, Oto dostává umělé dýchání a pan Palačinka co chodí s padesátkou s copama prostě nevěří bankám a proto si svůj veškerý majetek nosí neustále s sebou v objemném černém pytli.Skvělá zábava ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)