Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Hannibal92

I když je to rozhodně slabší série, tak pro každého alespoň trochu lepšího fanouška trpaslíka je povinnost to vidět. Během koukání na první díl jsem přemýšlel jestli jsem mezi koncem osmé a devátou sérii něco vynechal, nebo jen něco nepochopil, ale prostě mi to nenavazuje a pořád jsem se ještě nezorientoval. No.....asi si k tomu budu muset pořádně sednout a dávat pozor. ()

MATADOR

Poměrně zklamání, které by možná obstálo jako celovečerní snímek. Volba rozdělení na tři díly není moc dobrá a vlastně bych citoval jednu z hlavních postav, která pronesla něco ve stylu "Tři díly? To nesnáším!" Jinak humorných scén moc není, spíše je to taková vážnější odnoš seriálu, které chybí smích publika! ()

novoten

Parta z Trpaslíka nám definitivně dospěla, zvážněla a z mého pohledu i důstojně a neskutečně chytře (dočasně) zakončila svou cestu. Divák britcomů se sice chce smát po celou stopáž jako kdysi, ale chtít po padesátiletých pánech, aby jen oprášili vtipy o Listerových spodkách nebo Rimmerově neschopností by zavánělo menší ostudou a hlavně odvarem. Proto se scénář vydal tam, kam celou dobu chtěl a z Davea Listera udělal na stará kolena chlapa, který se nemusí stydět za to, že je posledním přeživším. Tenhle nečekaně odvážný krok si zaslouží minimálně aplaus. ()

Lucasion

„Lister, you need to get a life!“ Kluci z Trpaslíka jsou zpátky! Tři díly napěchované humorem a porcí zábavy. Lister, Rimmer, Kocour i Kryton jsou zpět a tentokrát míří na Zemi. Devátá série absolutně nenavazuje na předchozí Osmou. A tak je to volné pokračování "Jenom Sympaťáci..." Nedozvíme se, co se vlastně stalo s Trpaslíkem, s Kochanskou a jak se Rimmer zase stal hologramem. Trošku škoda. Co naplat. Máme tu starou dobrou partu převedenou do nové dimenze. Vše je krásné a zmodernizované. Jedná se o víceméně hodinkovou televizní událost, která nám ukazuje, jak nám chlapci z Červeného drobečka vlastně už vyrostli. Po tolika letech je fajn vrátit se mezi tento tým a zjistit, že se vlastně moc toho nezměnilo. Vtipy a gegy jsou na místě. I když tentokrát se sází spíš na vážnou notu, než na humor. Ale ve výsledku proč ne? Craig Charles v určitých scénách podává skutečný herecký výkon a celkový příběh se mi ve výsledku moc líbí. I přesto, že to tak zatraceně rychle uteklo. (95 %) ()

Naslund

Víc než původnímu seriálu se to podobá knížkám. To znamená vážnější nota, víc bizardních a zamotaných situací, méně sitcomáckého vtipu a pokus přimět k přemýšlení. Knihy jsem měl rád, ale zlatá původní série. Pár vtipů je tu tak dobrých, že si možná poprskáte obrazovku, ale jejich hustota by chtěla víc nadupat. Jen nechápu, proč se tam měli setkat s nějakým neznámým chlápkem (O'Callaghan), když stvořitel je Doug Naylor. Už jsem se těšíl, že ho konečně uvidím. Ale i tak to stálo za to... See you, space dropout ()

• V této sérii je řada odkazů na film Blade Runner (1982). Například budova ve znělce, Kocourovo (Danny John-Jules) neustálé skládání origami, scéna v mrazící místnosti, proskočení skly v obchodě či scéna, ve které posádka trpaslíka přibližuje fotografii na televizi. (DJDVD)
  • Jedná se o první řadu seriálu, která neobsahuje zvukovou stopu se smíchem publika. (korbitch22)