Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

DocBrown

Asi neexistuje serial, kde bych tak miloval ctyri postavy (v Cerne zmiji pouze tri). Fekalni Lister, extremne slizky Rimmer, puntickarsky Kryten i ultrajesitny a tupy Kocour byli skveli i v dabingu. Nejlepsi dily skoncili odchodem Rimmera, Kochanska nemela sanci ho nahradit, i kdyz se bylo aspon na co koukat. A i po Rimmerove navratu uz to nebylo ono. ()

Sten-li

Co k tomuhle seriálu dodat? To co vymysleli pánové Grant a Naylor bych nevymyslel ani po konzumaci kila halucinogenních hub. Všechny postavy naprosto vynikající. Jejich hlášky bych mohl odříkávat do nekonečna. Já prostě nemám co vytknout... ()

Saboter

Seriál, který mi ukzal krásu Britského humoru. David Lister postavička, kterou nestresuje vůbec nic a žádná situace snad jen když dojde Kari nebo pivo. Jeho myšlenkový pochody mi vážně dávají zabrat a často způsobují záchvaty smíchu. Urážející neustále Arnolda "Jidáše" Rimmera, který je prolezlý těma nejhoršíma vlastnostmi jaké si jen dokážu představit a přesto tento Hologram mám rád. Nic není růžový a ne vždycky se všichni zachovají tak jak mají a tohohle je důkazem a možná i samotnou podstatou Rimmer. Bere ohledy jen a jen na sebe a kdykoliv vás nechá ve štychu. Vlastnosti, kterých si moc váží. Kocour - tvor hledící pořád jenom do zrcadla nebo na rybu, nevím co víc dodat. A samozřejmě Kryton - chodící automatická pračka. :-D a málem bych zapomněl na Holly - senilní počítač, který vždy zasáhne v tu pravou chvíli. ()

markul

Zase tak geniální mi to nepřijde. Tohle že má být inteligentní humor? Zatím nejhorší z britských sitcomů! Asi jsem měl příliš velké očekávání, protože mi tam nepřijde směšné prakticky nic a trapné prakticky všechno. Přitom britské sitcomy miluju. Ale dám tomu ještě šanci. ()

baXter

Jsem moc rád, že mé 1000. hodnocení je právě Red Dwarf. Viděl jsem zatím první dvě DVD, ale už si myslím můžu hodnotit, že je to fakt sranda. Anglický humor u mě vede. ()

Mičl

Vynikající Britský sitcom, kterému jsem věnoval nejlepší léta své smrti. Mě bavila snad každá epizoda. Jen díly ve kterých nefiguruje Chris Barrie jsou trochu slabší, ale přímo nazklamou. Seriál s kterým se BBC trefila do červeného a už se o něm dá říct, že je to klasika...jenom sympaťáci....a dokonce si tam zahrála i ta slavná blonďatá herečka 20. století Máří Magdaléna. Po min. 10i reprízách - nejlepší díl Výměna těl. ()

Reckon

Na Trpaslíku jsem byl poprvé obeznámen s mojí srdcovou záležitosí - britským humorem. Tenhle seriál úplně otočil můj pohled na humor. Kdybych měl mluvit o kvalitě seriálu, tak postupně ztrácí své kouzlo. Prostě bez starého Hollyho to není ono. Jeho kanadský žertík s vesmírnou poštou považuju za nejlepší hlášku všech dob. (9/10) ()

Tydlidáš

Minulý týden jsme objevili měsíc, který měl stejný tvar jako zadek Marilyn Monroe......... Obletěli jsme ho hned několikrát........=) Ikdyž se za těch jedenáct let seriál hodně pozměnil a bylo v něm opravdu hodně, nepřestal mě ani na chvilku bavit. Všech dvaapadesát dílů sem viděl opravu hodněkrát a hromady hlášek tam bezpochyby sou. Nejsilnější série jsou podle mýho v obsazení Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a Holly v mužské podobě. Ostatní sériím ovšem taky humor nechybí a poslední série grandiózně zakončuje nezkutečné předávkování humorem. Potom je chvilkový dojezd a dostávám se do absťáku před tím než rozjedu RED DWARF opět od začátku.....=) ()

kery-

Přijdu si jako trouba tu něco rozepisovat, protože zdejší hodnocení mluví za vše. Vrchol britského humoru s dokonalými charaktery, se kterými se prostě smát musíte. Nyní nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky! (to je frajer) ()

Tessie

Pamatuji si, jak jsme ještě jako základkou povinní potajnu sledovali díly s bráchou na ČT2 v noci s ovladačem v ruce připraveni vypnout televizi, kdyby vešli rodiče, že nespíme. Jsem moc ráda, že jsem později zkoukla všechny díly už v poklidu a užila jsem si je o to víc. Nejlepší hláška patří Krytonovi: Není křemíkové nebe? A kde skončí všechny kalkulačky a vysavače? :) ()

Paity

Naprostý kult, který snad nikdy nepřestane bavit. Škoda, že dílů je tak málo. Tohle by si zasloužilo dílů jak SG1. Kvůli Krytonovi má tenhle seriál patřit mezi to seriálově nejlepší, co se kdy udělalo. ()

Rapikk

Dokonalá šílenost! Opravdu netuším, jak jinak bych tento skvost měl popsat. Tolik záchvatů smíchu mi připravil málokterý seriál. ()

Merkin

Červeného trpaslíka lze označit všelijak, jako sci-fi, komedii, parodii...ale pro mě jde především o velice poučný seriál. Právě díky němu dnes už vím, že polévka gaspačo se podává studená, že Ježíš patřil k hippíkům, že IQ některých mých budoucí kolegů se rovná 1 a že v žádném případě bych dinosaurovi neměla nabízet krávu vindaloo :) A když už jsme u toho, dala bych si toast. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019