Kromě milionu jiných věcí by si měl člověk ve vesmíru hlídat i to, jaké si vybírá přátele. Jinak se mu může snadno stát, tak jako hochům z Červeného trpaslíka, že se vedle jeho lodi zčistajasna zjeví replikantská smrťácká loď. A to je rozhodně důvod k obavám, neboť ačkoli smrťácká loď zatím nenaznačila přesnou povahu své věci, zřejmě to bude nějak souviset se smrtí. K záchraně holých životů budou muset naši hrdinové zmobilizovat všechny své – tu lépe tu hůře – utajené schopnosti. (Česká televize)

risker

„Nemáme se čeho bát, leda strachu samotného. Kromě bolesti a možná i ponížení a jistě i smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, neúspěchu, neznáma a smrti se nemáme čeho bát, leda strachu! Kdo jde se mnou?!" ()

Viktooorka

Nejlepší motivační řeč ever : "Nemáme se čeho bát, kromě strachu samotného. Teda kromě bolesti. Možná i ponížení. A samozřejmě smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, selhání, neznámého a smrti se nemáme čeho bát, jenom samotného strachu! Kdo jde se mnou?" ()

tranquill

"Musím si to ujasnit, něco na nás útočí, ale nevíme co a nemáme jak zjistit, co tam venku je.. Mám návrh, pánové.. Jaký? .. Co kdybychom se podívali z okna?" - "Krytone, nastav kurs na Trpaslíka. Chátra se vrací domů!" ()