V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

creTin

Pořád se mrká do minulosti a zpracovávaj se témata už zpracovaný - bídák Rimmer jednou prožívá další mizérii, jednou ji překročí, znovu se oslavuje Listerovo flákačství a přímo se rozebírá jeho vlastní otcovství. Jednou ze dvou vlaštovek tak je odlehčenej výlet do minulosti, konkrétně do nezmapovanýho období Jěžíšova života (díl tři). I tam se ale novej impulz humoru, nostalgickýmu po seriálu z mládí, dostává díky přimíchání nových postav, což je trochu přiznání vlastní vyčerpanosti. Přitom když Naylor začne s minulostí postav kreativně pracovat (díl pět), dokáže v papundeklovym sci-fi sitkomu narýsovat možnost smysluplnýho pokračování. Když totiž citově vyprahlej Lister laškuje s automaty a do toho přijde hypotetická možnost otcovství před třemi miliony let, otevřou se odlehčený dobrodružství existenciálních problémů jednotlivých postav. Troufám si tvrdit, že dospělejší zápletky by o pár let staršímu publiku sedly podstatně lépe. Mně určitě, imitace starejch schémat je totiž zbytečnost. ()

K.e.a.n.e.80

Jako obrovský fanda tohoto kultovního počinu, jsem se samozřejmě nesmírně těšil a byl napnutý jako struna u piana kam to tvůrci posunou. Odpověď je .... nikam a to je právě ta paráda. Desátá série je bombastická, trošku pomalejší rozjezd, ale je to tam. Jediná věc mi trošku vadila. Vlastně dvě. Ta první je, že Holly prostě chybí, v jakékoli své podobě a ta druhá, že Rimmer už není takovej dement jako býval. Každý opravdový fanda ví, že Rimmer je středobod, který všem nahrává na smeče a svýma hláškama pak dělá celýho trpaslíka. Tím nechci říct, že ostatní by tam byli zbytečně, ani omylem :))) Ale když tam nebyl, trpaslík prostě nebyl trpaslíkem. Hodnocení samozřejmě na maximu a nezbývá, než se těšit na další sérii, která dozajista bude... Doufám. ()

yuri009

Povedlo se. Téměř po 25 letech(pokud se nepletu) Red Dwarf ohlašuje velkolepý comeback. Zatím co Zpátky na zemi byl nebetyčná blbost, snad kromě scény ve videopujčovně, toto je pravý červený trpaslík :) 100% méně nejde dát a doufám, že budou další díly ()

Duckz

Po 9. rade jsem se velice bal i tehle rady, ale naprosto zbytecne. Starim nahlodani, ale neskutecne vtipni clenove posadky cerveneho trpaslika jako by se vratili v duchu prvni rady a jsou opet vtipni s velkym V :) ()

F_Sanchez

Tak upřímně jsem nevěřil, že po odvysílání slabého Zpátky na zemi je ještě možné přiblížit se ke kvalitě původního seriálu, proto jsem k této nové minisérii přistupoval s velkými obavami, aby to nebyl další pokles ve kvalitě. Ale už po několika minutách prvního dílu jsem byl uchvácen, svíjel jsem se smíchy na sedačce a po tváři mi stékala slzička štěstí. Naprosto dokonalý comeback legendárního seriálu. Osobně si myslím, že je ještě lepší, než poslední série původní řady. Borci sice poněkud zestárli, ale pořád umí, hláškují jako za mlada, každý díl je suprově vypointovaný. Osvědčená kvalita je zpět. Těším se na případné pokračování. Jen si říkám, co se muselo stát, že 9. série byla tak dementní. Bez váhání jasných pět. ()

Naked_Snake

Je vidět že když člověk nečeká zázraky, většinou je mile překvapen. Je prakticky pravidlem že když se filmaři rozhodnou o znovuoživení něčeho starého a dobrého, tak to zprzní. Desátá řada ovšem nepostrádá ani špetku toho, na co jsme byli zvyklí v prvních osmi řadách. Nebýt trochu lepších efektů a trošku starších herců, nepoznali by jste rozdíl. S touto řadou, o důvod víc, proč je red dwarf mým oblíbeným seriálem number 1... ()

strpozdiv

Je to až k pláči, když si uvědomím, že tohle by klidně mohl být začátek jednoho velkého dobrodružství...Bohužel s tímhle hlemýždím tempem asi ne :( ()

Jerkie

Dlouho očekávaný návrat, kterého se každý tak moc bál. Těšil a bál zároveň. Samozřejmě je to pochopitelné. Po tak dlouhé době jen tak něco vrátit na plátno, ne každému se podaří, aby nezklamal a naplnil očekávání ostatní, Avšak Red Dwarf X je vynikající! Tohle jsem nečekala. Vrátit to v tak velké parádě, kdy jsem se u každého dílu opravdu musela zasmát a připadat si trochu jako v někde v prvních sériích, to jsem si opravdu nemyslela, že se jim může podařit. Ale oni to dokázali. Ukázali nesmrtelnost trpaslíka a to, že jeho cesta na Zem je věčná a stále tak vynikající jako kdysi, děkujeme! ()

cercilll

Jedním dechem jsem zhlédnul všech šest dílů a mé srdce plesalo a jásalo.Kvalita se nesnížila a proto i tato řada X patří mezi kultovní perlu na kterou je radost se dívat a né jen jednou. ()

H.T.

Tady mi stačil vidět první díl a hned můžu říct že červený trpaslík se vrátil se vším všudy. Opravdu, kdybych měl hodnotit jenom humor, tak to výjde nastejno jako u prvních 8 serii (9. za žádnou cenu nepočítám) - a možná momentálně ještě lépe, jelikož prvních 8 serií jsem viděl již nesčetněkrát, a přece jenom se to trochu ohrálo. Herci samozřejmě zestárli, ale to jim neubírá nic na jejich hereckých výkonech.... ach ten Rimmer.... Pro znalce červeného trpaslíka by měla stačit první věta tohoto hodnocení, pro neznalce jakýkoli díl a hned pochopí hodnocení 95% ()

mpet

Červený trpaslík je zpět a to ve velkém stylu. Přes obrovské zklamání, kterým byla 9 řada, jsem se přinutil koukat na tu desátou. Díky bohu za to :) Desátá řada se totiž vrátila zpět ke svým kořenům. Opět srší skvělým anglickým humorem. Skvělé hlášky, zábavné momentky a nezapomenutelná čtveřice Lister, Rimmer, Kocour a Kryton,... Prostě nezapomenutelná show, kterou by si neměl nikdo nechat ujít. ()

SONNY07

Důstojný nástupce předchozích sérií. Sice ne už tak střelený, ale pořád kvalitní. Oceňuji, že produkce získala k tomuto pokračování stejné herce, kteří jedou opět na 100 %. ()

syslicek1

Po deváté sérii, která byla úplně jakoby jiný seriál bez jakékoliv hlubší myšlenky, jsem naprosto nadšená desátou sérií, kdy se tvůrci jakoby vrátili k jejich osvědčenému "trpaslíkovskému" humoru, který mam opravdu ráda. Doufám, že si tvůrci udrží tento styl i pro jedenáctou sérii. ()