Arkanoid

„Yo A O, Hom Var Ray, Yo A Ra, Jerum Brunnen G.“ Hymna, čudná vizáž, vesmírne lode pre jedného v tvare hmyzu a obranné pavučiny vrhajúce sa po týchto lodiach. Seriál sa už od prvých momentov divákovi vie zapísať pod kožu. Kai, posledný z Brunnen G, podniká riskantný útok na His Dark Shadow pri pospevovaní si bojovej hymny romantic warriors. A dostávame sa presne o 2008 rokov neskôr, kde sledujeme oneskorenca pri vstávaní do práce. Stan, komická postava seriálu predstavujúceho priemerného nešťastníka zomletého systémom, je celkom chytrý chlapík. V tejto fikcii sa hovorí sir aj žene, no ženy si musia plniť svoje manželské povinnosti. Predávanie moci pri His Dark Shadow je zaujímavé. Pri súdoch sa robí prehľadávanie pamäte obžalovaných, je zábavné, že tvorcovia pri najvyššom rozsudku na diváka mrkajú poruchou, ktorá zapríčiní povedať hologram jednu vetu dvakrát, ktorá však nič na rozsudku nemení. Brutalita tvrdých zákrokov je len naznačená, na hrôze systému to však nič nemení. Grafika hologramov nie je dobrá. Vyše polhodiny trvá predstavenie hlavných aktérov. Žiadna postava mi neprišla komplexná a chýbala mi aj dynamická adrenalínová akcia, tak hodnotenie nepresiahlo úroveň béčka. Veľa zaujímavého v epizód pripúšťam, no slúži to nie ako čerešnička na torte, ale skôr ako scenáristická barlička na zakrytie neschopnosti postavy rozvinúť. Na kreatívne vnuknutia sú však epizóda a tým asi aj celý seriál zdá sa že viac než vhodné. „Divine Shadow, you must perform the Kiss. Divine Shadow, the Kiss.“ HDS: Kill him [points at General] MAJOR: Kill him? HDS: Yes. Kill him GENERAL: I worship His Shadow [The Major shoots him, then looks at HDS and smiles] HDS: Thank you. Now kill yourself MAJOR: Kill myself? HDS: Yes. Now kill yourself MAJOR: But I - I - HDS: Shoot yourself MAJOR: I worship His Divine Shadow HDS: Shoot! ()