Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (59)

Lovci (1998) (S04E15)

Taková levnější verze Predatora 2. ;-) ()

Kořist (1998) (S04E16)

Pro mne jest tento díl zajímavý jen díky 2 záběrům. 1. po Voyageru lezoucí příslušník rasy 8472 a 2. 7dmá omylem vystřelí po vznášejícím se paddu. Skoro tak působivé, jako ta ženská, co doslova vroste do podlahy v jednom díle TNG. Což bylo o poznání děsivější. ()

Tváří v tvář (1998) (S04E20)

Pro mě je tento díl osobně zajímavý díky zde herečce, jinak textařce/zpěvačce, která dala hlas několika nezapomenutelným songům z herní série Silent Hill, Mary Elizabeth McGlynn, která zde není (kdo ví proč) vůbec uvedena. Asi je zde na indexu, haha. Jinak takový ten průměr. ()

Směrnice Omega (1998) (S04E21)

Důl. výchozí bod pro fan sérii ST the Helena chronicles.;-) ()

Nezapomenutelná (1998) (S04E22)

Třeba je to srágořina, ale na to kašlu.. Je zde Virginia Madsen s kukadly jako zrcadly a bolestně melancholický příběh. Pro cyniky, pochopitelně odpad. Telenovela alá ST.;-) ()

Živý svědek (1998) (S04E23)

Dosti slušná náhražka tzv. Zrcadlového typu dílu. TNG nemá ani to. Což mě dodnes ukrutně sejří. Temná verze Pikrdovy posádky by byla žraso!!! Pokud nepočítáte jistý román. Hodně silné, celkově. ()

Planeta Démon (1998) (S04E24)

Tohle by se T 1000 líbilo;-))) A o dost temnější pokr. jest v díle Course: Oblivion v 5.s. ()

Strach a naděje (1998) (S04E26)

Opět šílený (jak jinak) Ray Wise aka Leland Palmer z TP. Pokaždé mu přeji, aby mu ta pomsta, vyšla. Pokaždé. Special quest star...jedna z nejúžasnějších lodí SF. Zvenku i uvnitř. Škoda, že není opravdová:( ()

Noc (1998) (S05E01)

Ti, kdo nemají moc rádi tmu, se budou cítiti poněkud klaustrofobicky. Dobře zpracováno. P.s. tato série jako jediná tak nezačíná klasickým pt. II nějakého dvojdílu. Zajímalo by mě proč.;-) ()

Voják (1998) (S05E02)

Tak za mě,mohu rozhodně prohlásit,že díl Trubec je opravdu...výborný. Jako jeden z mála. ()

Extrémní riziko (1998) (S05E03)

Zajímavé snad jen díky tomu, že zde B´Elanna používá stejný oblek pro skákání z orbity či co, který měl Shatnerův Kirk ve vystřižené scéně z ST VII. Jo a začíná se zde pracovati na Deltaplánu.;-) ()

Z masa a kostí (1998) (S05E04)

Tohle je super. Konečně trochu té Země a velení flotily. Byť je to habaďůra, druhu 8472. Special quest star Zach Calligan (Hnusáci! Lidi!) z Gremlins 1+2 či též dvojice filmů Waxwork;-) ()

Bylo nebylo (1998) (S05E05) odpad!

Vodouš na hrad!!!! Neuvěřitelná sračka (na kterou jsem tenkráte zíral s výrazem WTF???),vedle které je díl TOS- Way To Eden,hotovým Bergmanem. ()

Proti času (1998) (S05E06)

Další nesmrtelná parádička. Kpt. LaForge na lodi třídy Galaxy...Yeah! Plus ze ten nesmazatelný záběr na zamrzlý Voyager. Special quest star....talaxianská chlupatá moucha:))) ()

Třicet dní (1998) (S05E09)

Tohle věčné a vysoce otravné uchcávání amíků nad pisálkem Vernem, mě sere už hodně dlouho. ()

Kontrapunkt (1998) (S05E10)

Není to ouplně špatné. Konečně dali kpt. Kátě chlapa. A nikoli naposled.;-) ()

Přitažlivost (1999) (S05E13)

Tank Girl ve Star Treku. ()

Temná hranice (1999) (S05E15)

Klidně bych šel i na plný počet.Ale kvůli té zas...Naomi,nelze. ()