Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (130)

Agent (2000) (S07E06)

Čeho jsme se nedočkali v TNG a už ani nedoufali, tak toho jsme se dočkali aspoň částečně ve VOY. ### Ty červené blikající zářivky jsou přesně ty samé (s malou úpravou), nad kterými před 18 lety stál v Airplaine II William Shattner a ptal se, k čemu vlastně jsou a že by neutratili tolik peněz za světla, která se jen hýbají dopředu a dozadu. Mezitím byly použité v TNG:Datalore ()

Nightingale (2000) (S07E08)

Ten pohled na Kima hrajícího si na kapitána, když odmítali poslouchat jeho rozkazy, byl k nezaplacení. Jak když děcku seberete hračku. ()

Roztříštěný v čase (2001) (S07E10)

Chápu potřebu natočit chvíli před koncem seriálu retro-epizodu s úryvky z minulosti, ale jako celek je to příšerný nesmysl (podobně jako polovina časových epizod VOY). ()

Lítost (2001) (S07E12)

Hrozné klišé předvídatelné od začátku do konce. Borgské nanosondy mimoděk opravují svědomí. Parafráze na dnešní dobu, kde jsou stejně tak vězení plná příslušníků jistých minorit, kterým genetika taky to svědomí potlačila. ()

Proroctví (2001) (S07E13)

Kterak se gayovi podařilo utéct před další ženou. A mám jasno, Kim je horší postava než Neelix (tomu tu skutečně závidím). Mimochodem, na ten můstek chráněný štíty se transportovali jak? ()

Pracovní síly, část první (2001) (S07E15)

Ahoj, já jsem B'elanna a vůbec nevím, kdo mi to dítě udělal a ani mě to nezajímá. A už vůbec nevím, že jste mi ho udělal vy, pane Parisi. ()

Lidská chyba (2001) (S07E17)

Další holonesmysl. Mimochodem, jak dokáže najednou holosimulace zakrýt impantát a odkrýt kozy? Doteď si do simulátoru nosili vlastní oblečení, i když to byla hokejová výstroj. ()

Q junior (2001) (S07E18)

Několik tradičně zábavných momentů s Q, na druhou stranu smutné, jak postupně udělali z Q vesmírné šašky a karikaturu lidství. ()

Autor, autor (2001) (S07E19)

První půlka zábavná parodie (poručík Marseilles, Voyeur :-D), druhá půlka už dost patetická. Proč by měl v dole pracovat lékařský holoprogram? Škoda nevyužitého potenciálu. ()

Nový domov (2001) (S07E22)

Kdyby to byla třetí epizoda a ne třetí od konce, tak bych dal i za víc. Ale nakonec se od čvrté série, kdy mu utekla Kes, dalo na Neelixe zvyknout a v otravnosti ho předčil Kim. Mimochodem, zajímavé jak daleko se dokázali Talaxiané dostat, když na to Voyager potřeboval extra skoky od Q, Kes, katapultu atd. ()