Komisár Montalbano

• Česko Komisař Montalbano (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Taliansko, (1999–2021), 64 h 33 min (Minutáž: 93–120 min)

Predloha:

Andrea Camilleri (kniha)

Luca Zingaretti, Peppino Mazzotta, Angelo Russo, Cesare Bocci, Davide Lo Verde, Roberto Nobile, Marcello Perracchio, Luigi Caruso, Rosario Spata (viac)

Taliansky seriál Komisár Montalbano predstavuje klasické detektívne príbehy, ktoré knižne stvoril taliansky spisovateľ, scenárista a režisér Andrea Camilleri. Salvo Montabano žije a pracuje vo fiktívnom sicílskom prímorskom mestečku Vigàta. Ako policajt v štátnej službe, sa zaoberá rôznymi prípadmi, ktoré sú typické pre región Sicílie, ako mafiánske zločiny, vraždy, nekalé praktiky, únosy. Je to veľmi  nekonvenčný vyšetrovateľ, ktorý vie byť priamočiary i prudký, no zároveň vie byť aj otvorený a láskavý k ľuďom. Prípady, ktoré vyšetruje, sa snaží čo najpresnejšie zrekonštruovať tak, aby prišiel k ich úspešnému vyriešeniu. Hlavnú úlohu Montalbana stvárňuje taliansky herec Luca Zingaretti. (RTVS)

Recenzie používateľa VLADEK k tomuto seriálu (6)

Komisár Montalbano (1999)

Cca od 7 sezóny to jde hodně dolů a 9 sezóna je opravdu velmi špatná, ale tohle je prostě moje srdcovka, takže mé celkové hodnocení neberte jako bernou minci. Parádní český dabing. /Update 2022 - tak 10 a 11 sezóna zase zpět na své stabilní úrovni cca 75% ()

Motýlie krídla (2008) (S07E02)

Nechápu proč na tomto seriálu ujíždím? Je to tak italsky přihlouplé. Možná proto, že dabing je výborný. Možná díky charismatickému Luca Zingarettimu. Možná proto, že jsem na Sicilii v těch místech byl. Pokaždé, když seriál opakují, tak dám pár dílů. ()

Tanec čajky (2011) (S08E02)

Musím přiznat, že díly seriálu z let 2010 jdou kvalitou velmi dolů. Jakoby se i změnil střihař. A tento díl ani nepobavil, jako většina starších. Váhám mezi 2-3 hvězdičkami. 50% ()

Zrkadlová hra (2013) (S09E02)

Asi nejslabší díl ze všech. ()

Hlas noci (2013) (S09E03)

70% - když do příběhu nemotaj ženský jako v ostatních dílech z roku 2013, tak se člověk i pobaví. Mimochodem výborná dabingová práce všech zůčastněných, včetně dialogů. ()

Svetelný lúč (2013) (S09E04)

Takový standardní díl, který zkazí závěrečných 10 minut. ()