Dôstojník Fazio je nezvestný. Nie je doma, má vypnutý mobil a zmeškal stretnutie so svojím otcom, ktorý ho nikde nevie nájsť. Montalbano je presvedčený, že Fazio realizoval vyšetrovanie na vlastnú päsť a pravdepodobne má veľký problém. Na mieste Faziovho zmiznutia sa našli stopy po streľbe a svedok videl dôstojníka zajatého dvomi zločincami, ktorí sa ho pokúšali zhodiť do studne. Prípad Fazia sa stáva čoraz dramatickejším a beznádejnejším a aj keď sa zdá, že definitívne zmizol, Montalbano je odhodlaný nájsť ho za každú cenu. (RTVS)

VLADEK

Musím přiznat, že díly seriálu z let 2010 jdou kvalitou velmi dolů. Jakoby se i změnil střihař. A tento díl ani nepobavil, jako většina starších. Váhám mezi 2-3 hvězdičkami. 50% ()

carl.oesch

Když jsem po reprizování předchozích dílů zjistil, že budou ještě další, docela jsem se zaradoval - nicméně jsem už při konci předchozí série měl trochu pocit, že úroveň jde dolů. V minulém díle to vypadalo, že to bude sešup jako hrom, nicméně - Rackův taneček byl skokově zpátky v sérii. Sice ne úplně filmařsky (při prvním sledování mně zaujalo prostředí a způsob, jak bylo v komponováno do děje - z obrazovky sálala prostě Sicílie a bylo jedno, jestli to byly uličky "Vigatty" či "Montelussy" - či jak se to píše - pohledy na krajinu nebo interiéry od bytu samotného Montealbana přes komisařství až po paláce), ale dějově a herecky to bylo zcela OK. Zápletka měla logiku a gradaci, Cartarella nevyváděl, takže 75%. A že nám hoši na čele L. Zingarettim trochu zestárli? To se stává všem, i třeba takovému Herculovi Poirotovi.......rozhodně bych celého Montalbana označil asi za nejsymaptičtější italskou tv zábavu v tomhle tisíciletí. A obstojí to více než slušně i s produkcí z doby, kdy Italové ještě uměli točit filmy a seriály, Montalabano je rozhodně sympatičtější a celý děj mnohem méně srdcervoucí než jeho kolega Cattani...... ()

• Ve 30. minutě si můžeme všimnout, že když vyčerpaný Montalbano (Luca Zingaretti) po náročném dni usnul oblečený na posteli, tak měl naleštěné boty. (ladyViolet)