Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa sirien k tomuto seriálu (184)

Vztahy (1993) (S07E02)

Většinu dílu sem proklikal a i tak sem se děsně nudil. Bolestivě předvídatelný od A do Z, bez jedinýho zlomu nebo aspoň změny směru. Jakože celkově tristní a to ani neřešim že to je zase jedna z těch "budeme se tvářit že v budoucnosti někdo může bejt takhle tupej a neni to celý totálně debilní" zápletek. ()

Lidská sonda (1993) (S07E03)

Špatně hraný emoce zakončený uspěchanou pointou na úplně nesouvisející téma. Aspoň že to nebylo tak prvoplánovitý, jak to bejt mohlo, ale to je fakt jen malá útěcha - Geordi měl už rozhodně o dost lepší díly i herecký výkony. ()

Gambit I. (1993) (S07E04)

Hezky rozjetej dvoudíl se stylovým přerozdělením postav které končí Datem ve velitelském křesle. Nejasní záporáci, nejasnej quest, lehce thrillerový/adventure feeling... Není to nic hlubokýho, ale je to fakt hezká "akční" jízda co přitom do Star treku výborně zapadá. ()

Gambit II. (1993) (S07E05)

...ale bohužel, ve své druhé části to po slibném začátku (romulani, vulkánci, historie..., špioni...) začne ztrácet dech a to finále je takové... rozpačité. Ale jako pořád dobrý, jen ne tak jak slibně se to předtim rozjelo ()

Vidiny (1993) (S07E06)

Takovej nic moc, ale ne přímo špatnej díl o tom, že Data sní sny... a ty mají smysl. Protože proč ne. Aspoň že tam toho Freuda nebrali až tak moc vážně. Celkově... dost bolel hlavně fakt, že se z toho dalo dostat o dost víc (ať už co do SF nebo co do reflexe vývoje psychologie a náhledu na sny nebo co do hororovitosti...) ()

Temný kout (1993) (S07E07)

Mega otravná Waxana projednou nebyla úplně nejotravnější - což wow. Bohužel, díl byl nezajímavé Waxano-Diana pocitečky, od půlky nudně předvídatelné a na tento účet byla totálně proplýtvána jinak potenciálně dost zajímavá mimozemská rasa. Možná to je někde na hraně slabých 3*, ale fuck Waxana. ()

Spojení (1993) (S07E08)

Doktorka Otravná je furt Otravná, ale kupodivu snesitelně málo (stranou té romantické pětiminutovky). Ten námět je zrecyklovaný, ale pojatý trošku jinak, proč ne a ty scény s čtením myšlenek jsou velmi dobře napsané i zahrané - slabé 4*. ()

Síla přírody (1993) (S07E09)

Zajímavý námět, nezajímavá exekuce. Federace co bez ohledu na zbytek vesmíru omezí cestování z enviromentálních důvodů - no, Star trek byl vždycky utopie :D ()

Odkaz (1993) (S07E10)

Dobrej "klasickej" SF námět, ale takový... průměrný zpracování. Nějak jakoby seriál ztrácel schopnost se do věcí ponořit hloubějc a jít nějakému tématu nebo myšlence fakt na dřeň, ukazovat novou perspektivu atp. Což je dost škoda. ()

Paralely (1993) (S07E11)

Jakože je to velmi solidní epizoda, ale... ale. Chybí jí nějaká hlubší myšlenka k prozkoumání. Nějaká větší reflexe Worfova zážitku. A jakože materiálu by se tam dalo najít hodně. Nebo třeba nějaká větší hra s formou - nenápadnější změny a přechody, víc thriller-detektivní pojetí. Celkově mi přijde, že TNG oproti TOS nějak... nemá ten "edge" a odvahu skutečně využít SF a prozkoumávat nové myšlenky a čím víc se tomu přiblíží, tím víc to je cítit :/ ()

Pegasus (1994) (S07E12)

Solidní Riker díl. Bohužel, celá ta story okolo nějak skřípe - byla tady příležitost ten svět v tomhle směru zabrousit, místo toho to tu spíš nesmyslnost než utopii ještě víc podtrhuje. Ne, že by to extra moc vadilo, ale opět je to něco co tomu řemeslně chybí, aby se to vytáhlo na 5*. ()

Domů (1994) (S07E13)

2* za dobrou strukturu vyprávění a za nějakou (ne moc silnou, ale ucházející) osobní linku Worfa. Jinak to je prostě klasickej Primary directive shit, kdy samotnej základ zápletky je bullshit, takže díl je logicky nutně děravej jak řešeto a nic nedává moc smysl - byť zrovna tady to zvládaj místy docela i maskovat. ()

Milenec (1994) (S07E14) odpad!

Díl centrovanej na Doktorku Otravnou si řiká o Odpad z principu, i kdyby to nebyla totálně anti-star-treková duchařící sračka. Škoda, že ten odpad de dát jen jednou. ()

V podpalubí (1994) (S07E15)

Nabídnout dění epizody z pohledu nízko postavených členů posádky je určitě cool koncept - bohužel to zašlo jen na půl cesty a velká část dílu je věnována spíše pohledu na klasické hlavní hrdiny. Pozdější B5 A view from the Galery zašlo dál, čímž získalo i lepší výsledek. ()

Tvé vlastní já (1994) (S07E16)

Díl, kterej neni v ničem dotaženej. Troyina linka si zasloužila víc než štěk na pozadí. Datova interakce s doktorkou na planetě byla nedotažená. Otázka rozdílu mezi správnou metodou a správnou vědomostí byla naprosto nevyužitá. A finální rozuzlení... bylo lacině vycucaný z prstu a ani se to nikdo nenamáhal ospravedlnit. Plus ta předvídatelnost... říkal jsem si že dám slabý 3*, ale pak mi došlo že vidět to v televizi tak si řeknu "joaha, hm, tenhle díl..." a to bude všechno, takže... ()

Masky (1994) (S07E17)

To byl zas shit díl - počáteční námět s archivem dávné civilizace dobrej a pak se to celý zmatlá do demence nějakou bullshit magic storkou kdy se proměňuje celá loď, Data je posedlej, nic nedává smysl a pak se to magic shit rozřeší. Sem na hraně dát tomu odpad, zachraňuje to fakt že mě to jen děsně nudilo, ale zvládlo mě to ničim neurazit. ()

Cizíma očima (1994) (S07E18)

Jakože... detektivka, no. Nebo spíš ne moc povedenej pokus o ní, s telepatickym bordelem. ()

Geneze (1994) (S07E19)

Jestli to mělo bejt vážný, tak nebylo. Jestli tam byla myšlenka, tak sem jí nenašel. A jestli to mělo bejt vtipný... asi vidim trekies jak se smějou opičímu Rikerovi, ale ve skutečnosti jedinej trochu funkční vtip je Troyina závěrečná poznámka o kalendáři na Barcleyho účet. Jakože neni to hrozný, sou to jen slabý 2*. ()

Konec cesty (1994) (S07E20) odpad!

zajímavá politická storka navazující na DS9... zkurvená nějakym non-trek spiritual bullshitem a uzavíránm nějakýho stupidního prastarýho story-arcu z první sezony na kterej všichni úspěšně spokojeně zapomněli (...a kterej pocestě překroutí postavu naprosto mimo její původní vykreslení). ()

Prvorozený (1994) (S07E21)

Nějakej bullshit Klingon stuff co společensky jako obvykle nedává smysl, ale tak nějak se dá sledovat, následovanej WTF twistem co je jak pěst na oko (a naprosto nedomyšlenej). ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)