Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (140)

Šedé přízraky (1989) (S02E22)

My great-grandfather once got bit by a rattlesnake. After three days of intense pain, the snake died. Hle, Rikerův pradědeček byl asi Chuck Norris. Prvně jsem si říkal, proč má ta epizoda tak špatné hodnocení (zejména na imdb, tam je suveréně nejhorší), protože první třetina byla dobrá. Cpát sestřihy na konec druhé série je opravdu hodně špatné. Dr. Pulaski víceméně vyhodila Picarda, tak dostala padáka, škoda. ()

Season 3 (1989) (S03)

Opět lepší než predchozí série, téměř na vrcholu. ()

Evoluce (1989) (S03E01)

Třetí série snad nemůže začínat hůř. Detailním pohledem na beďarovitý ksicht Wlezleyho. Marně si snažím vzpomenout, která vesmírná rasa byla víc nechutná. No možná Vidiiané. ()

Vlastnosti velitele (1989) (S03E02)

A zase, TNG je Picard, Data a pak dlouho nikdo ... Ta chvíle, jak je nechává Picard čekat a utře mezitím prach, to je fakt k popukání. ()

Past (1989) (S03E06)

Jeden ošklivý rasistický vtip povídá, že ve Star Treku nejsou Rómové. Tento díl to popírá, teda aspoň částečně, protože tu na housle hraje Holocikán. ()

Nepřítel (1989) (S03E07)

Put on your best poker face ()

Cena (1989) (S03E08)

Na tohle jelito, co mělo nahradit Mahoneyho v PA, jsem už docela alergickej. Jeho scény s Troi byly nesnesitelné. Škoda, že to ničilo jinak slušnou epizodu. ()

Faktor pomsty (1989) (S03E09)

Vesmírní kočovníci, kteří ukradnou na co přijdou (hlavně kovy) a kempují u ohňů? Ne, vůbec nic mi to nepřipomíná. ()

Přeběhlík (1990) (S03E10)

Shakespearovský herec Patrick Stewart ve svém živlu. Na začátku si ještě vysřihl tu postavu v holodecku (nutno slyšet v originále) ()

Ušlechtilé důvody (1990) (S03E12)

Klišé, navíc s Wlezleym. Ale ta zrzka ... BTW Irish unification of 2024, no uvidíme, díky Brexitu je k tomu nakročeno. ()

Déjá Q (1990) (S03E13)

Jestliže TNG se obecně nesnaží být tolik vtipná jako ostatní série, tenhle díl je vzácnou vyjímkou. Místy jsem se opravdu řezal smíchy, zejména na konci (druhý Q a doutníky) a při rozmluvě s Worfem. Jasných 100%, nejvtipnější epizoda TNG. Please don't tell me the story of the boy who cried Worf ()

Potomek (1990) (S03E16)

Nakonec to nejlepší na díle je začátek a samotný konec, jak se Picard rozčiluje. Postupně je to poněkud recyklace The Measure of a Man Nevšiml jsem si, že by s vámi všichni ostatní konzultovali svoje rozmnožování, kapitáne. ()

Plecháč (1990) (S03E20)

Hudební stránka udělala od začátku TNG obrovský pokrok. ()

Planá zábava (1990) (S03E21)

Dwight Schultz, psychopat z A-Teamu, opět zasahuje v podobné roli. Ty scény ze simulátoru byly opravdu absolutní, samotný děj už slabší. Wlezley tu má další záchvat nesnesitelnosti, sice si tu dělá z Barclayho srandu, ale nakonec to bude on, kdo (naštěstí) bude muset seriál vyklidit. Naopak Barclay si ještě užije několikrát hlavní roli nejen v TNG, ale i ve VOY. A k tomu všemu proudový kapacitátor .... ()

Co nejvíc hraček (1990) (S03E22)

Rád bych viděl, jak to zahrál David Rappaport. Údajně to byla úplně jiná postava, samozřejmě, už jen kvůli tomu, že jeho postava byla daleko menší (viz Time Bandits). Pochybuju, že byl tak svělý jako Rubinek. ()

Sarek (1990) (S03E23)

Nejdřív jsem myslel, že za to může ten sliz z Ghost Busters II. Sareka jsem rád viděl, ale jeho přítomnost v TNG je poněkud podivná, vypadá úplně stejně jako v posledních filmech (IV byla natočena dokonce až po téhle epizodě) a přitom by měl být o 80 let starší. Ale spíš se mi nezdá to řešení jeho problému... ()

Milostný trojúhelník paní Troi (1990) (S03E24)

Člověk vyhodí Wlezleyho dveřmi a on vleze zpět oknem. Tak se ho zase nezbavíme. No naštěstí už mu stejně zbývá jen pár dílů, tak to musíme nějak přežít. Letmo se tu potká navíc s Ethanem Phillipsem, budoucím otravou ve VOY. Ferengové jsou dobří, ale ani se závěrečným Picardovým recitálem to na víc jak 2 není. To by musela dcera ukázat víc a matka míň. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)