MacGyver - Season 1 (1985) (séria)

Hodená rukavica (S01E04)

(epizóda)
  • Česko Hozená rukavice (viac)

Sotva MacGyver v arabskej krajine ukoristil z vojenského veliteľstva plán teroristických akcií proti USA, už ho vyšlú na ďalšiu misiu do stredoamerického štátu, aby odtiaľ bezpečne dopravil americkú fotografku Kate Conellyovú. Generál Antonio Vasquez ju považuje za nepriateľku štátu, pretože reportérka chce zdokumentovať prepojenie armády a tajnej polície s organizovaným zločinom. MacGyver pomôže Kate nasnímať zábery z haciendy mafiánskeho bossa Ryarsona, kde Vasquez uzatvára obchod na dodávku zbraní. Oboch odvážlivcov zadržia, ale podarí sa im vyslobodiť. MacGyver a Kate zvolia jedinú možnú cestu, aby zachránili svoje životy aj získané kompromitujúce materiály – útek do Mexika. Na záver ostáva už len jediná otázka - podarí sa im to? (TV JOJ)

Honza__St.

Nejlepší je bez diskuze úvodní část. Většina z nás neměla nejmenší tušení, co vše jde udělat s mapou, než nám to MacGyver ukázal. Snad největší jízda z celého seriálu, navíc podbarvená dokonale sedící Edelmanovou hudbou. Hlavní děj nemá šanci se tomu vyrovnat, ale nemá se za co stydět. ()

johnsnow

Prvá časť nám ukáže, na čo všetko sa dá využiť obyčajná mapa (a že toho je) v tej druhej sa vyberáme do bližšie nešpecifikovanej stredoamerickej zemi a zachraňujeme novinárku s ktorou sa náš Mac stihne aj poomacávať. Akurát mi hlava neberie, prečo keď pálili na tie sudy, tak just ten ich netrafili. ()

Sa.sa

1.část nám ukáže co a jak dělat s mapou, kterou potřebujete a lze jí ukrást... "dobrá mapa vás vždycky dovede kam chcete..." :))) 2.část zachraňuje novinářku. "Jak rozděláte oheň...? Budete třít dřívka o sebe...? - - - ne použiji zápalky.." :))) Oooooooooo dokonce i čas na muchlování byl... "vítejte v Mexiku, máte něco k proclení...?!" :)))) ()

majo25

MacGyver v stredoamerickej krajine (pravdepodobne Guatemala) plnej mierumilovných vojenských síl s jednou kučeravou fotografkou unikajúci do Mexika, s ktorou stíha aj ťuťuli-muťuli (v tých prvých epizódach sa s tým nejako neondil). Väčšinou sa teda uteká z Mexika, ale im to neva. ()