Dark Light

Annie (Jessica Madsen) sa s dcérou Emily (Opal Littleton) presťahovali do domu, kde pred rokmi Annie bývala. V tom dome sú len oni dve a len občas ich príde navštíviť ex manžel Paul (Ed Brody). V kukuričnom poli Annie spozoruje svetlá a od tej chvíle sa v dome i mimo neho, začnú diať nevysvetliteľné javy. Annie sa necíti bezpečne a privolaná policajtka jej ale neverí. Všetko sa to vyostrí zmiznutím Emily a vsetci sú presvedčení o tom, že za jej zmiznutím je práve Annie. (Astaroth12)

mzss1

(70%) Od Dark Light jsem nic extra nečekal, ale dostal jsem o něco víc. Co si budeme povídat, svým způsobem je to taková sci-fi blbina – nic nového, ale zábava to pro mě byla od začátku do konce. Ještě tak z úvodu, taková 1/3 snímku byla taková zvláštní, několik časových linií se prolínalo, rozhodně jsem se v tom poté orientoval, ale bylo to zde zbytečně vsunuté. Hlavní hrdinka filmu mě ale bavila, stejně tak jako její dcerka. Trochu mi vadila role šerifky, která mi zde moc neseděla, ale co. Mimozemšťani mi přišly skvěle vymyšlené. Dost mi připomínaly mozkomory ze světa Harryho Pottera. Akorát zde místo duše vysávali energii. Stejně tak jak píše uživatel VEGETOL, tak ta technická stránka byla na béčko téměř dokonalá. Bavil mě i konec filmu, který tempo neztratil. Má to poměrně krátkou stopáž, stále se tu něco děje, tak proč být v hodnocení kritický. Má to teda jak už tu někteří píší pár nelogických děr, moc jsem jich nenašel, ale jsou tu, především jedna je docela zásadní, ale čert to vem. Hudba byla též dobrá. Dokonce si myslím, že bych si to někdy i podruhé pustil, proto dávám tu nejslabší, ale zaslouženou 4 hvězdu. Hlavně veškeré scény s mimozemšťany jsou skvělé, dokonce i pěkně ozvučené. Víc to okecávat nebudu, nadprůměr je to v každém případě. ()

darkrobyk

Dům uprostřed kukuřičného pole, toť vděčný motiv pro bubufilmy. Annie je psychicky nevyrovnaná matka, která má po rozvodu a s dcerou Emily se hodlá ubytovat v domě, kde sama prožila dětství. Jenže zde ve stínu žijí ještě jiné bytosti. Nejsou z jiného světa, jak hloupě tvrdí obsah, nýbrž jde údajně o pradávné humanoidy, kteří měli dávno vyhynout a mají cosi společného s dinosaury. Když unesou Emily, je matka zatčena a obviněna z vraždy. Naštěstí se jí podaří uniknout, ale nikoliv z vazby, nýbrž kvůli náhodě, když je převážena do jiné věznice. Postupně se do případu vloží odporník na konspirační teorie Walter Simms a svůj part si odehraje rovněž místní šerifka Dickersonová, jejíž osud si zaslouží samostatnou hvězdičku. Poslední čtvrtina se promění v napínavý boj o život, což kvituji. Annie sice byla po většinu času na zabití, neb která matka by si v noci hrála s malou dcerou na babu v kukuřičném poli, ale nakonec vše směřovala ke zdárnému konci. Příjemná oddechovka bez větších ambicí. ()

Trevor

Film na rozhraní 2 a 3*, ktorý je na čsfd výnimočne dobre vystihnutý aj prercentuálnym hodnotením užívateľov. Pod taktovkou skúsenejšieho režiséra a s vyšším rozpočtom sa z toho dalo vytiahnuť viac, opäť raz relatívne dobrý nápad ktorý doplatil na neskúsený tým. Napriek tomu, že patrím k veľkým fanúšikom scifi aj hororu Dark Light nemôžem v ničom nijako mimoriadne vyzdvihnúť a zaradil sa medzi priemerné filmy, na ktoré veľmi rýchlo zabudnem. ()

LIVINGDEAD odpad!

Člověk v overalu, na hlavě nalepenou baterku a máme monstrum z jiného světa. NUDA...💩💩💩💩💩OBSAH: Na farmě žije žena s dcerou. Jakmile v poli uvidí podivné světlo, poté se v jejich domě začnou dít zvláštní události a její dcera zmizí. Policie však nevěří, že dívka byla unesena něčím z jiného světa a zatkne zoufalou matku. Žena ale uteče z vazby, aby zjistila, co se stalo, a tak našla svoji dceru. ()

JASON_X

Tak předně tahle Jessica Madsen určitě není ta Madsenova dcera Jessica, o který jsem se dočetl na wiki. Je šeredná jak půlnoc, zatímco Michael bejval hezoun. Leda by to byla kukačka. Takže těšíte-li se na nějakou mladší obdobu hezký Madsenovy ségry Virginie, máte smůlu. Smůlu máte i v tom případě, pokud se těšíte na horror, protože tohle je tři čtvrtiny nuda a čtvrtina komedie (teda asi nechtěná). Nejdřív starej dům ve kterým straší a uvnitř maminka s dcerkou a v noci jsou slyšet zvuky a venku blikají světla a mamince nikdo nevěří, ani poliši, ani bejvalej, takže vy zíváte a nadáváte co jste si to zase pustili za škvár, že takových pseudohorrorů už jste za pár posledních let viděli pár tuctů, no ale pak se na scéně objeví bubáci (snad prej potomci ještěrů skrývající se před lidstvem nebo co) a vy začnete vesele hýkat "ku.va tak tohle je teda fakt hustej bizár!", no a taky že teda je, tohle se teda fakt jen tak nevidí, maník v gumovým skafandru nebo fetišistický kombinéze nebo v čem, plnej xicht zubů a místo čela jeden vobrovskej blikací reflektor, fakt síla. A tyhle komický bestie prej vysávaj z lidí energii, hlavně z dětí. No, mám pocit že nějaká taková věc musela vysát i mozek z hlavy scénáristovi (a rejžovi v jedný osobě). Ale taky je možný, že je to nějaký rafinovaný dada a já to jenom nepochopil. Každopádně kdyby nebyla hlavní herečka tak příšerně hnusná, dám třetí, haluz je to totiž parádní. Zajímavost: Točeno v Gruzii. ()