Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

SaNcHeZ_cz

Christopher Nolan a jeho další jedinečný počin, který je třeba zažít. Chytrý, originální a nápaditý špionážní thriller který operuje s parádní akcí, sympatickým obsazením a nevídanými kusy s časem a prostorem. Zároveň ale trpí podobným nedostatkem, jakým pro mě trpěl už Interstellar, přes všechnu snahu ne každý dílek skládačky pasuje dohromady tak, jak se snaží Nolan tvářit a i když je tak Tenet v některých dílčích momentech téměř dokonalý, v celku jsou momenty, které mu na kráse nepřidají a naopak působí trochu rušivě. Samotný závěr pak působí trochu odflákle přes všechnu tu snahu o něco jedinečného. I tak je ovšem Tenet na míle vzdálený čemukoliv, co máte šanci vidět v kině. ()

Bakllazaan

Do dvou tretin jsem si rikal, ze je to jedna z nejlepsich Nolanovek, at se jdou vsichni zahrabat. Bylo to sice opulentni, ale zaroven krasne bondovsky pitome. Bohuzel zaverecna tretina a hlavne poslednich par minut filmu ztraceji dech, protoze že se ty machrovinky s časem okoukavaj a jsou slozite pro svou slozitost. Technicky ale neuveritelne, zejmena letadlo, to jsem nadsene poskakoval ze sedacky. Clovek zna tuhle radost uz jen z 80s - 90s filmů, kde bylo digiefektu minimum. ()

garmon

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec mě bavil víc - tady z toho vykradli tu ženskou a celý její vztah. Tancující trpajzlík ve Twin Peaks měl v těch dvou minutách co mu byly určené víc spirituálního přesahu než dvě a půl hodiny tohoto. A Happy end měl při stejné technologii o 50 let předtím víc vtipu i děje. Chvílemi tu byla dobrá hudba, efekty samozřejmě ohlušivé. Amerika točí o zlatě a o způsobech mučení či zabíjení. To přebije většinou vše ostatní. ()

Paxxx.cz

Typický Nolanův film - jedno podívání nestačí aby člověk všecko pobral. Je fajn, že tento režisér přichází s promyšlenými nápady, prakticky nepoužívá CGI a snad u každého z jeho posledních filmů jsem si vždy řekl: Tak takový typ originálních scén jsem ještě neviděl. Určitě se na film rád ještě brzy podívám a budu se těšit s čím přijde Nolan příště...8/10. ()

Jindros

To, že si Nolan umí nakreslit pár diagramů, by mu mělo přinést přesně nula plusových bodů, ale z nějakého důvodu mu to mnozí žerou. Navíc mi u Tenetu připadá, že si těch diagramů nakreslil dost málo, protože celý je to kravina. Navíc spousta scén je natočená dost podprůměrně... k těm diagramům by příště mohl přidat i storyboard. Od fiaska s Dunkirkem se naštěstí zkrotil v komickém použivání hlasité hudby pod úplně všechno, aby to bylo jako působivé, ale nebojte - dočkáte se i tady. Jako vždy pár míst kazí nedostatečný rating PG-13. Kladné body za záporáka, praktické triky a zajímavou ženskou postavu, teprve asi druhou v jeho jedenácti filmech. Na jedno podívání v pohodě, ale do kina kvůli tomu nemusíte. ()

MartinezZ

Změť nesmyslů spletená tak, aby bylo zbytečně složité nad tím moc přemýšlet a tak je lepší se nechat unášet těmi pohyblivými obrázky. Prostě přeplácané, ale zároveň to nemá ani pořádně nějaký začátek, aby to vtáhlo do děje. Je konec filmu a mě bylo vlastně všechno jedno a postavy mi byly ukradené. Nějaký divný sestřih z filmu, který jsem neviděl. ()

Praxis

Přesně podobný pocit jako po prvním Matrixu. Vůbec netuším co se tam stalo. Ale sakra fucking dobře se na to dívalo. Další projekce samozřejmě nutností. Prozatím bez procent... Dům který se před vámi zároveň rozpadá i skládá dohromady je těžce geniální věc. ()

Lukrecie

Neskutečně nadhodnocený film.... Abych se u akčního filmu NUDILA a bylo mi úplně jedno, jak to dopadne, je ta nejhorší vizitka pro tento žánr. ☹️. Nemluvě o tom, že jsem jim absolutně nevěřila, že zachraňují svět.... Nazvala bych to syndrom Nolan (stejně jako v ČR např. syndrom Svěrák). Nemám ráda, když lidé hodnotí autora místo konkrétního filmu. ()

ArsenalEagle

Člověk se až musí ptát, kam na to Nolan furt chodí. Asi to není jeho nejlepší film, ale je silný. Hodně silný. JD Washington z taťky něco zdědil a rád ho uvidím v dalších filmech (KKK mi nestačil), Pattison komplet restartoval kariéru a míří na vrchol, Branagh ztvárnil dokonalého padoucha. Člověk potřebuje asi další projekce, protože říct po jedné, že vše pochopil a že mu nic neuniklo je bláznovství. Základ je jasnej, ale i přes veškerou směřovanou pozornost vím moc dobře, že mi hromada detailů prostě utekla. Vypiplané téměř k dokonalosti, ostatně co od Nolana také čekat jiného, že? ()

Vxxx

Nolen si opět pohrává s časem, ovšem tentokrát je výsledek docelane neuspokojivý. Krásný vizuál, výborná hudba a docela zajímavá zápletka, ale bez chyb to není. Narozdíl od jiných Nolenových filmů nejde film do hloubky postav. A to je to, čím Nolan většinou vyniká. Jeho filmy vždy vyobrazí mentalitu postav (nebo jejich minulost) skvěle a jasně a o to více mě to vtáhne do příběhu. V Tenetu mi byli všechny postavy upřímně ukradené. Nolan se soustředil na vytvoření mindifucku a zapomněl, že divák potřebuje víc než jen úžasé exploze, nádherné destinace a perfektní bitky, aby si snímek užil. Není to špatný film. To ani náhodou. A kdyby to natočil kdokoli jiný, asi bych dala 5*, ale od Nolana jsem čekala víc. Film jsem viděla dvakrát a asi mi to stačilo. Hlavní děj není moc složitý na pochopení, ale je tam příliš vedlejších zápletek kvůli kterým film může působit dost překombinovaně. Ale jak už jsem psala - vizuály, destinace, bitky, hudba a obecně filmařina prostě super. Bohužel výprava dost povrchní a na Nolana zklamání. 4* ()

kobejn

Dokonce ani - podle čsfd - nejhorší Nolanův film není v modrejch! No, Tenet, to je něco takového, ehmm....no zkrátka Tenet! ()

O.Peta

Díky Nolane za další nový zážitek. Tentokrát zatím bez většího dosahu emocí jako v případě Interstellaru a Inception. Tady ale jde opravdu o novátorské zavádění principů a totální obracení logiky, kde nelze říct po jednom zhlédnutí na kolik vše dává smysl, protože tentokrát už se vážně člověku začne před koncem vařit mozek ve snaze zůstat v obraze. Příště prosím dodat při promítání ovladač, kde bude možné si scény zastavovat, zpomalovat a pouštět pozpátku. Tohle je zkrátka jiná dimenze. Nechápu, jak se tomu chlapovi dokáže v hlavě zrodit takový nápad, myslím, že střihačka musela mít Nolana pořád za zadkem, ta absolutně nemohla tušit, který dílek kam patří. Pro utvrzení hodnocení a uzrání to bude chtít samozřejmě další bádání a víc zhlédnutí. Věřím, že zážitek se poté bude ještě více prohlubovat. Napoprvé mám ještě na plné hodnocení až příliš otazníků a neurovnaných myšlenek. 85% ()

Macejko

Nesmierne arogantný a v mnohých momentoch nefalšovane zlý film... a zároveň veľká pecka. Paradox? Určite. "Inception efekt" spred desiatich rokov sa dostavil znova: konceptuálna bohatosť Tenetu človeka núti sa k príbehu neustále vracať (či už v myšlienkach, alebo opakovaných pozretiach), len aby si k vlastnej vnútornej spokojnosti ujasnil všetky scenáristické mechanizmy, na základe ktorých funguje. Motivácia je viac ako dostatočná; latka toho, čo a ako je možné filmovým médiom zobraziť, sa zase posunula o nezanedbateľný kus ďalej a keď Tenet žiari, tak žiari skutočne prenikavo. Človek by mu skoro odpustil všetky tie problémy... ale iba skoro. Hoci oceňujem, že Nolan nejde divákovi na ruku, guľometné vysvetľovanie Tenetu a jeho na viacerých miestach vrcholne zbytočnú prekombinovanosť považujem za prestrelené a privádzajú ma k myšlienke, že Nolan si svoj najnovší počin natočil viac-menej iba pre seba a je mu v podstate jedno, či si ho divák vychutná tiež. "Stíhaš? Fajn, uži si jazdu so mnou. Nestíhaš? Smola, čau a naser si." Predstava režiséra ako človeka, ktorý celú produkciu Tenetu absolvoval s vlastným vtákom zarazeným v gágore až po mandle, je skutočne neodbytná, čo je vtipné hlavne z dôvodu, že Nolanove najväčšie autorské nedostatky snáď ešte nikdy neboli zjavnejšie. Postavy sú tu iba figúrky, iste, ale to je iba špička ľadovca. Mnohí ľudia vám budú tvrdiť, že Nolan nemá snahu budovať charakterové pozadie, ale nie je to tak úplne pravda - snaha by tu bola, avšak na každý potenciálne zaujímavý motív (odcudzené manželstvo X a Y) pripadá hneď niekoľko donebavolajúcich debilných replík (po druhom pozretí považujem "tigrí" monológ za definitívne najhoršiu vec v Nolanovej filmografii), a na každý kvalitný herecký výkon (Debicki/Pattinson) pripadá buď zaslintaná drama-queen Branagh, alebo mokrý vecheť Washington. Napriek výhradám (a tomu, že ČSFD neumožňuje adekvátne formátovať komentáre, takže toto premostenie pôsobí ako päsť na oko), je však Tenet nutné vidieť. V kramflekoch neistý pisálek sa v ňom totiž bije s titansky ambicióznym a nekonečne kreatívnym režisérom, ktorý ma aj pri opakovanom sledovaní presvedčil, že pretrpieť všetok ten bizarný shit za to stojí. Bez problémov si to dám tretí aj štvrtý krát a budem sa v tom spokojne rochniť ako babka v štrikovaní. Od prvého vstupu do turniketu už nie je cesty späť. Nolan ma má v hrsti. Paradox. ()

lestyna

Film viděn, ale nehodnotím. Bohužel jsem to nějak nepobrala. Scény jsou efektní, všechno vizualní zvládnuté perfektně. Ale asi bych to musela vidět ještě tak aspoň 3x, abych to všechno pochopila a možná ani tak ne. Takže takhle jen v komentu nejspíš 3*, ale opravdu nevím. ()

Alementina

Nolan, typicky a skvely! Je mi jedno jak moc to nedava smysl ci jakmoc jsem nechytla akci modry cerveny. Skvela hudba a ja se proste jen kochala. ()

Makky

Nolan prekračuje ním samým nastavené hranice a opäť posúva latku špičkového premysleného blockbusteru o niečo ďalej. Príbehovo nám vôbec nejde v ústrety a od úvodného prológu bombuje diváka do sedadla ako o život. Neopozeraní herci + lahôdkový antagonista Branagh sú čerešničkou tohto originálneho projektu, ktorý je úplne inde, než celá áčková produkcia. Tenet treba vidieť! Najlepšie niekoľko krát, tipujem, že na tretiu projekciu by som mohol všetko pochopiť :). 4/5* ()

slunicko2

Tak nevím... 1) Bondovky moc nemusím a ani tato Nolanova do sebe zahleděná a emocionálně chladná mi k srdci nepřirostla._____ 2) Nolan scenárista jako obvykle píše složitě se spoustou věrohodně působících detailů a očividně zapomíná, že geniální věci jsou zpravidla jednoduché, zvláště v umění. Zaplétá se do tajuplných spletitých zákoutí času a jeho inverzního prožívání, aniž by příliš myslel na logiku a smysluplnost věci. Ale musím mu přiznat jedno - občas z těch nesmyslů vykličkuje docela vtipně. Neil: But in the future, those in power clearly believe you can kick grandpa downstairs, gouge his eyes out, slit his throat, without consequence. The Protagonist: Could they be right? Neil: Doesn't matter, they believe it. Chcete snad zpochybnit, že někdy v budoucnosti se zjistí, že to s přírodními a fyzikálními zákony je jinak, než jak se domníváme?_____ 3) Absurdnost zápletky postavené na obráceném pohybu v čase, je tak ohromující, že zpočátku si divák ani nedokáže říci to slavné WTF (what the fuck). Pak už si to říká, ale nijak mu to ve sledování a v pochopení toho, co se právě děje, nepomáhá. Jak taky pochopit něco, co je očividný nesmysl? Don't try to understand it. Feel it._____ 4) Film je plný opulentních akcí, na které se hezky kouká, ale které nijak neoslňují, přinejmenším tedy mě ne. Na někoho ale zřejmě působí a takový divák pak okouzleně sleduje, co se na plátně děje. Všemu docela rozumí (ten hloupější) anebo nerozumí (ten chytřejší), ale to nevadí. Hlavně, že se něco děje. Připouštím, že v IMAXové verzi je asi víc na co se dívat. Možná napodruhé..._____ 5) Přes 1 500 jmen lidí, kteří se nějak na filmu podíleli, dokazuje, že pan Nolan pojal své další dílo v rozmáchlém stylu. Svědčí o tom i filmové lokace v Estonsku (mj. Linnahall - Kyjevská národní opera), Dánsku (mj. větrná farma), Indii (mj. bombajská Brána Indie), Itálii (mj. pobřeží Amalfi či Villa Cimbrone v Ravellu), USA (mj. letiště v Los Angeles - letiště v Oslu), Norsku (mj. oselská opera) a Velké Británii (mj. Cannon Hall v Hampsteadu). Filmaři měli během šesti měsíců v roce 2019 dost napilno._____ 6) Zaujal mě stále fešný 35letý Robert Pattinson (agentův spoluhráč Neil)._____ 7) Výstižný koment: Marigold***, Gilmour93***. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů