Tom a Jerry - Hanna-Barbera era (1940) (séria)

Kočičí koncert (S01E29)

(epizóda)
  • USA The Cat Concerto

Krátký film s legendární dvojicí Tomem a Jerrym se tentokrát odehrává v koncertním sále. Tom má koncert na piano a naneštěstí pro něj je v něm zabydlený Jerry, kterého Tomovo hraní probudí. Jerry se pokusí Tomovi představení co možná nejvíce znepříjemnit. Také díky spojení úžasné animace a známých melodií ze světa vážné hudby, byl tento snímek oceněn Oscarem. (jonyyy)

Deimos

YouTube/// Prostředí 7/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Animace 10/10/// +jejich společná hra, některé fórky -málo akční, omezuje se to jen na prostředí klavíru/// A tak jo, není to nakonec tak špatný. Jen ze začátku je to trochu zívačka a v podání Toma to není žádná vypalovačka. Jak se do toho ale vloží Jerry, tak to má šmrnc a jde jim to. Ale nebavil jsem se tak jako u jiných částí./// Celkem 85%/// ()

gabin(a)

Ani jsem nevěděla, že je tu tohle dílko sólo a můžu ho sólo ohodnotit! Díky uživateli TheMakere! Tenhle filmeček miluju! A když na našem pianu pianišimu leží naše dvě kočky, tak si vždycky říkám, že už by taky sakra mohly něco zahrát. A furt nic. Ale když jsme pouštěli Toma a Jerry na Youtube na notebooku, kočka (tehdy jsme měli jen jednu) seděla "v první řadě" a při tomhle dílu pomňukovala:-) Tak nevím, jestli to byl smích, já se teda směju! A ještě když uvážím, že jde o klasickou animaci, tak i smekám! ()

H34D

Vynikající souhra hudby a animace, originální a geniálně vymyšlený skeč na vážnou hudbu, úžasně vtipný a dokonale fungující, zkráka jeden z nejlepších dílů Toma a Jerryho. Je vidět, že ke skvělé zábavě není třeba ani zdevastovat celý dům, postačí jedna kreativní hra na klavír... 10/10 ()

StanislachKo

Aj pri starých animákoch sa dalo zjavne rozmýšľať geniálne, inovatívne, nadčasovo... Bohužiaľ výsledok málokedy odkáže všeobecnej verejnosti (a detto paradoxne u filmových nadšencov) akým umením tu máme vlastne dočinenia. Pre tvorcu ako filmára to musí byť hrozitánsky frustrujúca práca, ale pre tvorcu ako človeka asi tá úplne najkrajšia :) ()

• Tom hraje na klavír ústřední motiv skladby "Uherská rapsodie č. 2". Jejím autorem je maďarský klavírní virtuóz a skladatel Ferenc "Franz" Liszt. Složil ji roku 1847. (JohnnyBane)