Ranč Pri zelenej sedme

• Česko Ranč U Zelené sedmy
všetky plagáty
TV spot 10
Komédia / Rodinný
Česko, (1998–2005), 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Réžia:

Miroslav Balajka

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków (viac)

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka (Milena Steinmasslová) optička, tatínek (Miro Noga) počítačový programátor, děti typické "oběti konzumní společnosti". Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou (Jana Štěpánková), upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo - jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek (Lubomír Kostelka), jen kroutí hlavou. (Česká televize)

sheldonka.

Jo, když to dávali na ČT1, tak jsem to pravidelně sledovala. První řada je zdařená a humor taky není špatný. Postavy v seriálu jsou mi sympatické a celé prostředí statku je taky fajn. Ale ničím extra to nepřekvapí. ()

lucascus

Souhlasím s ostatními, prví dvě série (z let 1998 a 2000) měly svou úroveň a oplývaly příjemným humorem, všechno zkazila poslední série (z roku 2005), které se ani zdaleka nemohla vyrovnat těm předchozím... ()

cross

Postavy, příběhy i prostředí jako ze života, nadnesená lehkost vyprávění i zručně odvedená realizace - to vše nabízí tento seriál. Nečekejte sice žádné zázraky, ale v rámci podvečerního odpočinku se jedná o velmi zdařilý projekt. ()

manonfire odpad!

Špatné a to velmi. Tihle rodiče nejsou roztomile hraví, ale prostě pitomí. Děti mají jejich intelekt nahrazovat jakýmsi nadhledem v komentáři syna, ostrovtipem nejmladšího a "složitostí" dcerky. To jsou všechno ale mechanizmy každého druhého rodinného seriálu a tady se jen opakují a to ještě v hloupoučkých dialozích hlupoučkých příhod. Celé je to trapné a zbytečné. 10% ()

spikey1

Dokázal jsem u tohoto seriálu strávit pondělní večer, v sekci televizní zábavy to byl příjemný čas, s komedií která měla hlavu a patu, zajímavé zápletky a rozhodně předčila všechno co tehdy v televizi dokázali vymyslet. ()

ssfan

Sympatický seriál České televize, který nenudí a má i celkem zajímavé jednotlivé díly. Vadilo mi ale předabování Mira Nogy. ()

Cejny

Tento populární čétéčkářský seriál jsem vždycky rád sledoval. Příběh byl někdy trochu odfláknutý, ale na průměr to stačilo. ()

herr_carter

Podobně laskavý seriál tu od Života na zámku podle mě nebyl, navíc zasazený do krásné přírody, sympatická rodinka, jak se patří..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

rozbris

Rodina, která se přestěhovala na venkov a prochází jednou zkouškou vedle druhé. Někdy tam vidíte útrapy z vlastního života a můžete se z nich poučit. ()

Zagros

Fajn český seriál, který jsem jako mladší pravidelně sledoval. Rodinka byla obsazena a zahrána obstojně, jednotlivé příběhy byly lehce ulítlé, ale celkově vtipné a já se u Ranče U Zelené sedmi dobře bavil… tedy alespoň u první série. Druhá už mi přišla zbytečně natahovaná a ne tak vtipná. Beru jednu hvězdu, nechávám dvě a třetí sérii si pro jistotu odpustím. ()

Theraphosa

Jeden z mála seriálů,který mne zaujal.Především to prostředí,ve kterém se odehrává není nudné jako v jiných seriálech(rodinná pouta nevyjímaje).Roli otce ztvárnil Miro Noga velice humorně(propůjčení hlasu Petra Rychlého byl velice šťastnou volbou),ale babča už mě tam moc se svými radami a vševěděním moc neladí. ()

wosho

V porovnání se seriálovou tvorbou pro děti a mládež od Bylo nás pět, vychází tento seriál jako vítěz. Příjemný mix humoru, přírody a nějakého morálně-výchovného ponaučení. ()

Kovaja

Naprosto skvělý rodinný odpočinkový seriál v kterém se to scénkama pro zasmání jen hemží.Z počátku mě jen trápilo že M.Nogu nadaboval P.Rychlý ale po čase sem si zvyk a neměnil bych.Seriál který se dá koukat stále dokola ()

Paity

Miro Noga sice nemá problém s češtinou, ale má problém hrát více než dva výrazy v tváři, což je pro komediálníé žánr poměrně zásadní. Proto je také Ranč Z zelené sedmy nuda. ()

Greedo

Seriál natáčený v prostředí mi dobře známém mě zaujal v době svého vzniku. Teď s odstupem času mi přijde mnoho scén a hlášek neskutečně trapných. Musím ale vyzdvihnout roli babičky J.Štěpánkové. Ta hodnotu celého seriálu vyzdvihuje a bez ní by to nebylo ono. ()