Vlčie volanie

• Česko Vlčí volání (viac)

Francúzsku ponorku Titan vyšlú k stredomorskému pobrežiu Sýrie, aby vyzdvihla jednotku francúzskych špeciálnych síl, ktorá pôsobí v tejto oblasti. Počas misie zachytí posádka  neidentifikovaný signál. Vojenský expert Chanteraide (François Civil) prezývaný "zlaté uši" najskôr klasifikuje zvuk ako zranenú veľrybu, ale v skutočnosti signál vysiela neznáma ponorka, ktorá kontaktuje iránsku fregatu a vrtuľník operujúci v tejto oblasti. Vrtuľník vypustí hĺbkové nálože v nevyprovokovanom akte agresie. Po tom, čo Francúzi vyviaznu živí, Titan sa vynorí na hladinu a kapitán Grandchamp (Reda Kateb) zostrelí vrtuľník pancierovkou. Jednotka francúzskych špeciálnych síl pripláva zo Sýrie v potápačskom výstroji, nalodí sa a Titan sa vracia na základňu. Po návrate domov sa dozvedia, že Rusko napadlo fínske Alandské ostrovy v Baltskom mori a francúzsky prezident vyslal do Fínska vojenskú pomoc a pozemné vojsko. Ruský Timur III vypúšťa nukleárnu raketu R-30 z Behringovho mora a francúzsky prezident vysiela do Baltského mora atómovú ponorku Formidable, ktorej velením poveria hrdinu z Titanu, kapitána Grandchampa. Ten musí rýchlo povolať do služby novú posádku a s atómovou ponorkou vyplávať do oblasti nebezpečného vojenského konfliktu, ktorý svetové mocnosti rozpútali v Baltskom mori. (TV JOJ)

Trevor

Byť feťákom a mať možnosť odpáliť jadrové hlavice na Rusko vôbec nie je zlé...až do momentu keď v svojej prehúlenej hlave neprídete nato, že s Vami vybabrala alkajdá a Vy ako francúzsky topadmirál budete zodpovedný za rozpútanie jadrovej vojny. Do 45 minúty sme svedkami tak nechutnej protiruskej propagandy, že v 45.minúte aj ten mentálne zaostalý človek čo k tomuto filmu napísal scénar pochopil, že toto nezožerie ani šéfredaktor Denníka N a tému trochu zmenil a tak sa fetujúca ponožka zúčastní rozhodujúcij bitky (všetkých) dvoch francúzskych ponoriek. A politickej korektnosti nasadí korunu černoch, ktorý jednej z lodí velí, napriek tomu že na pozíciu admirála treba nejaký ten rôčik čakať a vojenskými hodnostármi odlišnej farby pleti sa to v krajine gayského :-D kohúta zrejme iba tak hemží už 30 rokov :-D. Za pár dobrých záberov na more 1*. ()

Gilmour93

„Raději budu mít německou divizi před sebou než francouzskou za zády.“ To řekl generál Patton. Pak tu máme hádánky. Jak se říká sto tisícům Francouzů s rukama nad hlavou? Armáda. Co je nejdůležitější na francouzských bojových vozidlech? Zpětná zrcátka, aby vojáci dobře viděli, jak se vyvíjí situace na bojišti. Nebo je tu nabídka na eBayi: Prodám francouzskou vojenskou pušku. Nepoužitá, pouze dvakrát zahozená. S takovou pověstí byl nejvyšší čas natočit něco pro pozvednutí národní vážnosti, protože řekněme si na rovinu, série filmů o sedmé rotě ničemu nepomohla. Takže tady nejdřív Aristotelés předešle, že lidé na moři jsou mezi životem a smrtí a pak žabožrouti začnou honit ponorku za krvavého přílivu. V hlavní roli jsou analytik akustického boje, který uslyší i to, když Spongebob otočí na plotně obracečkou maso u pana Krabse a námořnickou šedí pečlivě natřená forma a obsah. Takže příště.. Uklidňuje mě, že u nás nehrozí ta patálie ohledně trvání na rozkazu k jaderné odvetě. Náš kapitán by se jistě držel doktríny svého vrchního velitele jezevce rudoocasého a dobře by věděl, že jen idiot nemění názory. A hlavně, kromě žlutého nafukovacího člunu na vysočinském rybníku žádné námořnictvo nemáme.. ()

Johnny.ARN

Frantíci predstavujú svetu svoje dve ponorky a posádku, ktorá je odhodlaná na všetko. Aj zomrieť za prezidenta. Síce to znie kokotsky, na moje veľké prekvapenie je to solídny thriller. plný napätia, rozkazov a bojových akcií. Rozkaz je rozkaz a pokiaľ ide o bezpečnosť štátu, ponorka nepozná sesterskú ponorku. Skvelý počin, ktorý ubehol rýchlo a bez zbytočných zádrhelov. Na Frantíkov skvelé. 4 z 5 ()

Mamutol

Úvodních 22 minut slibuje celkem zábavnou akci, ale pak se z toho stane nudná jednoduchá vykrádačka všech ponorkových filmů. Navíc nevěřím tomu, že rozkaz vypustit nukleární raketu z ponorky není nějakým způsobem možné zrušit, protože to byl byl svět už totálně v prdeli. Film jako takový odpad není, vojáci musí plnit rozkazy a také to, na co jsou vycvičení. ()

kolemjdouc

tak zfušovaný politicky směřovaný film jsem už dlouho neviděla.Jako kniha by příběh asi vyšel líp.Spoustu toho pokazili herci.A záběry kdy má být divák ohromen tím jak se zapínají všlijaká hejbátka než se vypustí nějaký "plašič",napětí protagonistů - no sakra neberte to vážně.:-))) V reálu by to byl jiný cvrkot.Ale přece nebudeme lidi strašit.Že? ()

• V čase 16:09 pri vyhlásení poplachu si vojak Ponožka viditeľne dáva dole slúchadlá z hlavy. V nasledujúcich záberoch ich má ale stále na ušiach. (Johnny.ARN)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)