Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (53)

Tvary (1994) (S01E19)

"Ty krávy vypadaly, jakoby prošly mlejnkem na maso." Tak fajn. Napětí to mělo, ale "Lišák" Mulder si sice skvěle vybral případ, ale pak mu to dost nelišácky nedocházelo. I já jsem v tom měl jasno dřív a to jsem napůl člověka a napůl zvíře potkal snad jen třikrát v životě. ()

Padá soumrak (1994) (S01E20)

"V roce 1934, když se ještě nevědělo, co to ekoterorismus je, zmizela ve stejný oblasti jiná parta dřevorubců." Takže máme případ, procházku do lesa, proradné těžaře, zákeřné ekoteroristy a Mulderovým prvním podezřelým je ... pavouček nezbeda. Nakonec nebyl až tak daleko od pravdy a kdybych nevěděl, že se Scullyovou vyřeší ještě mnoho Akt X, tak bych se o ně tentokrát snad i bál. ()

Tooms (1994) (S01E21)

"Muldere, zase to zavání nekonvenčním způsobem vyšetřování." Návrat Toomse k hodování na pátých játrech byl na můj vkus příliš ponořený do tmy a mnohem méně zábavný než při svém prvním opuštění kokonu. ()

Znovuzrozený (1994) (S01E22)

"Paní Bishopová to nedovolí. Alespoň ne v tomhle životě." Tak ta osmiletá holčička je pětadvacetiletý mrtvý polda? No jasně, je to zjevné a vidí to všichni kromě agentky Scullyové. Její skepse je už trošku protivná, ale té malé Michelle jsem se trošku bál. Nechtěl bych s jejíma zlýma očima zůstat sám v místnosti. ()

Roland (1994) (S01E23)

"Roland není zrovna raketový vědec." Že by retardovaná uklízečka Roland nebyl raketovým vědcem? To je tedy záhada a na záhady jsou tady Mulder a Scullyová. Jenže parťácká vražda tu už byla a sdílené vědomí až taková pecka není. ()

Erlenmeyerova nádobka (1994) (S01E24)

"V případě, že je to jenom opičí moč, jdu od toho." Pochybující agentka Scullyová při setkání s pátým a šestým nukleotidem DNA, radioaktivní zelenou krví a nějakou tou důležitou mrtvolou už snad konečně začala trošku věřit. A já si to užil, přestože zrušení projektu Akt X a osud Muže z Pentagonu mě kdysi dávno docela překvapilo. ()

Season 2 (1994) (S02)

"Jejich politika je jen jedna – všechno popřít." Akta X jsou uzavřená, nikdo je neotvírá, ale Mulder se Scullyovou si své záhady spolehlivě řeší dál. Mě to vetšinou bavilo, občas zlehka vystrašilo a epizody Nespavost, Kolonie či Anasazi jsem ochoten si kdykoli zopakovat. ()

Zelení mužíčkové (1994) (S02E01)

"Lidé z FBI říkali, že Mulder zmizel. A kdykoli tu není, krmím mu rybičky." Tak to je skvělá krycí historka, ale mě to nijak zvlášť nebavilo. Mulder je divný, Scullyová kličkuje, Akta X jsou stále zrušená, blízká setkání jsou možná, ale důkazy stále chybí. ()

Hostitel (1994) (S02E02)

"Takže vražednou zbraní byla svíčková?" Uklidit Muldera do kanálu, aby zadupnul bezpohlavního červa rozhodně nebyl špatný nápad a já jsem si to pátrání mezi výkaly odesílanými porcelánovými telefony dost užil. ()

Krev (1994) (S02E03)

"Nač teda ty tajnosti, když je to tak neškodný?" Já tedy sprchování v DDT ani LSDM nevyhledávám, ale považuju ho za hodně dobré téma. Dalšími aktuálními náměty jsou odstřelovací puška ze supermarketu a střelba na univerzitách, což činí z USA zemi neomezených možností. Já zkrátka nedám dopustit na druhý dodatek ústavy USA a šťouravě se ptám, kolik bude ještě muset zemřít lidí, než Amíci pochopí, že už nejsou kovbojové? ()

Nespavost (1994) (S02E04)

"Chcete říct, že je možný změnit někomu sny?" V Aktech X? Tak tam je možné úplně všechno. I operovat apendix krkem. Mě ovšem potěšila existence vědomí ve světě nevědomí, přestože tomu úplně nerozumím, ale to se ode mne asi ani nedá očekávat. Ale už vím, že Scullyová je hrozba, Krycek je svině a tohle je skvělá epizoda. ()

Duane Barry (1994) (S02E05)

"Mě už si s sebou nevezmou. Ať si vezmou někoho jinýho." ONI jsou tady, mají zaparkovaný létající talíř nad barákem a vláda o tom ví? Nebo je Duane nemocný? Tentokrát zkrátka zvítězila strašidelnost nad zábavou a já to mám raději naopak. Nicméně mě hodně pobavila situace, kdy nechala Scullyová mimozemský kód načíst čtečkou v obchodě. ()

Výstup (1994) (S02E06)

"Já Barryho znám. Byl jsem v jeho hlavě." Důkazy fuč, Scullyová fuč a agent Krycek taky fuč. A Mulderovi nezbývá, než machrovat na lanovce a předvádět kouzla s několika vajgly. Jenže mě to tentokrát dost bavilo. ()

Trojice (1994) (S02E07)

"Já vím, co tě zabít může. Četl jsem Draculu." Mulderovo hledání Otce, Syna a Ducha nesvatého mi přineslo dostatek "kousavé" zábavy. Mulder si totiž našel správnou vraždu, při vyšetřování nešetřil hláškami, nechal se oholit od upírky a ještě odhalil tajemství chleba naplněného krví. Tady to zkrátka jiskřilo a to mě baví. ()

Jedním dechem (1994) (S02E08)

"Sig Sauer o ráži 40 na Vás míří proto, abych zdůraznil, že trvám na tom, abyste přestal pátrat, kdo napojil Vaši partnerku na ten respirátor." Přežije Scullyová nebo odjede na loďce pryč ze seriálu? Mě to tedy moc nenapnulo, ale ta uplakanost a věčné mentorování mě dost štvalo. Nicméně rozhovor Muldera s Kuřákem byl skvělý a černý anděl strážný přidal velice solidní ochutnávku toho, o co se tady vlastně hraje. ()

Ohnivák (1994) (S02E09)

"Vždyť už je mrtvej. Kolikrát ho ještě chcete zabít?" Mulder a Scullyová v souboji s neznámou houbou mě moc nebavili. Doufám, že po návratu z karantény přijdou s něčím zajímavějším. ()

Červené muzeum (1994) (S02E10)

"Ještě nevíme, kdo vlastně ty děti značkuje." Značkovaná mládež, vegetariánská sekta, preventivní injekce, mimozemšťani, "neškodné" růstové hormony, čistič a mě mix toho všeho docela dost bavil. ()

Excelsius Dei (1994) (S02E11)

"Dokaž něco, co nevidíme." Třeba to, že znásilňoval neviditelný 84-letý schizofrenik se špatně průchodnými trubkami? To se skutečně nedokazuje snadno, ale mě nadopovaní důchodci docela dost bavili. ()

Aubrey (1995) (S02E12)

"Jaký je to pocit, být na druhé straně břitvy, bratře?" Je snazší vyřešit zločin podle snů, těhotenství nebo genetiky? Mě tedy to kočkování s břitvou mezi pořezanými bratříčky a sestřičkami docela zaujalo. Jen mi přitom patrně stál někdo na vedení, protože jsem dost dlouho tápal v tom, kdopak to mohl pořezat spící detektiva B. J. Morrowovou ()

Neodolatelné (1995) (S02E13)

"Proč chcete burcovat lidi, když ten chlápek jde pořád jenom po mrtvejch?" Protože vlasový úchyl Donald Pfaster již brzy přestane vykopávat mrtvoly a začne si pořizovat nové dle vlastního výběru. Tomu rozumím já a snad to pochopí i šerif. Jenže já mám slabost spíše pro jiné úchylky a ubrečenou agentku Scullyovou snad ani nechci komentovat. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov