Slepá žena možná dokáže vidět to samé, co vrah. (Disney+)

Trevor

V motelovej izbe v meste Wilmington,Delaware polícia objaví mŕtvolu drogového dílera a vo vedľajšej miestnosti ženu s rukami od krvi. Zdá sa, že sa im podarilo ľahko chytiť páchateľa. Agentov FBI si však vyžiada samotná vyšetrovateľ, nakoľko nie je presvedčený o vine mladej ženy, pretože je od narodenia slepá. Jedna z lepších epizód piatej série s výbornezvládnutou úlohou vedľajšej postavy v podaní Lili Taylorovej. ()

Colonist

Při posledním zhlédnutí byla pro mě tato epizoda velikánským překvapením. Vždy jsem ji považoval za jeden z těch slabších dílů 5. série, zdála se mi taková nudná a utahaná. Teď jsem ale musel svůj názor přehodnotit. Je to výborný napínavý díl se skvělými hereckými výkony (Taylor, Duchovny) a chytře napsaným příběhem. Utahané to rozhodně není, jen to hodně stojí na dialozích, což jsem asi v minulosti nedokázal plně ocenit. Mulder tady navíc po delší době zas solidně hláškuje. Není to zrovna díl, který by se mi vybavil v hlavě, když se řeknou "Akta X", ale pětihvězdičkové hodnocení si zcela jistě zaslouží. Královsky jsem se bavil. Ale kdo ví...třeba se za pár let můj názor opět změní. ()