M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (108)

Tlakové body (1982) (S10E16)

Potter trošku patetickej, ale Charles bojující proti duu jejich vlastními zbraněmi je (opět) úžasnej. ()

Všeobecné pozdvižení (1982) (S10E18)

Zase jedna epizoda, kdy mají trochu příležitost vedlejší postavy Igor a Rizzo. ()

Iluze nebo terapie (1982) (S11E02)

Kulečníková koule v hubě, asi nejlepší moment poslední série. ()

Propaganda (1982) (S11E03)

To tokání bylo fajn, do chvíle než tam Charlesovi vymysleli ty stupidní předsudky, pak už to působilo hrozně strojeně. Druhý příběh taky nic moc, ale tam se aspoň povedl konec. ()

Divoký vtipálek (1982) (S11E04)

Takže BJ napálil pouze Hawkeyho a sázku tedy prohrál, nebo mi něco uniklo? Ale ok, beru to, takhle mám Aldu rád. Lepší než moralizování v ostatních dílech. ()

Střízlivý Měsíc (1982) (S11E08)

Pro zajímavost, nemravné slovo "virgin" skutečně BBC vystřihla z filmu Short Circuit. ()

Jak jde čas (1983) (S11E15)

To pouzdro tam skutečně zakopali, ale téměř ihned ho vykopal dělník poté co ten pozemek společnost prodala. Alda mu vzkázal, ať si ho nechá. ()

Dovidenia, zbohom a amen (1983) (S11E16)

Bohužel se v závěrečném díle projevila postupující slabina celého seriálu a každá hlavní postava tu musela dostat svůj sentimentální příběh. Celé to působí značně nesourodě, jako by slepili několik dílů, chybí nějaký nosný děj (kromě konce války) a vtip. Tvůrci tak propásli poslední šanci udělat klasický film, třeba i s nějakou novou postavou. Ony ale vůbec díly režírované Aldou byly všechny na jedno brdo. Samozřejmě, to dvacetiminutové loučení na konci každý s každým (a s diváky) si už seriál zasloužil. V půlce devadesátých let ten seriál pro mě hodně znamenal a tak i po téměř dvaceti letech (2014) to ve mě budí velké emoce. Nicméně ne tak velké, jako když zabili Henryho Blakea, parchanti. Pro mě jediný aspoň trochu srovnatelný závěrečný díl co do emocí je TNG. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young