M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (108)

Partyzánské sny (1979) (S08E03)

Mně se naopak líbilo, jak Mako konečně udělal z Pierce (a jeho pseudohumanismu a appeasementu) naprostého šaška, daleko většího než z Charlese. Ten konec by nepochopil snad jen hlupák. Píšu to znova, ale Houlihan je úplně jiná (horší) postava než z prvních sérií. ()

Sbohem Radare (1) (1979) (S08E04)

Říká se, že vojna dělá z dětí chlapy, v případě Radara jediná vyjímka, kde z něho vojna naopak udělala dítě. Stačí porovnat s Radarem z první série a filmu. I když oni to byli spíše scénáristé než válka. Nejvíc mě ale čílí jak vždy okamžitě láme srdce. Čím by asi takovou krasavici okouzlil, že je jediná osoba mužského pohlavní v okruhu 100 mil od jejího domova? Tenhle trapný 'running joke' naštěstí už naposled.. ()

Sbohem Radare (2) (1979) (S08E05)

Končí nejenom Radar, ale i seržant Zelmo Zale, který se objevoval stabilně od druhé série. Potichu ho nahradí seržant Rizzo. Nejhorší na odchodu Radara je, že Klingera definitivně navlíknou do uniformy. Ta představa, že by Radar odmítal odjet domu je příšerná. ()

Cesta ke žlutému mostu (1979) (S08E10)

Rizzo poprvé, škoda, že nedostal v seriálu víc prostoru. Otče, zabil jsem někoho. Zítra.. Ovšem Winchester ho trumfne variací na Leonarda McCoye. I'm a doctor, not a woman. A spousta dalších hlášek (Skinheade!), jedna z nejlepších epizod od odchodu Blakea s Trapperem. ()

Čas života (1979) (S08E11)

Farrovo napodobení Pottera bylo dokonalé, sám bych tomu uvěřil (ztraceno v dabingu). Škoda, že si tam zase musel Alda napsat morální ponaučení - vojáka, který zprvu nechápe, ale prozře! ()

Bitva o kapitána (1979) (S08E13)

John Orchard se po dlouhých letech vrací v malém cameu. Stejně jako Sirri Murad po dlouhých letech jako ... opět Turek. Aspoň se mezitím naučil anglicky. ()

Sny (1980) (S08E22)

Alda se zase snaží o úmění a vytvoří kýč ()

Sezóna hlouposti (1980) (S08E25)

Vymažte už ty stupidní novácké obsahy. Se Žlutým mostem nejlepší epizoda slabé 8. série. Konečně epizoda, která má nějakou silnou pointu. ()

Betonové přátelství (1980) (S09E03)

Ten příběh z betonem by byl na plný počet, ale ten Ital byl tak hrozně přehrával, až se to nedalo. ()

Smrt na prázdninách (1980) (S09E05)

On the contrary. It is I, who should be sorry. Tady zase někdo neznal míru a sypal a sypal tolik cukru, až to zase přesladil. ()

Vážná věc (1981) (S09E13)

Přál si někdo, aby to Winchestrovi vyšlo? ()

Život, který jsi zachránil (1981) (S09E20)

Škoda, že to Alda zase hnal ve scénáři u Charlese tolik do extrému, moc uvěřitelně to nevypadalo. Ale hodnocení za to tentokrát srážet nebudu. ()

Zaručené informace (1981) (S10E04)

Spam! It is the devil's work! Jak prorocké. Konečně zase jedna klasická epizoda. Prakticky poslední. ()

Jen jim to nandej, Hawkeye (1981) (S10E05)

Tak snad už dneska Alda ví, proč tam v Koreii byli. Například jestli má třeba něco od Samsungu, což by asi jinak neměl. ()

Pracující žena (1981) (S10E06)

Zářný moment GW Baileyho. To se nedá říct o BJ ... How dare you! ()

Narozeninové dívky (1982) (S10E12)

Tohle není Hot Lips z prvních sérií. Všichni musí být kladní. ()

Mše svatá (1982) (S10E14)

David Graf (Tackleberry) opět jako zelený mozek, to ovšem v MASHi znamená ten špatný. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young