Billy Tyler, mladý černošský seržant, je privezený do tábora so zranenou nohou. V civile je profesionálnym futbalovým hráčom a keď zistí, že mu bola noha amputovaná, chce zomrieť. Až po rozhovore s Radarom pochopí, že musí žiť. (TV Markíza)

sator

Uklouzl a rozbil si hlavu o puding...Ty jsi myslel že nám to chutná? Myslel jsem že to člověku pomůže ...Ne, jen pak nic necítíš... Seržant (Henry Brown) se po amputaci na doktory zlobí a Hawkeye (Alan Alda) říká že ví jak to funguje než se s tím člověk vyrovná, ale jmenuje psychické pochody špatně a některé vynechá. Správně je to takto: Jednotlivé fáze, známé v angličtině pod zkratkou DABDA ze slov Denial – popírání/šok, Anger – hněv/agrese, Bargaining – smlouvání, Depression – deprese a Acceptance – smíření. ()

• Seržant (Henry Brown) se po amputaci na doktory zlobí a Hawkeye (Alan Alda) říká, že ví, jak to funguje, než se s tím člověk vyrovná, ale jmenuje psychické pochody špatně a některé vynechá. Správně je to takto: popírání, hněv/agrese, smlouvání, deprese a smíření. (sator)
  • Seržant Zelmo Zale (Johnny Haymer) ve snaze urazit Klingera (Jamie Farr) ho opakovaně nazývá Benedictem Arnoldem. Benedict Arnold byl generál v době americké revoluce. Nejprve bojoval na straně povstalců v Kontinentální armádě, v roce 1780 však zradil a přešel na stranu Britů. (sator)
  • Seržant (Henry Brown) odmítá uvěřit, že přišel o nohu. Argumentuje tím, že ji cítí. Tento fenomén se nazývá „Fantomová končetina“ a je to pocit, že chybějící končetina nebo i orgán je stále součástí těla. (sator)