Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

etanol

Myslím, že každý, kdo zažil na vlastní kůži domovní schůzi, má chuť dát šestou hvězdu. A to nesnáším Terezku i Vojtíška. ()

VideneFilmy

Hoci som sa rehotal skoro stále, na smiech to nie je.  Počas celého filmu je síce vidieť, že sa jedná o námet určený primárne na divadelné javisko a situácie i charaktery sú často pritiahnuté za vlasy, ale výborne to zapadá do myšlienky, ktorú chce film vypovedať. Z hereckých výkonov je potrebné jednoznačne vyzdvihnúť Jiřího Lábuse a Andreja Poláka. Obaja hrajú presvedčivo a s ľahkosťou, akoby to boli skutočne oni. U ostatných predstaviteľov je miestami badať kŕč (obzvlášť Tereza Ramba je v hysterických scénach nepresvedčivá) či nedostatočné vcítenie sa do úlohy a situácie, ale celkové spracovanie sa vzhľadom na svoje možnosti ťahá k nadpriemeru aj napriek niekoľkým zdĺhavým scénam. ()

Jrk

Film u kterého jsem se nedokázal smát. Bohužel až příliš připomíná realitu.  Trefně zahrané s výbornými výkony. Jen ten konec si musíte domyslet / vymyslet? ()

vimluk_CZ

80 % Všechny postavy jsou smyšlené, ale nádherně ilustrují čecháčství, které je sarkasticky úsměvně prezentováno. Adekvátní stopáž, vtipný podkres - zkrátka povedená česká komedie. Ještě, že v žádném podobném výboru nejsem, ale dovedu si představit, že to leckdy může vypadat dost podobně. ()

Tycygo

Ma to natazeno ke hvezdam, ale rezie to totalne zajebala a nesmyslne reakce vlastniku dojebaly jeste vic a Labus se svym dokonalym NE to uz nezachrani. Nesmyslna scena na zachode, ktera asi mela navazovat na neco potom, nebo co jako? Naznaceny konflikt a a a a nic.... Verim, ze to je skvela divadelni hra, ale film bohuzel prumerny a posrany nekde mezi scenarem, strihem a rezii. ()

Korpy22

Konečně film, který v české kinematografii vyčnívá nad zbytkem. Jiří. Havelka si pro nás přichystal hodinu a půl dlouhou, nervy drásající komedii. Film se odehrává v jedné místnosti a s každou další minutou je cítit, jak v místnosti stoupá tlak, což je ostatně i nádherně vykresleno prostřihy na havarijní stav domu. V téhle místnosti se sejde spousta různorodých lidí, kteří mají dojít ke společnému názoru, což každý, kdo byl někdy v bytovém družstvu ví, že může být problém. Navíc zde není postava, která by byla upozaděna, každý má svůj čas a každý má prostor na to říct si to svoje. Je to jeden z mála novějších českých filmů, u kterého jsem se smál nahlas. Když Jiří Lábus, pronese hlášku „NE! Ne je argument.“ dodalo to filmu korunu a myslím, že se zrodil nový klenot české kinematografie. ()

Eridan_

První polovinu jsem se skvěle bavil. Pak to začne být značně repetetivní a afektované. Divadelní přestřelka mi nevadila, naopak. Jen to chtělo nějaký lepší závěr. ()

GS58

Úžasný záznam něčeho tak obyčejného,  jako je schůze vlastníků,  do níž je vložena psychoanalýza členů úzce spojená s historickým pozadím.  Úžasné herecké výkony, kamera, režije. ()

cartouche

Fakt jsem nepochopil, o čem tento filmový záznam domovní schůze je. Na mě je to asi příliš velké umění. Každopádně jsem měl vážný problém protrpět se tím až do konce. ()

Frank.Magnus

"Ale přece musíte mít nějaký argument!" "Ne. Já nemusím nic, já jsem VLASTNÍK! Vlastnictví je argument, vlastnictví je právo, vlastnictví je všechno." Lábus suvereně nejděsivější figurka, děsivější než ti dva šíbři, čekající na příležitost. ()

Johny203

Zo začiatku výborné, zábavné s jedinou chybou a tou je running joke s vizitkami (po tretej už to bolo príliš) ale v druhej polke, keď atmosféra v miestnosti zhustne a vyhrotí sa do extrému, sa to rozpadne a koniec, ku ktorému to celý čas smeruje, to vyložene kazí.  Škoda že tvorcovia v závere tlačili na pílu a chceli silou mocou šokovať, keď to stačilo ukončiť úplne normálne. Premárnený potenciál ale tú prvú polku si kľudne rád zopakujem. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)