Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

GrooteLulu

12 Angry men, předělané na domovní schůzi, které po hodině skvělé zábavy začne tlačit děj na mě až moc teatrálními scénami do docela vtipné pointy. Né až tak veselé, ale díky právě té první hodině, stále vysmáté, s dobrým pocitem na srdci při závěrečných titulcích. ()

TomQ

Viděl jsem tu nějaké kritiky ohledně toho, že postavy se nevyvíjí, že hlášky se opakují, že film je zdlouhavý a nemá děj. No, ono ve skutečnosti se vám opravdu charakter postavy během jedné domovní schůze nikam nevyvine. Dokonce ani za rok ne a většinou ani za život ne. Dost nechápu, jaký posun dotyční diváci čekají. Opakování hlášek a zdlouhavost jsou součástí toho vtipu, něco jako klasická scéna z Cimrmanů, kdy se nesnesitelně dlouho uvádí číselnými meteorologickými údaji stav počasí během cesty. A co se týká děje - tak děj je upřímně řečeno to poslední, co jsem od filmu očekával - prostě jsem počítal s tím, že uvidím jednu domovní schůzi společenství vlastníků, která tak nějak děj ani mít nemůže... Shrnutí: Film ukazuje realitu a to je jeho síla a zároveň i slabost. Já jsem čekal trochu více vtipu, trochu více potenciálně "legendárních" hlášek. ()

EternalS

Ze začátku malinko vlažnější, ale druhá část mě docela rozvrkočila, stejně jako některé vlastníky. Čekal jsem, že se u toho víc zasměju a pobavím, ale spíš se jednalo o konverzační psychologické drama. Musím vyzdvihnout především výtečnou dramaturgii a vytříbené dialogy/monology. Tereza Rambaová si českého Oskara po právu vyhysterčila. Hodně zajímavé bylo vidět Lábuse v záporné roli. Dáše jsem to nezbaštil. Na české poměry solidní nadprůměr. Objektivně tři a půl *. ()

malet

Ach, jak těžce je tento film ze života!!! Jako bývalý předseda SVJ, který protáhl barák převodem z družstva na SVJ a pak bojoval za každou korunu z dotací na velkou rekonstrukci dost vím, o čem mluvím...každou schůzi se na nás vytasil nějaký Lábus nebo Veškrnová s nějakým dokonale promyšleným chujovským nápadem nebo návrhem nebo dotazem, donekonečna se opakovalo, psalo vyvěšovalo a stejně to bylo marný, bylo to marný, bylo to marný! Ten stav, kdy Voříškové hrábne - taky ze života. Ty jo a ty výtahy od druhého patra. A ti v přízemí nechtějí zateplit střechu a ti pod střechou trvají na tom, aby se zamkl výtah v přízemí, ti uprostřed v zimě nepouští topení a ve společných sklepech někdo kvasí zelí a smrdí celej barák, puboši chodí hulit trávu do sušárny a čidla svítí i 5 sekund poté, co paní drbna zaleze za dveře a panikové kování je rozbité, protože dveře nejdou zamknout zevnitř. A můžeme si nechat udělat dřevěná okna? NE, prostě NE A vy si za to předsedování berete peníze? ANO, já to dělám za peníze, chcete to jít dělat místo mě? Ne? Proč? Je to přece snadné a jsou za to ty prachy!! :-DDDDDD A i tu Melíškovou jsme měli, sice v pánském provedení, ale v souladu se stanovami... Dokonalá práce. Myslím, že v tomto filmu se každý předseda najde :-D Bohužel nakonec dávám jen 4****, protože jsem nepobrala konec. Myslím, že se to mohlo dotáhnout o kousek výš, Majer s Hádkem už byli z jiného družstva... Ale fakt jsem se upřímně bavila. Díky. ()

tehol

ty tri hvezdicky predevsim za rambu a i dalsi herecke vykony (kotek, polak, havlova, labus, manzele a klara tak pul napul). ostatni mi prilis nesedli, prislo mi to az moc divadelni a malo realisticke a treba hadek mi nesedl vubec. nevim, no posldnich 30 minut uz jsem se nudil a zaver to nijak nevylepsil spis naopak.. tohle neni moc film. a komedie je to prilis doslovna, rekne to divakovi, kdy se ma smat a kdy ne, jako by byl nesvepravny a nepoznal to.. ()

slatkakuca

Kdyby tak strašně netlačil na pilu u Malýho, Melíškový, Lábuse a Novotného, tak by to bylo super. Zbytečně vyhrocený postavy, který svým neustálým omíláním, z toho udělali akorát tak nedůvěryhodnou karikaturu. Ale Dagmar Havlová byla nejlepší. ()

PMU

Zábavné, velmi zábavné. 90 minut témeř nepřetržitě jsem se smál. A nahlas. To už se mi opravdu dlouho u filmu nastalo. Takové návaly smíchu mívám po 6 pivech v restauračním zařízení. ()

prskvik odpad!

Trapné, nepřirozené, hloupé... Dlouho jsem neviděl něco tak příšerného. Kolegou v práci jsem byl usměrněn, že se jedná o naprosto reálný stav. Vlastně to dává smysl. Stačí se podívat na zprávy, na pořady typu "Krampol se ptá na ulici", budka s kamerou Vox něco apod. Jak lidstvo planetu ovládlo, taky sebe samo zahubí......... Halelůja P. S. Omluva režisérovi - asi je to udělaný dobře ale já to nedávám ()

kulishak

V divadle to mohlo být možná i zábavné. Ale jako film je to bohužel pouze nudné až otravné. Zbytečných 97minut života a vyhozené peníze. Tak snad příště. ;) ()

duch9

Nebavilo mě to, byť herecké výkony slušné, charaktery postav srozumitelné a paralela na demokratické volby pochopena. Lábus perlil, ale nestačilo to. Ramba přehrávala, nebo jsem se dosud s takto labilní hysterkou nesetkala. Melíšková byla dobrá, ale bylo toho moc. Celkově jsem měla dojem, že herci si tuto satiru užívají více než diváci. Zbytečné pro mě byly občasné záběry na byty, ve kterých vlastníci bydlí, evokovalo to studentský experiment potírající fantazii. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)