Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

JerryPilsen

Úžasně napsané dialogy! Kdo byl někdy na schůzi SVJ musel se královsky bavit.Jednotlivé charaktery jsou až přemrštěné,ale je to v zájmu celku. ()

alona

2/3 filmu skvělá tragikomedie ... bohužel alespoň za mě se poslední třetina zvrhla v nepochopitelné něco, co ani neumím pojmenovat. Např. scéna s rodící/nerodící japonkou, mi v hlavě zůstane nadlouho a nevím, zda někdy tuto scénu pochopím. Nápad za milión, obsazení excelentní, vyůstění bohužel tristní ()

r3musko

Vo filmoch, ktoré sa odohrávajú v obmedzenom priestore, alebo s obmedzenými prostriedkami nachádzam zvláštne potešenie. Obzvlášť, ak sa s tým dokážu tvorcovia vyhrať a tu sa im to podarilo. Skvelé je herecké obsadenie aj scenár. Až v čase písania tejto recenzie som sa dozvedel, že to bola asi pôvodne divadelná hra a musím priznať, že si viem predstaviť, že na divadelných doskách to funguje ešte lepšie. ()

ynteligent odpad!

Ked.som. videl ze natocili cesku komediu so 75 percentami tak som sa na to vysloveme tesil. Ale co chcelo byt toto? Film uplne o nicom, teda...narvali par zakomplexovanych rasistickych homofobnych idiotov do jednej miestnosti...scenar bol asi napisany za jeden den, alebo na toalete...tomu by sa to dalo asi najskor prirovnat. Strasna, ale ze uplne strasna blbost. ()

Mazmen

Čekal jsem srandu, ale tohle byla pič.... jak mraky. Moc jsem se nesmál. Další český film kde polovina rolí jsou retardi. Takových filmů už máme dost. ()

KiR0

K tomuto filmu jsem se dostal až dnes... a jako bych všechny ty postavičky znal... Ne z domovních schůzí (i když i tam padly občas názory, které by se do tohoto filmu hodily), ale ze svého okolí... ()

Major776

Asi nerozumím herectví, ale nemůžu si pomoct. Klára Melíšková hraje všude stejně. Jestli je to krimi, nebo komedie, jede furt tu samou linku. To má nějakou protekci ? Například tady ve "Vlastnících" hrají všici dobře, ale její unylý výkon vše sráží . Divadlo jsem neviděl, film pod průměr. Díky alespoň za žluté zuby. ()

Ondra.T

Dvě hvezdičky za první polovinu filmu, která vtipně vystihla shromáždění vlastníků bytů.Druhá půlka postrádala dějovou linii i vtip a také konec. Zdá se, že napsat dobrý scénář od začátku až do konce je asi velmi těžké a zde se to opravdu nepovedlo. ()

nela_h

Tohle je prostě geniální:D sama jsem se několika schůzí taky účastnila a v tomhle filmu jsou bravurně vykresleny charaktery lidí, s kterými se tam dá potkat. Celý film stojí jen na trefných dialozích, které jsou na první pohled směšné, ale ve skutečnosti je až mrazivě děsivé, že to takhle opravdu chodí. Uznávám, že ve filmu bylo pár momentů, které úplně nedávaly smysl, ale ve finále se to ztratí a celkový dojem z filmu to nezkazilo. ()

Postal2

Netuším jaká je divadelní předloha, ale coby film je to dost nedotažené, většinou zmatečné, nudící až dokonce otravné. Hodně níže uvedených komentářů udílí ději status "reality". Jistěže jsou tam reálné prvky. Reálně so každý na schůzi jde "ohřát vlastní polívčičku". Nicméně samotný děj je od reality zcela odtržený a přehnaný, závěr už jen z podstaty věci naprosto nereálný. Přihlédnu-li k filmovým prostředkům, pak musím konstatovat slabost scénáře a prostoduchost režie, která v rádoby vypjatých momentech vede u všech herců až k přehrávání. Nevhodně vybraná hudba, pokud vůbec hudební doprovod je, je rušivá a nelogická. Na ruchy během filmu se zcela pozapomnělo... Z filmařského hlediska se tak jedná bohužel o odpad, lze však udělit jednu hvězdu za snahu zdokumentovat současný zcela neuspokojivý stav SVJček o čemž není žádného sporu. Potenciál zde však jistě je, avšak vyžaduje propracovanější scénář a ne jen slepení povyprávěných a vytržených kusů incidentů z různých schůzí. I zde by totiž mohl příběh s trochou snahy rychle gradovat až k tragicko komickým vyútěním, což mu zcela chybí. Jedná se vlastně o takový "Kameňák" ovšem ten byl slepen z filmařského hlediska daleko citlivěji, smysluplněji a uvěřitelněji. ()

Jan_Hybern

wow, skutečně výborný, velmi moudrý a rafinovaný film, plný skrytých významů, narážek, jinotajů. Tak dokonalý popis současné situace v ČR jsem ještě neviděl. Klobouk dolů před autorem, že se takto postavil Zemanovi, Babišovi, Orbánovi, Okamurovi a všem těm šílencům. Díííky za tento film. Až z toho mrazí v zádech, když člověk na konci vidí, co nás čeká. ()

janececek

Vyhnané do extrému, co si budeme, ale podle mě zde každý za sebe předvádí to nejlepší a díky tomu film tak bezvadně šlape. Rozhodně film řadím mezi kvalitní z české produkce. ()

JenTR

Zklamání. Voříšková neskutečně přehrává, takto hystericky se fakt nikdo na podobných schůzích nechová. Z každé blbosti vyletí, je hrubá a diktátorská, přitom o generaci mladší než ostatní (kteří si to nechají líbit). Působí to celé jako levná, divadelní hra. Dialogy jsou občas vtipné, ale není to opravdu film do kin. Nafouknuté. ()

Vaclav.Krali

Humoru a nejen toho tam mohlo být mnohem víc .... Na začátku mě otravovala věčně putující buchta na stole...S každým záběrem byla jinde .... Herecky moc fajn.... 6 černochů s cibulkou 😂TOP ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)