Spořádané soužití Ivy Janžurové a Petra Nárožného je vážně otřeseno, když se objeví zpráva o nemanželském dítěti hlavy rodiny. Puntičkářský otec Novák je vyslán do lázní, což velice těžce nese. Denně volá domů a kontroluje chod své rodiny. Mezitím dostane jeho žena dopis o nemanželském dítěti, které se nachází v dětském domově. To zapříčiní narušení řádného chodu rodiny, která se domnívá, že jejich otec se prohřešil. Ten zase, když mu o dopise zmateně vypráví manželka, má za to, že jejich dcera Míša je v jiném stavu. Vznikne tím spousta nedorozumění, komických situací, rodiče paní Novákové plánují vystěhování nehodného zetě z bytu, ten zase v lázních protelefonuje nejen spoustu peněz, ale prošvihne několikrát i večerku. Když je jeho spolubydlící navíc nachytán na pokoji s jinou pacientkou, jsou oba předčasně z lázeňské péče propuštěni. Navíc se provalí i to, že sedmnáctiletá Míša má známost... Iva Janžurová, Zuzana Bydžovská, Karolina Slunéčková a František Hanus hráli své role už v divadelním představení "Domov v havárii", které mělo premiéru v sezóně 1978 - 1979 v Divadle na Vinohradech. (oficiálny text distribútora)

Hombre8

Přelom sedmdesátých a osmdesátých let minulého století patřil mezi zlatá léta české komedie. Tahle bohužel patří mezi ty slabší, navzdory skvělému obsazení. Dost jim to tam kazí ti mladí a režijně taky nic moc. ()

Thalin

Spíše podprůměrná socialistická taškařice o jednom omylu a chaosu jedné rodinky. Že by se u toho člověk nějak extra nasmál, to se moc říct nedá. ()

vlkcz

Jedna z mála povedených českých konverzačních komedií. Nárožného "Formuluj přesně" je nezapomenutelné, Janžurová s vypadlým mozkem, Zázvorková jako nesnesitelná tchýně a asi nejlepší role Vladyky a Bydžovské. ()

mirasul

Vyborni Narozny a Janzurova, ostatni silne prehravaji, jak je v normalizacnich komediich zvykem. Jinak vcelku vtipny scenar s par vybornymi hlaskami, ale celek 3 1/2. ()

honza.g

Nárožný podal svůj standard, takže on sám stačí na 3 *. Ostatní sekundují, ale celkově to nepřekračuje hranice kategorie malé TV komedie. Ty čtvrtou * dávám za hlášku, která se uchytila (asi jen v naší rodině): Jakej tu ten pedant má hnusnej pořádek! ()

Josef.Svejk

Scénář je odvar z hloubky Husákovy normalizace. Ode mne jedna hvězda za skvěle herce, kteří v téhle komunistických kravinách museli hrát. ()

milos.bradik

Je to taková komunistická komedie, založená na spoustě nedorozumění. Je to sice silně přehnané, ale výborné herecké výkony Petra Nárožného a Ivy Janžurové dominují nad překombinovanou zápletkou. Výborní byli také mladá Zuzana Bydžovská a Miroslav Vladyka. ()

gapa466

Na 100% to není, ale na 80% určitě. Janžurová, Nárožný, Bydžovská jsou super. Je jasné, že to chce určitou dávku tolerance k tomu, že nedorozumění trvá celkem dlouho a přitom stačí jeden kratinký rozhovor k vysvětlení. Já se přesto bavil.......4* ()

megacik

Páčilo sa mi to, aj napriek tomu rýchlemu záveru. Čakal som, že "vysvetľovanie" bude trvať dlhšie ako len posledné 3 minúty filmu. Kľudne by som zniesol aj o 30 minút dlhšiu stopáž.... Ale nič to nemení na tom, že som sa skvele bavil. Zaujímavé je, že som tento film objavil až po 42 rokoch od jeho vydania, a videl som ho prvý krát v živote. ()

anicca

Príjemná komédia pri ktorej sa nebudete nonstop váľať po zemi ale oceníte nápad a humorné situácie, o kvalitných hereckých výkonoch už ani nehovoriac. Čo môže spôsobiť vymenený list a jedno malé nedorozumeniu? Fajn situacnu komédiu. ()