Kouzelné zrcadlo aneb dokonalost neznamená štěstí

• Nemecko Unheimlich perfekte Freunde (viac)

Frido má stejně jako většina jeho vrstevníků rád zábavu. Ve škole je to ale spíše lenoch. Když jednou na pouťové atrakci narazí na kouzelné zrcadlo, nevěří vlastním očím, když se před ním zjeví jeho vlastní dvojník, který je, na rozdíl od něj, ve všem dokonalý. S jeho pomocí se Frido vzdává čím dál větší zodpovědnosti, jak ve škole, tak i doma. A když na to přijdou jeho spolužáci, zkopírují se taky. Nikdo ze třídy už do školy nechodí a obávaní dvojníci začínají mít navrch… (Zlín Film Festival)

Alex126

Pokud máte dítě ve věku 3-12 let, asi si ten film s rodinou užijete. Já jsem jej v osamocení protrpěl. Herecké výkony i zápletka jsou o ničem. Nápad nerozvinutý. Žádné zvraty, nic zajímavého. Dávám 2 hvězdy, protože asi nejsem cílovou skupinou. Jinak bych hodnotil jako odpad. ()

BOURQUE

Nie úplne funkčná vec z Nemecka. Pravdu povediac, neviem, že ktorá skupina divákov bola tou cieľovou. Pre mladých to nie je dostatočne hravým spôsobom odprezentované, v očiach starších divákov to vypadá nezáživne. Pozitívum vidím v upozornení na to, že múdrosť sa neurčuje len vo vedomostiach, ale aj v tom, že ako človek premýšľa pri riešení úloh (scéna, kde „druhé osobnosti“ sa vrátili do zrkadla). Osobné hodnotenie: 50% (*) ()

argenson

Výchozí nápad není úplně špatnej, ale časem se až moc tlačilo na pilu v morálním apelu. Navíc všechny děti byly dost protivný, takže paradoxně nejvíc sympatií pobrala nesympatická úča, což asi nebyl účel. ()