Cassian pod neustálym dohľadom Impéria v prísne stráženom väzení tajne plánuje útek. Imperiálny bezpečnostný úrad zatiaľ hľadá odpovede na Ferrixe. (Disney+)

Elerrina

Tak jsme ve třech čtvrtinách a atmosféra je temná a hutná jako asfalt právě vylitý na vozovku, jenže stejně tak pomalu tu plyne i děj. Kdyby se poslední tři epizody sestříhaly do dvou, dávalo by to dramaturgicky mnohem lepší smysl. Nebýt skvělého Andyho Serkise, který si krade si pro sebe každou scénu, ve které se objeví, připomínalo by to spíš dokurama o totalitních praktikách. ()

lookin328

Teď už to lze říct po tři čtvrtě seriálu na plnou hubu. Naprosté zjevení ve Star Wars tvorbě, které neubírá ani píď na kvalitě a díl co díl nám servíruje krutou hrůzovládu impéria doplněnoj skvěla napsanýma postavama. Prosim Kennedy, nebuď blbá, dej nám víc těchto projektů a míň nepovedených Fettů a Obi-wanů. Nechci spin-offy Revy, Sheriffa a podobných, a když už ano, tak ať je to prosím kvalitou rovno tomuto… ()

kenkaku

Tak tímto regulérně scénárista ukázal zcela nulovou integritu. Tvrdí, že si hraje na 4x po třech a přitom není schopen tuto epizodu ukončit. Vůbec nechápu, proč se ztrácel čas se sedmou částí série a tuto utne v nejlepším. Jako celek jde (tradičně) o perfektní epizodu. Prostě vždy až ta poslední ze tři… smutné. ()

Martrix

Celý týden čekáte a pak co? V rámci děje se nic převratného nestane...sledujete Andora v base, výslechové metody ultrabitch, pochybnosti senátorky... . Vůbec nic nevybuchlo, ani jedna stíhačka neproletěla, natož nějaký souboj, ani záblesk laseru...natož světelný meč, žádný aspoň trochu nazelenalý emzáček...nic. Jen se ve vás ten mrzský Haynes snaží vzbudit dojem, že Impérium je brutální tyranie, ukazuje jeho moc, jak riskantní je se mu postavit a téměř nulové šance, zvrátit to politickou cestou. Poskakuje si od jedné postavy ke druhé, hází si tam ty svoje duchaplné dialogy a závěr?! Ten si dovolí ukončit prostou odpovědí na otázku...jakoby mělo divákovi dojít, že právě teď začne důležitý moment nejen pro Andora. A navíc si tvůrci bláhově myslí, že fanoušky ukonejší skvělým Serkisem. Chudáci děcka. To v deváté epizodě Manditua, už Babyjouda telepaticky metal kamení po příšerách. Zkazit nejkrásnější kosmopohádku vnitřním pnutím a inteligentním scénářem..., jen aby měli dospělí radost. No fuj!!! ()

clump

[Visible happiness], přestože jsem měl po doukání regulérní depresi. Ale takovou tu dobrou depresi. Zkrátka je to stále po všech stránkách úplně skvělý, ačkoliv jde už o několikátou epizodu zcela bez klasický akce. Myslim, že po 3/4 série už můžu s čistým svědomím říct, že tu sledujeme instantní klasiku a jeden z nejlepších seriálů za dlouhou dobu. Všechny, kdo na tomhle pracovali, miluju. Zajímalo by mě, co si o tom myslí George Lucas. Svym způsobem je Andor zároveň určitá deviace od Lucasova pojetí, zároveň ale dílo velmi věrný a uctivý ke kánonu a původní tematice. ()

• Kafrene je klíčové místo v imperiální éře. Na mapě galaxie se nachází v sektoru vesmíru známém jako Expansion Region, hluboce poznamenaném klonovými válkami. Ring of Kafrene je těžařská kolonie nacházející se v pásu asteroidů. V Rogue One: Star Wars Story (2016) se tam vydá Cassian Andor a od informátora se dozví o existenci 1. Hvězdy smrti. (Veskoslav)