Slučka okolo Cassiana Andora sa sťahuje. V zúfalej snahe vyhnúť sa zatknutiu sa Cassian stretáva s tajomným vplyvným mužom, ktorý mu ponúka peniaze, možnosť odletu z planéty a nádej na úplne iný život. (Disney+)

KoRner

Tak Disney predsa len vie natočiť fantastické SW! Po predchádzajúcich dvoch pomalých častiach je toto ako blesk z jasného neba. Emócie, dej, akcia, postavy,... Dúfam, že to takto vydrží do konca. ()

warrenur

Po dvoch uvodnych, pomerne rozvlacnych dieloch, prislo konecne celkom slusne akcne finale, kedy sa Andor, ako kedysi v detstve ocita unikajuc na vesmirne lodi. Slusny hudobny doprovod. Potesila absencia prilisne uletenych blbosti. Hoci ani tu sme sa neubranili "spravodlivosti zradcu", ci vecicky, ktoru sme "nestihli" vziat, lebo bol proti nam cely svet...meh. :) tak unavujuce. 65% Slabsie stvorhviezdie. ()

clump

Po třech epizodách tvořících úvodní film jsem velmi potěšen, že je Andor víceméně tím, v co jsem doufal a co jsem si už dlouho od Star Wars přál. Tj. seriálem v rámci možností realističtějším, špinavějším, nejednoznačnějším a dospělejším, než je obvykle u Star Wars zvykem. Přitom mám pocit, že jsme zatím viděli jen relativně krotkej začátek a největší nářez nás teprv čeká. Díkybohům, že Star Wars zas jednou nikam nespěchají a dýchají, akční scény nenastávají jen kvůli tomu, aby nějaký byly, a netrvají přehnaně dlouho... (Samozřejmě nic proti rychlýmu tempu a spoustě akce, když to funguje, viz Klonový války nebo Mandalorian; a naopak fuj, když to nefunguje, viz Epizoda IX.) Trochu mi "pomalost" úvodních dvou epizod připomněla začátek Epizody IV, kde se taky nikam překotně nepelášilo, ale v klidu se ukazovaly výjevy ze života v tomhle neobvyklym univerzu. Skoro se nám dostává i sociálního dramatu z prostředí pracující třídy. Kladně hodnotím i pohled do vnitřních poměrů korporátních bezpečnostních složek – ty sekuriťáci se jim fakt povedli od výběru herců přes situace po dialogy. Co musím ještě kromě uměřenýho vyprávění, herců, dost slušný výpravy a triků vypíchnout, je skvělá kamera – např. hned první záběr na světla nebo pohled shora na speeder jedoucí přes políčka vesmírný rýže (ze který asi dělaj ty modrý nudle) ke konci třetí epizody. A výborná je i místama poměrně netradiční hudba. Nevím, co na to řekne běžný publikum, ale doufám, že bude mít Andor úspech a že nebude moc lidí nadávat, že je to nuda, protoze tam nejsou světelný meče, od začátku něco nevybuchuje a zatím tam ani není přímo Impérium. Ačkoliv, jak říkal ten korporátní řiťolezec: "Corporate Tactical Forces are the Empire's first line of defense, and the best way to keep the blade sharp is to use it." ()

tomik99

Tak tohle byla paráda a skvělé vyvrcholení prvního příběhového aktu. Ta akce je úplně někde jinde a má to surovou, ryzí a napínavou atmosféru. Každý výstřel z blasteru něco znamená. U Star Wars naprosto nevídané. Skvělá práce Tonyho Gilroye. A ten závěr, jak se postupně přepínalo mezi současností a flashbackem, byl dokonalý. ()

aR3Zz

Trošku lepší, ale za 3 díly se za mne vůbec nic nestalo. Tedy až na tento konec, konečně posun vpřed a příslib do dalších dílů, kterým stále dávám šanci to celé zachránit. ()

junglewar

Epic, výborný! Přiměřeně temný a jde z toho cítit star wars! Za mě jako fanouška Rogue one filmu absolutní spokojenost. Hudba, výprava, casting, Všechno funguje po 3 epizodách, těším se na další. Takle jsem se naposledy cítil u prvních dílů Mandoloriana. This is the way!!! ()

Wyrdas

Bohužel, třetí díl je z té první trojice i tím nejslabším. Stále méně mám pocit, že jde o SW universum. Přestřelka, která vyplňovala zhruba polovinu dílu byla trapnou parodií na agenta 007 s povolením být nesmrtelným Santou, jenž rozdává nemožné dárky ihned a zázraky na počkání. Velitele výsadku mi bylo upřímně líto a hlavního hrdinu začínám oficiálně nemít rád. Je to nesympatický antihrdina, kterému záleží jen na sobě. Jeho "mamička", která je jak vystřižená z Německé telenovely tomu také moc nepomáhá. Za mě zatím největší zklamání. ()

kyjo

Žeby konečně scénář, co nepsalo 5letý děcko? Podobně jako u Rogue One je vidět, že hlavní cílovka nejsou děti/dospívající, ale spíš dospělí. Motivy i postavy jsou mnohem realističtější, než v ostatních SW od Disneyho. Typická "výchovná" politická agitace ustupuje do pozadí a dává přednost ději. Výprava a kostýmy jsou podle mě super, hlavně uniformy "korporátní bezpečnosti". Takhle nějak si představuju vykreslení aspektů technokratickýho fašistickýho impéria. Líbí se mi celkově i casting a to, že i vedlejší postavy se chovaj jako skuteční lidi, a ne jen jako kompars na pozadí. ()

Dejvecd

Rok 2020, Disney odhaľuje množstvo nových Star Wars seriálov o ktoré nikto nežiadal, ale všetci sa na nich tešili. Boli nám sľúbené epické návraty starých postáv a ďalšie napínavé príbehy z tejto úžasnej Preďalekej Galaxie. Potom prišiel rok 2022 a Star Wars sa z jednej z najlepších filmových/seriálových sérií presunulo do odpadkového koša. Avšak teraz, keď už sme túto vesmírnu ságu dávno zahádzali šupkami od banánu a obalmi od čipsov, prichádza Tony Gilroy, aby ju z toho odpadu statočne vytiahol a predložil nespokojným predplatiteľom Disney+ to, na čo celú tú dobu (už od vzniku tejto platformy) čakali: poriadny seriál. Seriál, ktorý má sympatickú hl. postavu, ktorej strastiplná cesta nás baví pozerať. Seriál, ktorý sa nesnaží byť len predĺženým filmom, ale skutočným seriálom so zaujímavým príbehom a množstvom prepracovaných postáv. Seriál, ktorý je konečne dospelejší, drsnejší a temnejší. Seriál, ktorý nebúra konzistenciu sveta v ktorom je zasadený. Skrátka seriál, ktorý sme potrebovali. Well done Disney+, aspoň jeden seriál, ktorý ste za svoju existenciu vyprodukovali nestojí za prd. 9/10 ()

RobinPM100

Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv se začlo aspoň konečně něco dít, vůbec mě to nevtahuje, je to bezduchý a sterilní, pusťte si The Orville a pochopíte, co to je scifi seriál s duší a geniálníma scénářema + skvěle napsanejma postavama. ()

Elio

Až tento díl upřímně považuji za začátek seriálu, protože zde teprve začíná ta pořádná emoční jízda. Charaktery si během tohoto jediného dílu u mě získaly mnohem více sympatií než za předchozí dva díly, a doplnila je postava, která už zde o sobě dává vědět, že zanechá ve Star Wars světě pořádnou stopu, ať už to s ní dopadne jakkoliv. Vážně skvělý díl, který sice postrádá onu "pohádkovost" SW, která je pro tento svět tak typická, ale rozhodně nešetří silnými momenty a emocemi. V žádném případě ale nehodlám tvrdit, že Andor je vyspělejší a lepší než jiné projekty. Ona rozmanitost ve filmech a seriálech, které ve Star Wars nyní vznikají (Book of Boba Fett se zaměřením na tradice a kmenové soužití, Kenobi jako vztahová, emocemi nabytá záležitost založená na vlně sentimentu, Andor jako špionážní thriller, Mandalorian jako rodinná westernově laděná podívaná a Ahsoka ve stylu samurajských filmů) mi upřímně hodně sedí a já jen potají doufám, že většině lidí, kteří už ve Star Wars světě jsou nějaký ten pátek, dojde, že žádný z žánrů není o nic víc nebo míň než jiný. Vždy je asi na místě soudit ten daný projekt sám o sobě, a nikoliv jej (za každou cenu) srovnávat s jiným. ()

muti

Predčasné Finále po dvoch priemerných epizódach. Najslabším článkom sú Flashbacky detí divochov z detstva a ich stret s high tech posádkou stroskotanej lode. Topkou je spackany záťah v pomere 1 rebel ku 12 členom security tímu. Toto sa nedalo pokaziť, až kým sa to nepokazilo celé. Tak trochu v štýle black hawk Down, kde sa celá jednotka ocitne v strede nepriateľov ktorí sa hneď aktivizujú proti prítomnosti neželaných jednotiek. Proste Učebnicový príklad zlyhania. Za to určite 5/5, tá atmosféra sa dala krájať. A potom utíchli údery kladiva o kov a začal lov. ()