Sibiřský husky Togo je hlavním hrdinou příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu. Pro sérum běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 km, ale musher Leonhard Seppala (Willem Dafoe) s Togem, který táhnul spřežení, 425 km. V roce 2011 jmenoval Time Magazine Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. (Earl)

peproch

Ačkoli se má jednat o akční film, těch akci se jako divák zúčastňuji spíše reportážně a jaksi zpovzdálí. Výtečnými se jeví hlavně scény výcviku, respektive, pokusů o výcvik psíka Togo. V tomto smyslu poučné. Vlastně je vyprávěn příběh psa, těžko jej vyprávět skrze lidi. ()

zombiiik

Vyborny dojemny pribeh podla skutocnej udalosti o hrdinskom muzovi a jeho hrdinskom psovi. Emocie pocas filmu silnejsie nez som ocakavala! ()

Tomas129

Já i žena jsme bečeli...co víc na to říct? Moc hezký film, 1* strhávám za občasnou nereálnost. To s tou vodou/ledem už bylo trošku moc. Ale mnohdy byl děj neočekávaný, což bylo fajn. Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

hanz531

Togo je film, který mě silně dojal. Příběh o sibiřském psu, který zachránil životy mnoha lidí během závodu na saních, měl mnoho vrstev a emocionálních momentů, které mě donutily se zamyslet nad vztahem mezi lidmi a zvířaty. Výkon Willem Dafoe byl neuvěřitelný a jeho postava, musher Leonhard Seppala, mě přitahovala svou odhodlaností a oddaností k Togovi. Ale nebyl to jen Dafoe, kdo mě do filmu vtáhl, i pes Togo sám o sobě byl fascinující postavou a jeho vztah s Leonhardem byl hluboký a emotivní. Celkově mě Togo zaujal svým vynikajícím vyprávěním a silnými emocemi, které se mnou zůstaly ještě dlouho poté, co jsem film viděl. Pokud máte rádi poutavé a dojemné příběhy, určitě se na Toga podívejte. ()

K1K0

Ano veľmi pekny a priateľsky film dlho som sa chystal že si ho pozriem, a nie je čo ľutovať. Pribeh je niečo ako klinec do rakvi čiže zabitý, fakt pekny a emotívny film s dobrodružným dejom, kto ma rad takéto dramata tak určite odporúčam. Opakujem ešte raz krásny zvierací pribeh a pritom tak jednoduchý ale zmysluplný. ()