Vitaj, umelá inteligencia

(festivalový názov)
  • Česko Ahoj, robote (festivalový názov) (viac)

Humanoidné roboty sú ako nové bytosti na našej planéte. Pracujú na recepciách, v nákupných centrách alebo ako kuchári. A prichádzajú do našich súkromných životov… „S A.I. musia byť vaše vety krátke a k veci.“ Túto radu dostal Chuck pri vyzdvihnutí svojej novej robotickej partnerky Harmony. Spoločne idú na výlet po Kalifornii. V Tokiu je babičke Sakurai zase predstavený darček od syna – roztomilý robot Pepper. Zatiaľ čo Harmony a Chuck hľadajú lásku a Pepper s babičkou zabíjajú čas, vyvstávajú naliehavé otázky: Ako zmenia naše životy roboty a umelá inteligencia? Čo získame a čo stratíme? A kto budú hlavní protagonisti budúceho sveta? Dokument zobrazuje dnešný svet zajtrajška. (Jeden svet)

Harry_

Viděno v rámci festivalu Jeden svět 2020. Je to dokument (ne hrané), na realizaci strávili 3 roky, protože nemohli sehnat lidi, kteří by chtěli tak citlivou věc, jako je soužití s robotem, veřejně sdílet. Film zachycuje útržky ze života s humanoidními samostatnými roboty. Je vidět, že AI má ještě rezervy, ale ukazuje, jakým směrem se může vydat. Pokud čekáte fakta o vývoji AI, nějaká čísla, teorie, analýzu výhod a nevýhod, ukázky stavu AI v různých oborech, příspěvky vědců, tak na to zapomeňte. Jedná se o natahovaný spíše pocitový film, intimní pohled do dvou "rodin" a řadu útržkovitých ukázek jiných humanoidních robotů v různé fázi vývoje AI. Tak snad příště. ()

xxmartinxx

Na jednu stranu je ten dokument celkem povrchní a nesděluje mnoho nových informací, scény interakcí s roboty jsou ale nesmírně výmluvné a překvapivě emocionální - nabízejí podivnou směs humoru, smutku a tísně. Vlastně jsem si nakonec všiml, že to docela prožívám. ()

Marze

Pro mě příjemné sci-fi téma. povídat si s někým na sociálních sítích je ztráta času, ale ztrácet čas jalovou konverzací se strojkem je zhovadilost. ()

showxman

Po stránce řemeslné nevyniká, ale to nebyla intence pro vznik tohoto filmu. Jde především o střípek do skládačky problematiky AI a soužití s touto technologií. Film lze klidně kategorizovat jako "psychologický". A v důležitosti tématu, které nás velmi pomalu začne či začíná prostupovat mu odpustíte i povrchnost. Době poplatný, avšak důležitý film. ()

Psice

Dokument mě celkem zklamal - očekávala jsem, že bude řeč o humanoidech typu Sophia. Snímek je navíc poměrně jednostranně postaven na celkem předvídatelných limitech konkrétní umělé inteligence. To, co je zde prezentováno jako umělá inteligence, je opravdu dosti předpotopní a zkreslující. Jde spíš o hořce komediální dokument, který vypovídá mnohé především o samotných lidech a jejich osamělosti. ()