Průsmyk - Série 1

(séria)
Ukážka z filmu
Nemecko / Rakúsko, 2019, 6 h 58 min (Minutáž: 43–64 min)

Kamera:

Philip Peschlow

Hudba:

Jacob Shea

Julia Jentsch, Nicholas Ofczarek, Hanno Koffler, Matthias Hack, Sarah Rebellato, Natasa Petrovic, Rony Herman, Julian Looman, Christian Baumann, Lukas Miko, Theresa Martini, Lucas Gregorowicz (viac)

Na horskom priesmyku je nájdené telo ležiace v bizarne usporiadanej polohe nad hraničným kameňom na nemecko-rakúskej hranici. Nemecké vyšetrovacie orgány posielajú mladú, angažovanú detektívku Ellie Stockerovú z Berchtesgadenu, pre ktorú tento prípad predstavuje prvú veľkú výzvu v jej kariére. Ale jej náprotivok z Rakúska, cynický a nedbalý inšpektor Gedeon Winter, spočiatku nejaví o spoluprácu veľký záujem. Keď sa čoskoro nato nájdu ďalšie symbolicky usporiadané telá, je jasné, že ide o sériového páchateľa a dvaja nepravdepodobní partneri budú musieť konať spoločne. (Arsenal83)

Ukážka z filmu

italka63

Prvními dvěma díly jsem se, bohužel, tak nějak divně a nenadšeně prokousávala, abych posléze do děje zapadla a vůbec nelitovala. Ke všemu prostředí, které vcelku znám, i když ho nějak nemusím. Slušná hudba, co mi vadilo bylo občasné úmyslné rozostření kamery. Nicholas Ofczarek v jeho pomuchlaném saku, příšerném střihu vlasů a stíny minulosti v sobě byl určitě zajímavou policejní postavou, zrovna tak jako herecké ztvárnění sériového vraha. ()

Matula

Mystický a psychologický seriál se skvělou atmosférou, který sleduje jak stranu pachatele tak stranu vyšetřovatelů. U obou stran se zachází i mírně do osobního života. Seriál disponuje velmi dobře napsanými postavami, u kterých je velmi zajímavé sledovat jejich přemýšlení, hlavně u povedeně napsaného vraha, který využívá také svou zručnost a IT technologie. I když se seriál pomalu rozjíždí na konci je to opravdu veliká paráda a přiroste vám k srdci i ten na začátku nejméně sympatický člověk (Gedeon). Hodnocení: 75% ()

Marpe

Jsem velmi překvapen, co natočili Němci s Rakušáky. Skvělý mysteriózní příběh s nádechem severské kriminálky s velmi sympatickými vyšetřovateli a s psychopatickým vrahem. Prostě, co víc si přát. Jen škoda, že o tomto seriálu není větší ponětí. ()

bohemia_regent

Seriál má režijní styl, hezky vybudovanou atmosféru, v závěru jsem ocenil decentní práci s metodou slepých uliček vedoucích k oddalování rozuzlení, a tím pádem i úspěšnou hru s divákem na překvapení... Dal bych 4*, kdyby ovšem detektivům na cestě k vyřešení případu tak často nepřicházela pomoc ve stylu „deus ex machina“. Náhoda do lidského života samozřejmě patří, ale že by zrovna v takovém množství?, a navíc v tomhle žánru... -------- V titulcích (všech osmi dílů) série uvedeno: rok výroby 2018. ()