Uplynul rok od ohlášeného uzavření případu vraždícího Krampuse. Ellie se rozhodla na vše zapomenout a odstěhovat se do klidné vesničky u jezera, Gedeon ale neúnavně pátrá dál, aby sebe i ostatní přesvědčil, že bestiální pachatel je stále na svobodě.. Kdo z nich bude mít pravdu? (Česká televize)

maoc

O fous slabší než sedmička, takže 4. nejlepší díl. Proč tak málo? Protože to, co se předtím vleklo, najednou tvůrci hrnou pod tlakem - naprostý zázrak nalezení hotelu z fotky a pak obratem nalezení chaty, přestože byla pohřbena pod sněhem několik set metrů daleko. Posílám souřadnice - ale potkají se jinde. WTF. Ale chápu, prostě to tak muselo být, protože jinak by se vytratil wow efekt znovuotevření případu a spěch. Také motivace postav byla sice pochopitelná a (zvrhle) logická, ale nedostatečně filmařsky zdůvodněná. Ansbach pak musí být naprostý machr, protože po tak dlouhé době vypátrat Brunnera, který přetrhal všechna pojítka, to by nedokázal ani Mosad. Pokud tedy jouda nepoužíval SIM s tarifem na své jméno. A to jen proto, aby v něm dále živil strach, protože ho zklamal. Pfff. Co máme dál? Ansbachova fascinace - ano, chápu a vlastně to vítám, bylo to sympatické osvěžení, takové vhodně nevhodné a ujeté, a to až do posledního dechu. Ale předcházelo mu snad v 7. a tomto dílu dostatečné obrazové prokreslení? Za mne ani omylem. Taktéž Gedeonovo odhodlání a odvaha jít až za hranu rizika, když případ znovu rozdmýchával. Byli si s Ansbachem vlastně tak podobní! I on věděl, co dělá, co riskuje. A ta hloubka citů, které projevil...prostě mi to k němu nesedělo. V prvních dílech vypadalo, že má nějaké tajemství. Očekával jsem, že ho kápo vydírá přes dceru nebo koho mu drží v zajetí nebo v bordelu. Některé flashbacky to naznačovaly. Proto ta spolupráce, proto to krytí kápova synáčka. Pak by to smysl mělo. Prostě to zahodit, protože přijal, že ji ani sebe z těch tenat stejně nevyprostí, tak to vzal jako pomstu a zároveň gesto udělat něco spravedlivého a z jeho pohledu správného pro svět a pro Ellie. Zachránit ji. Před ní samotnou, před jejími stíny minulosti. Osvobodit ji, když nemůže tu druhou. Ale opět - chybí mi zdůvodnění. Něco, co by mne přimělo uvěřit. A úplný konec? Inu, hodně jasně uzavřeno - a přesto tak moc otevřeno pro případné pokračování. Jako proč ne. ()

Dechman

Vyvrcholenie celej série prinieslo nielen dopadnutie vraha, ale aj množstvo zamyslení...Aj keď scenár poslednej epizódy pripomínal klasický Hollywood, zapojenie rôznych tém rozvinutých do siedmych dielov, priniesol množstvo dodatkov a rozuzlení. Celá séria tak našťastie dostala zmysel. ()