Tisk sehrál velice důležitou a často kontraproduktivní úlohu v celém vyšetřování. Očerňování policie a diskreditování vyšetřovatelů skrze osobní kauzy podryly důvěru v Gedeonův a Ellin úsudek. Když tisk informuje o muži s maskou Krampuse, který byl zastřelen při policejním zásahu, veřejnost i policejní špičky uvěří úspěšnému uzavření případu. Podařilo se ale pachatele skutečně dopadnout? (Česká televize)

maoc

Výrazné zlepšení. Střízlivě bych dal jen 4 stars, ale musím ocenit autorskou odvahu a vůli nabídnout nekompromisní a nelíbivá, ovšem realistická řešení. Scénář namlsal divačky a diváky v předchozím dílu na romantickou odplatu, jejímž nástrojem bude mladá ilegálka...aby ji pak nekompromisně hned z kraje této epizody zadupal. Ačkoliv...samozřejmě že jisté vodítko v krbu není umístěno náhodou a svůj díl pomsty si Milica resp. její rodina alespoň in memoriam střihne, ale...zrovna toto je slabé místo logiky případu, protože Gedeon a Ellie přece o tomto zvláštním předmětu nic nevěděli a netušili, co znamená. Nešť. Celkově se mi sedmička líbila moc. Nejvíc. Hned po jedničce a dvojce. ()