Gedeon a Ellie se rozhodnou využít vlivu Sebastiana Brunnera a vlákat vraha do pasti. Pro svůj plán ale musí dalece překročit meze zákona, k čemuž má mnohem blíže Gedeon, než zásadová Ellie. I pachatel ale začíná zosnovat své plány, o jejichž dosahu nemají vyšetřovatelé ani tušení. Blíží se svátek svatého Mikuláše a v horských městech vycházejí do ulic masky krampusů v doporovodu Mikuláše a anděla.. (Česká televize)

maoc

Pachatel odhalen už v 4. dílu?! :-o Pokus o vylákání skrze komunikaci s Brunnerem bych ještě skousl, alespoň je to něco celkem nového, ale zazdila to naivita tvůrců - copak mohl Brunner znát nějaký Hackchat? Pachatel není žádný nýmand, hned věděl, že má co do činění s policí a také jim to dal pěkně sežrat. Ale je fakt, že ho předtím vycukali v Salcburku - musel měnit cíl a svůj modus operandi, a to jim přece nemohl odpustit. Lepší než 3. díl, ale více hvězd to nemá. Snad přijde ještě nějaká forsáž. Rýsuje se toho dost, tak držím palce, ať to tvůrci nepohnojí. A vraťte mi zpět mé haluzové flashbacky z prvních 2 dílů! Ale to už asi nebude fungovat, už jako divák vím moc. ()